Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya

İYİ Parti Turgutlu Belediye Başkan...

Turgutlu’da altın fiyatları! Gram, çeyrek, yarım ne kadar?
Turgutlu’da altın fiyatları! Gram, çeyrek, yarım ne kadar?

Turgutlu’da yaşayan vatandaşlar ilçedeki altın...

Turgutlu’yu yasa boğan ölüm!
Turgutlu’yu yasa boğan ölüm!

Ankara Kolordu Komutanlığı’nda vatani görevini...

Turgay Şirin Turgutlu Belediyesi için başvurusunu yaptı
Turgay Şirin Turgutlu Belediyesi için başvurusunu yaptı

TURGUTLU eski belediye başkanı Turgay...

Özyurt’ta traktör ve motosikletlerin vizesi yapıldı
Özyurt’ta traktör ve motosikletlerin vizesi yapıldı

Özyurt’ta traktör ve motosikletlerin vizesi...

Kaza geçirmişti! Görevine döndü
Kaza geçirmişti! Görevine döndü

Turgutlu Kaymakamlığında yıllardır özel kalem...

Meteoroloji Turgutlu’yu uyardı! Rüzgar ve fırtına geliyor
Meteoroloji Turgutlu’yu uyardı! Rüzgar ve fırtına geliyor

Bugün için Manisa’ya Meteoroloji 2....

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
YUrttaş’tan ANLAMLI mesaj‏
YUrttaş’tan ANLAMLI mesaj‏
Manisa’nın Güzel İnsanları!   1967 yılında Kulanın Eroğlu Köyünde dünyaya gelmişim. Yokluk ve fakirlik içinde geçen ilk, orta ve lise tahsilim sırasında tarlada, toprak sanayiinde, simit satarak, seyyar pazarcılık yaparak...
11 Nisan 2015 11:50
Font1 Font2 Font3 Font4
 • Manisa’nın Güzel İnsanları!

 

 • 1967 yılında Kulanın Eroğlu Köyünde dünyaya gelmişim. Yokluk ve fakirlik içinde geçen ilk, orta ve lise tahsilim sırasında tarlada, toprak sanayiinde, simit satarak, seyyar pazarcılık yaparak aileme katkıda bulunmaya çalıştım. Zorluğun, yokluğun ne demek olduğunu, simit çayla karın doyurmanın anlamını bilerek büyüdüm. İnsan sevgisini ve saygıyı ailemden, okulumdan ve öğretmenlerimden öğrendim. Zorluklarla mücadele ederek merdivenleri tırmandım. Hiçbir zaman elimden tutan ve yukarı çeken birini beklemedim. Çalışarak, dua ederek yol aldım. İlkokuldan beri istediğim mesleğe yani doktorluğa ve cerrahlığa Rabbimin yardımı ile, gece gündüz çalışarak ulaştım.

 

 • Hiçbir zaman hak etmediğim şeye talip olmadım. Başkasını iterek öne geçmedim. Başkasının sırtından yükselmeyi hoş görmedim. Ekip halinde çalışmanın önemini bilerek çalıştığım her kurumdan huzur içinde ayrıldım. Ekip üyelerini hiç unutmadım. Her zaman ekmek yediğim kuruma saygı duydum. “Ak sütten ak çıkmak önemlidir ama sütü ak bırakmak daha önemlidir” diye düşündüm. Dostlarıma her zaman sahip çıktım. Ekibime ve çalışma arkadaşlarıma önem verdim. Bildiğim doğruları her zaman söylemekten çekinmedim. Haksızlığa boyun eğmedim. Zalimin yanında olmadım. Mazlumun ve gözüyaşlı insanların sığınağı, hiç olmazsa dert ortağı oldum.

 

 • 20 yıl bir cerrah olarak yüz binlerce kişiyi muayene, on binlerce kişiyi de ameliyat ettim. Yaklaşık 10 yıl başhekimlik yaptım. 2011 seçimleri öncesinde arkadaşlarım ve çevremin tavsiyesi ile siyasete girmeye karar verdim. Dört yıllık milletvekilliğim süresince bir hekim sorumluluğu ve ciddiyeti içerisinde güzel Manisa’mızın ve insanımızın hizmetinde olmaya çalıştım.

 

 • Mesleğim gereği hayatım boyunca hep sorun çözmek için gayret ettim. Mesleki olarak disiplinli çalışmayı, titizliği, çözüm üretmeyi bilen ve tavrını sorundan yana değil, çözümden yana koyan bir yapıya sahibim. Bu nedenle siyaseti bir çözüm sanatı olarak gördüğümden, siyasetçi olarak milletime hizmet etmeye devam etmemin doğru olacağına inandım ve 4 yıl boyunca bu ulvi görevi en güzel şekilde yapmanın gayreti içinde oldum.

 

 • Milletvekili olarak hizmet etmek benim için en güzel şereflerden birisidir. Halkımızı ve bölgemizi yakından tanıyorum, bölgemin sorunlarını bildiğim için onlara yönelik projeler ürettim.

 

 • Bizim siyaset anlayışımızın özünde, ‘söz de, karar da milletindir’ yaklaşımı vardır. Biz, hiçbir zaman milleti seçimden seçime hatırlayanlardan veya millete seçimden seçime gidenlerden olmadık. Milleti küçümseyenlere karşı mücadelemizde hep arkamızda milletimizi bulduk. İnşallah bundan sonra da bu anlayıştan asla taviz vermeyecek, milletimizle aramızdaki muhabbeti daha da güçlendirerek muhafaza edeceğiz. Onlardan aldığımız emaneti en iyi şekilde taşıdığımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

 

 • Milletvekili olarak bana güvenenlerin yüzünü asla kara çıkarmadım. Milletin çıkar ve faydasını her zaman ön planda tuttum. Bizlere gönül veren, destek veren halkımızı mahcup etmedim. Herhangi bir makam ve mevki peşinde olmadım. Her zaman “İnsanlara efendilik yoktur, hizmet etmek vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur” düsturu ile hareket ettim.

 

 • Siyaseti menfaat için değil, halka hizmet için yapmaya çalıştım. Bu millet her şeyin en iyisine layıktır. Bana açılan telefonlar, gönderilen mesajlar bunun en güzel kanıtıdır. Bana mesaj atan, telefon eden, arayan tüm dostlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.

 

 • İnsanımızın her derdine derman olmak için çalıştım. Bize ulaşan talepleri imkanlarım nispetinde karşılamak için çabaladım. Her hafta sonu milletimle bölgemle buluşmak için Manisa’ya gittim. Köy kasaba demeden her hafta 400-600 Km arasında bölgemde yol aldım. Acı ve tatlı gününde halkımızla beraber oldum ve acılarını azaltmak, sevinçlerini artırmak için her yere yetişmeye gayret ettim.

 

 • İmam Hatip Lisesi mezunu olan bir milletvekili olarak Manisa’da tüm İmam Hatiplerle yakından ilgilendim. Yeni okullar yapılması için çalıştım. Yeni dersliklerin, yurtların yatırıma alınması için koşturdum.

 

 • Sağlığın içinden gelen biri olarak yeni sağlık tesislerinin yapılması, sağlıkçıların atanması, sıkıntılarının giderilmesi için çalıştım. Sağlıkta şiddetin araştırılması ile ilgili komisyonda görev yaptım. Sağlıkçıların her sıkıntısını bakanlığımıza iletmek için gayret ettim.

 

 • Eğitim camiasının alt yapısının tamamlanması, ilçelerimizde yeni fakültelerin yurtların yapılması için çaba harcadım. Manisa eğitiminin kalitesinin artması için elimden gelen gayreti gösterdim.

 

 • Üreticilerimizin yanında oldum, okul üzümü projesini geliştirdim. Tarımın sorunlarını her ortamda dile getirdim. Manisa tarımı için projeler ürettim.

 

 • Soma’da meydana gelen maden faciasının ilk anında orada oldum. Bir hafta oradan bir saniye ayrılmadım. Mecliste kurulan maden kazalarını araştırma komisyonunda dört ay süreyle görev yaptım. Madenlere defalarca girdim, çalışanları ve şehit yakınlarını dinledim. Onların sorunlarının çözümü için çalışma komisyonunda önergeler verdim, halkın ve çalışanların hayrına olan her şeye sahip çıktım.

 

 • Genel Merkezimizde Engelliler Koordinasyon Merkezinde engellilerin sorunlarını çözmek için arkadaşlarımla birlikte projelerin üretilmesine katkı verdim. Engelli aileleri ve derneklerini ziyaret ederek taleplerini gerekli mercilere ulaştırdım.

 

 • Şehit aileleri ve gazilerimizle pek çok ortamda birlikte oldum. Sıkıntılarını dinledim. Gözyaşlarını dindirmek için elimden gelen her çalışmayı yaptım.

 

 • İşçinin, taşörenlerin, tarımda çalışanların, öğrencinin, öğretmenin, fakirin fukaranın, sorunu olan herkesin sorunlarını sadece dinlemekle kalmadım, not aldım, dosyalar oluşturdum ve gerekli makamlara ulaştırdım.

 

 • Velhasıl Manisa’mın her yerine ulaşmaya ve daha büyük ve daha mutlu bir Manisa oluşturmak için arkadaşlarımla, teşkilatlarımla, dostlarımla, ekibimle birlikte gece gündüz demeden gayret ettim. Bana bu fırsatı veren milletime, teşkilatıma, sevenlerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Bundan sonra da milletim beni nerede görmek istiyorsa, hangi hizmeti bana layık görüyorsa orada çalışmaya devam edeceğim. Her zaman halkımla, sevenlerimle ve teşkilatımlabirlikte olacağımdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Selam ve dua ile.

 

Dr. Muzaffer Yurttaş

AK Parti Manisa Milletvekili

Sağlık Komisyonu Üyesi

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa