Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı
Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı

Fakültemiz 2021-2022 Eğitim- Öğretim yılı...

ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ
ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ

TATİLDEYKEN DEVLETİN ARACINA BİNMEM DİYEN...

Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer
Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer

Gelelim geçen hafta hepimizi üzen,...

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜTurgutlu ilçesinin...

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ
İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİMübarek...

KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI
KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI Turgutlu ilçemizde bir...

Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler
Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler

                Turgutlu’nun tanınmış ailelerin sevimli...

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI
VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADICumhuriyet Halk...

VALİMİZDEN Kandili Mesajı“
VALİMİZDEN Kandili Mesajı“

Miraç Kandili Mesajı“Miraç” Sevgili Peygamberimiz...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Amatöre 100 Bin TL’ lik Destek
Amatöre 100 Bin TL’ lik Destek
Şehzadeler Belediye başkanı Ömer Faruk Çelik, Amatör Spor Kulüpleri yöneticileriyle bir araya geldi. Amatör spor kulüpleriyle 3. Defa bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Çelik şartları taşıyan 35 spor kulübüne...
15 Ekim 2015 11:54
Font1 Font2 Font3 Font4

Şehzadeler Belediye başkanı Ömer Faruk Çelik, Amatör Spor Kulüpleri yöneticileriyle bir araya geldi. Amatör spor kulüpleriyle 3. Defa bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Çelik şartları taşıyan 35 spor kulübüne toplamda 100 TL nakdi yardım yapılacağının müjdesini verdi.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik Amatör ve Ferdi amatör spor kulüpleriyle Öğretmen evinde düzenlenen sabah kahvaltısında bir araya geldi. Düzenlenen Kahvaltıya Belediye Meclis üyeleri Ali Özyiğit, Mehmet Kavas, Belediye Başkan yardımcıları Ahmet Songüler, Bilal Demir, Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı İsmail Aydın ve 35 kulüp temsilcisi katıldı. Kahvaltıda bir konuşma yapan ASKF Başkanı İsmail Aydın “Öncelikle sayın başkanımıza bizlere verdiği değerden dolayı teşekkür ediyorum. Aynı toplantıyı geçtiğimiz yılda organize etmiştik. Sayın başkanımızın göreve geldiği günden beri vermiş olduğu sözlerin altına imzamı atarım. Her zaman bir dediğimiz iki olmuyor. İmkânlar çerçevesinde bizlere destek oluyor. Kulüplerimizin durumu ortada. Herkes kendi imkânlarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyor. Semt takımlarımız var. Daha önce belde belediyelerimiz vardı. Onlar da kapatılınca tüm yük şahısların üzerin kalmış oldu. Biz hiçbir zaman için karamsar olmadık. Allah bir kapıyı kapatıp bir kapıyı açıyor. Başkanımız ile geçen yıl sezon öncesinde bir toplantı yapmıştık. İmkânlar çerçevesinde kulüplerimize destek olmuştu. Başkanımızın vermiş olduğu destek çok yararlı olmuştu. Kulüplerimiz yapılan yardımdan dolayı çok memnun oldular. Sezon başlamadan ihtiyaçlarını giderdiler. Bu desteklerin faydalarını gördük. Sporcu sayısında 3 yıl içerisinde bir artış oldu 3 bin 700 den 4 bin 600 kişiye çıktı kayıtlı lisanslı sporcu sayımız. Bu artış bizler için azımsanmayacak bir rakam. Bu destekler arttıkça insanlar daha fazla gençlere eğiliyor. Günümüzde sigara ve içkiye başlama yaşı git gide düşmekte. Bunları önlemek adına herkes var gücüyle çalışıyor. Sayın başkanımız da bu konuda maddi manevi olarak bizlere her türlü destek oluyor” diyerek Başkan Çelik’e teşekkür etti.

“Amatör Spor Kulüplerine 100 Bin TL’lik Destek”

Göreve geldiği günden itibaren Amatör spor kulüpleri ile 3. defa bir araya geldiklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Göreve geldikten sonra sizlerle ilk toplantımızı geçen yıl yapmıştık. Biz projelerimiz, vaatlerimiz arasında olan amatör spor kulüplerine destek te bulunmak istiyoruz. Bu konuyla ilgili burada uzun süren bir toplantı yapmıştık. Bu yaptığımız toplantının neticesinde de, bu yardımın kıyafet ve malzeme olarak değil, nakdi olarak yapılması noktasında hem fikir olmuştuk. Çünkü kulüplerimize, esnaflarımız iş adamlarımız reklam amacıyla kıyafet ve malzeme desteği veriyorlar. Bu şekilde malzeme ile ilgili destekler yapılıyor. Ancak amatör kulüplerimizin en büyük sıkıntısı nakit sıkıntısı. Yardımların nakdi olarak yapılması sizler tarafından bize iletilmişti. Bunun üzerine de geçen yıl yaptığımız ikinci toplantıda da kulüplerimizin hesaplarına nakit yardımların yatırıldığını ifade etmiştik. Aradan geçen bir yılın ardında da yine sizlerle birlikteyiz. Geçtiğimiz yıl 32 amatör spor kulübümüze 79 bin 500 TL’ lik bir nakdi desteğimiz olmuştu. Bu yıl ise kriterlerimizi taşıyan 35 tane amatör spor kulübümüzü destekliyoruz. Yardımları yaparken spor kulüplerimizi iki ana kategoriye ayırdık. 1. si faal ve kategorisinde lige katılan amatör futbol kulüpleridir, bu da 20 kulübümüzdür. 2. si de ferdi branşlarda faaliyet gösteren amatör spor kulüplerimizdir. Bunların sayısı da 15 tane kulübümüzdür. Bu kategorilerde yardım yapılacak olan kulüplerde kriter olarak spor kulüplerinin 2015 yılında Spor Genel Müdürlüğünün sicil sisteminde kayıtlı lisanslı aktif sporcu sayısı, il dernekler müdürlüğüne verilmiş son 3 yıla ait mali bilgileri ve spor kulüplerinin çalışma yaptıkları tesisler göz önüne alınmıştır. Bu çalışmaların hazırlanması safhasında bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Başkanımız İsmail Aydın ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu yıl içerisinde kulüplerimizin hesaplarına toplamda 100 bin TL’ lik nakdi yardım yatmış olacak” dedi.

“Spora Desteğimiz Devam Edecek”

Şehzadeler Belediyesi olarak imkânlar dâhilinde Spora destek verdiklerini ifade eden Başkan Çelik “Şüphesiz ki gönül daha fazla destek olmayı, daha fazla yardımda bulunmayı arzu ediyor. Ama bizde sıfırdan yola çıkarak bir Belediye kurmanın zorluklarını yaşıyoruz. Yeni bir belediye inşaa ediyoruz. Temiz ve güler yüzlü bir belediye kurma çabası içerisindeyiz. Kıt imkânlar içerisinde yaptığımız bu yardımların inanıyorum ki bereketi fazla olur, çünkü biz imkânsızlıklar içerisinde yürekten yardım ediyoruz. Aslında daha fazlası yapıla bilse, şüphesiz ki çok daha güzel olurdu. Spor ile ilgili olarak belediyede kendi spor kulübümüzü de kurduk. Ferdi branşlar da destek oluyor. Özellikle yazın spor okulları açıyorlar. Bunun yanı sıra kadınlarımıza hizmet verecek olan bir Kadın Spor Merkezini önümüzdeki günlerde açılışını yapacağız. Orada kadınlarımız sürekli spor yapabilecekler. Karaağaçlı ve Çobanisa mahallelerimizde bulunana iki tane sahamız aktif olarak kullanıla biliyor. Bu sahaların bakımlarını yapıyoruz. Bu şekilde ki desteklerimizde inşallah artarak devam edecek. Allah sağlık ve imkân versin, birlik ve beraberliğimiz daim olsun” dedi.

“Farklı Görüşler Çatışma Unsuru Değil Zenginliğimizdir”

Rabbim ülkemizi bu yaşamış olduğumuz terör belasından kurtarsın. Burada bir kez daha alçakça, haince kurulan pusular sonucu kaybettiğimiz, hayatlarının baharında şehadet şerbeti içerek uğurladığımız şehitlerimize Allah’ tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Yine cumartesi günü gerçekleşen ülkemizin birliğine kardeşliğine karşı yapılmış olan o alçakça saldırıyı da telin ediyorum. Orada vefat edenlere de baş sağlığı dileklerimi ifade etmek istiyorum. En önemlisi bir olmamız, birlikte olmamız. Farklı görüşlerimiz ve farklı tercihlerimiz ola bilir bunlar bizler için bir çatışma unsuru değildir. Bunlar bir zenginliktir. Yeter ki biz birbirimize saygı duymayı bir birimizi sevmeyi bilelim. Nasıl asırlar boyunca değişik inanç gruplarına bağlı insanlar yaşadıysa. Bundan sonra da yaşayacaktır. Ama Türkiye’ nin büyümesini istemeyen, güçlenmesini istemeyen özellikle de küresel güçlerin ülkemiz üzerinde oynadığı oyunları hep birlikte müşahede ediyoruz. ama bunları da hep birlikte aşacağız, Allah bu kötü günlerden bizleri korusun diyorum. Tekrardan programımıza katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Spora destek verdiğiniz için, gençlerimiz ile ilgilendiğiniz için sporcu yetiştirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yolunuzu açık olsun, yolumuz açık olsun. Daha güzel toplantılarda, daha iyi müjdelerle bir arada olmayı temenni ediyorum. Yapacağımız bu yaklaşık 100 bin TL’ lik nakdi desteğinde tüm kulüplerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa