Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
‘Allah bu projeyi hatasız, kazasız, belasız bitirmeyi nasip etsin’
‘Allah bu projeyi hatasız, kazasız, belasız bitirmeyi nasip etsin’
Kahveciler Odası Başkanı Cenk Vatansever, ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkan Turgay Şirin’e teşekkür ederek, “Sayın Başkanımız sağ olsunlar her türlü talebimizde desteğini esirgemiyor. Bu büyük yatırımı bizler de tüm vatandaşlar olarak...
28 Aralık 2018 22:10
Font1 Font2 Font3 Font4

Kahveciler Odası Başkanı Cenk Vatansever, ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkan Turgay Şirin’e teşekkür ederek, “Sayın Başkanımız sağ olsunlar her türlü talebimizde desteğini esirgemiyor. Bu büyük yatırımı bizler de tüm vatandaşlar olarak etap etap gördük. Bugün gelinen noktada Turgutlu bambaşka bir şehir oldu. Allah nasip ederse bittiğinde de burada yine çayımızı içer, sohbetimizi ederiz. Yeter ki Turgutlu için elini taşın altına koymaktan imtina etmeyelim.” dedi.

TURGUTLU Belediye Başkanı Turgay Şirin, ilçe tarihinin en büyük yatırımı Alparslan Türkeş Kavşağı’nda devam eden ikinci etap çalışmalarını yerinde inceledi. Selvilitepe Mahalle Muhtarı Sait Kaya ve Kahveciler Odası Başkanı Cenk Vatansever ile birlikte Alparslan Türkeş Meydanı, Mimar Sinan Caddesi ve sanayi girişi bölümünü gezen Başkan Şirin, bölge esnafıyla selamlaşıp çalışan işçilere kolaylıklar dilerken, “Yepyeni bir devri bu muhteşem yatırımla açıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ile birlikte ‘Turgutlu, yeni yıla yeni ve modern yollarla girecek’ demiştik. İnşallah yenilikler yeni yılda peşi sıra gelecek” dedi.

Hummalı çalışmanın devam ettiği Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı’nın sanayi sitesi girişi, Mimar Sinan Caddesi ve Alparslan Türkeş Kavşağı bölümünü Selvilitepe Mahalle Muhtarı Sait Kaya, Kahveciler Odası Başkanı Cenk Vatansever ve bölge esnafıyla birlikte inceleyen Başkan Şirin, “Bugün gelinen noktada bu bölgede muazzam bir yapı ortaya çıktı. Elbette bu süreçte halkımızın ve esnafımızın sıkıntıları oldu. Ancak eskisine nazaran çok daha kontrollü olarak ortaya çıkan muazzam yapı, görsellik ve elbette ki en önemli nokta olan trafik işleyişi, çalışmanın tamamlanmasıyla beraber hem esnafımıza, hem sanayicilerimize hem de halkımıza yepyeni bir Turgutlu profili oluşturacak.

Günü değil geleceğimizi kurtaran, bu dev bir yatırım, Turgutlu’nun kazancıdır. Bin 650 metre uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun batı-çıktı unvanını kazanan Turgutlu’da her gün binlerce aracın ve bir o kadar yayanın geçtiği bu bölge artık çok daha kontrollü olacak. Bunun ne anlama geldiğini halkımız çok iyi biliyor. Çok şükür günü geçiştiren çalışmalarla değil, kalıcı çalışmaları hedef koyarak bugünlere geldik. Hava şartlarının elverdiği ölçüde tamamlanmasını arzuladığımız yatırımın şimdiden tüm hemşerilerimize hayırlar getirmesini diliyorum. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ile birlikte ‘Turgutlu yeni yıla yeni yollarla girecek’ demiştik. Çok şükür halkımızla yan yana, sözümüzün arkasındayız. Allah bu projeyi hatasız, kazasız, belasız bitirmeyi nasip etsin. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Vatansever’den teşekkür

İnceleme gezisinde kahvehanede çay molası vererek mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Şirin, esnafın ve vatandaşların sorularını yanıtladı. Kahveciler Odası Başkanı Cenk Vatansever, ziyaretlerinden dolayı Başkan Şirin’e teşekkür ederek, “Sayın Başkanımız sağ olsunlar her türlü talebimizde desteğini esirgemiyor. Bu büyük yatırımı bizler de tüm vatandaşlar olarak etap etap gördük. Bugün gelinen noktada Turgutlu bambaşka bir şehir oldu. Allah nasip ederse bittiğinde de burada yine çayımızı içer, sohbetimizi ederiz. Yeter ki Turgutlu için elini taşın altına koymaktan imtina etmeyelim. Kavşak eski halindeyken bir çok hemşerilerimizi maalesef buralarda kaybettik. Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın. Trafik çok önemli bir konu. Biz bölgedeki kahveciler esnafı olarak bu projeden kaynaklı elbette zaman zaman sıkıntı çektik. Ama inanıyoruz ki tüm sıkıntılara değecektir. Allah hepimizi güzel hizmetlerde buluştursun” dedi. Nurullah ÇANKAYA


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa