Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı
Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı

Fakültemiz 2021-2022 Eğitim- Öğretim yılı...

ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ
ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ

TATİLDEYKEN DEVLETİN ARACINA BİNMEM DİYEN...

Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer
Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer

Gelelim geçen hafta hepimizi üzen,...

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜTurgutlu ilçesinin...

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ
İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİMübarek...

KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI
KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI Turgutlu ilçemizde bir...

Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler
Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler

                Turgutlu’nun tanınmış ailelerin sevimli...

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI
VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADICumhuriyet Halk...

VALİMİZDEN Kandili Mesajı“
VALİMİZDEN Kandili Mesajı“

Miraç Kandili Mesajı“Miraç” Sevgili Peygamberimiz...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Ahmet Eren yeniden doğdu
Ahmet Eren yeniden doğdu
Turgutlulu babadan 11 aylık siroz hastası bebeğe yaşam hediyesi 10 aylık oğlu olan fabrika işçisi, 11 aylık siroz hastası bebeğe yaşam hediyesi verdi, onun hayat kahramanı oldu. KAN grubu uyuşmazlığı...
8 Eylül 2018 12:50
Font1 Font2 Font3 Font4

Turgutlulu babadan 11 aylık siroz hastası bebeğe yaşam hediyesi

10 aylık oğlu olan fabrika işçisi, 11 aylık siroz hastası bebeğe yaşam hediyesi verdi, onun hayat kahramanı oldu.

KAN grubu uyuşmazlığı nedeniyle ailesinden kimsenin verici olamadığı 11 aylık siroz hastası Ahmet Eren Yüklendi için annesi Ayşegül Tuvanç’ın (28) sosyal medyadan yaptığı yardım çağrısına onlarca karşılık verildi. Ahmet Eren’den bir ay küçük bir oğlu olan fabrika işçisi İbrahim Ulaş (30), çaresizliği mutluluğa çevirdi. Ulaş’tan alınan karaciğer parçası İzmir Kent Hastanesi’nde Ahmet Eren’e başarıyla nakledilirken, anne Tuvanç, “Mutsuzluğun dibindeyken insanlar kardelen gibi açtı hayatımda. Ben Ahmet Eren’i doğurdum ama çocukluğunu, hayatı İbrahim abi verdi ona” dedi.

Konya Seydişehir’de oturan, 8 yaşında Ali Efe adlı bir oğulları olan oto fren ustası Mehmet Yüklendi (41) ile ev hanımı Ayşegül Tuvanç’ın 25 Eylül 2017’de ikinci oğulları Ahmet Eren dünyaya geldi. Sağlıkla dünyaya geldiğini sandığı bebeği  “ bilier atrezi” (doğuştan safra yolları yokluğu) şüphesiyle Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen Tuvanç’ın evi  11 aydan bu yana hastaneler oldu. Talihsiz bebek, 57 günlük iken kazai ameliyatı (safra kanalı açılması) için Ankara’ya Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne gönderilirken, anne Ayşegül Tuvanç, donör olamayışının, kadavradan bağış bulunamamasının çaresizliğini, sosyal medya sayesinde bebeğinin ikinci bir hayata başlayışını şöyle anlattı:

OĞLUMA HAYAT VERDİ

“Çocuk doktorumuz daha Ahmet Eren’in doğduğu ilk gün safra kanallarının olmadığından şüphelendi. Şüphesinde de haklıymış ama kesin tanı 2 ayın sonunda koyuldu ve ameliyat için Konya’dan Ankara’ya gönderildik. Nakil olacağı söylendi. Anne baba olarak bizler veririz, diyorduk. Ama oğlumla kan gruplarımız uyuşmuyormuş. Adını kadavra listesine yazacağız dediler, umut vermediler, ölür dediler. Ama bir şansı olmalı çocuğumun, diye düşünüyordum.  Durumu gittikçe kötüleşiyordu, hiçbir şey yemiyordu. Bize 4. dereceye kadar verici olabilecek akraba bulun, dediler. 10. derece akrabalara kadar baktık, uygun olanlar korktu, kaçtı, gönüllü olanlar uygun çıkmadı.  Sosyal medyada ‘ben anneyim’ diye başlayan bir yazı yazdım. Normalde iki satır yazıyı bir araya getiremeyen ben her kelimesinde ağladığım bir mesaj yazdım. Bu mesajım 15 bin kişiye kadar ulaştı yarım saat içinde. Ben böyle bir şey olabileceğini, insanların yüreğine dokunacağını bilmiyordum. Bu hastalıktan çocuğunu kaybedenler, bu hastalıkla mücadele edenler dahil o kadar çok insan aradı ki. Hepsine çok ama çok teşekkür ediyorum, maddi manevi destek oldular. İnternetten araştırırken ‘üç bebek bir kader’ başlıklı bir haber okudum. İzmir Kent Hastanesi’nde bilier atrezi nedeniyle biri iki aylık üç bebeğin karaciğer nakli haberiydi. Benim oğlu daha büyük, daha kiloluydu. Nakil olabilirdi, karaciğer vermek isteyen gönüllülerin çoğunluğu da İzmir’dendi, nakil için Kent Hastanesi’ne gelmeye karar verdim. Çok da doğru yapmışım. Maddi manevi çok yıpranmıştım. Burada hem tek kuruş ödemeden hem de doktorundan hemşiresine güler yüzlü hizmetle yeniden umutla doldum. Gönüllülerden İbrahim Ulaş uygun bulundu. Ben hep nakil için yapılı, uzun boylu insan gerekir diye düşünürdüm. Yanlış biliyormuşuz. Doktorum İbrahim abinin en uygun verici olduğunu söyledi.  Sadece yüreğimizin büyük olması gerekiyormuş, aslında. İbrahim abinin de çok büyük bir yüreği varmış, Ahmet Eren için ‘o da benim çocuğum’ dedi, vazgeçmeyeceğini anladım. 8 Ağustos günü Doç. Dr. Murat Kılıç ve Opr. Dr. Cahit Yılmaz başkanlığındaki ekip tarafından nakil başarıyla gerçekleştirildi. doktorlarıma da çok teşekkür ediyorum. Eskiden çok küçük bir ailem vardı, kimsesizlikten yalnızlıktan yakınırdım. Şimdi çok büyük bir ailem oldu. Kimsem yoktu, umudum, maddi gücüm yoktu. Tam bu mutsuzluğun dibinde iken insanlar bir anda kardelen gibi açtı hayatımda. İbrahim abi sayesinde Ahmet Eren yeniden doğdu. Ben onu doğurdum ama çocukluğunu, hayatını ibrahim abi verdi. Ben oğluma hayatı öğretecektim, o bize hayatı öğretti.  Hayatta hırsların, öfkelerin, nefretin, paranın, düşmanın her şeyin gereksiz olduğunu bu dünyada sadece birbirimizi sevmek için insan olmamızın yeterli olduğunu öğretti.”

AHMET EREN İKİNCİ OĞLUM OLDU

Ahmet Eren’den bir ay küçük 8 Kasım 2017 doğumlu Buğra adını verdiği bir oğlu bulunan Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bir seramik fabrikasında çalışan İbrahim Ulaş (30) ise duygularını şöyle dile getirdi:

“Gece vardiyasında çalışırken Ayşegül’ün videosunu gördüm. Oğlu için karaciğer vericisi arıyordu sıfır kan grubunda. Eşim Esra’ya (30) konuştum. O da tereddüt etmedi. Nakil mümkün olursa işimden bir süre uzak kalacaktım, iş yerimle de konuştum. Onaylarını aldım. Eşim, ailem, iş yerimdeki yöneticilerim hepsi kararımın arkasında oldular. Anneye ulaştım, test yapıldı, uygun çıktım. Sonuçta mutluyuz. Aynı yaşlarda benimde oğlum var. Allah korusun, benim de başıma böyle bir şey gelebilir, çaresiz kalmak çok kötü. Şimdi hepimiz bir mutluyuz, bir bebeğin hayatını kurtarmak çok güzel bir şey. İnsanlık görevimi yaptım. Artık Ahmet Eren benim ikinci oğlum, oğlumla birlikte büyüyecekler.”

KADAVRA BAĞIŞLARIN ARTMASI GEREKİYOR

Öte yandan İzmir Kent Hastanesi Karaciğer Nakli Bölüm Başkanı Doç. Dr. Murat Kılıç, kadavradan bağışların yetersizliğine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Ahmet Eren’in durumu çok ağırdı, nakil olmasa kaybedecektik. Bir ay oldu nakil olalı, vericisini taburcu ettik. Birkaç güne Ahmet Eren’i de taburcu edeceğiz. Bir hayatı kurtarmak önemli, vericisi olmayan hastalar için etik kurul kararıyla böyle gönüllülerden nakiller yapılıyor. Ancak canlı vericiler için az da olsa bir risk var. O nedenle en iyisi kadavra bağışların artmasının sağlanması. Kadavra bağışların artması için sosyal medya, yazılı görsel medyada kampanyaların olmasının daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.”


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa