Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
REKLAM ARABASI GEZDİRMEK YASAKLANDI
REKLAM ARABASI GEZDİRMEK YASAKLANDI

Manisa ukamenin aldığı kararla reklam...

Turgutlu Teknoloji Fakültesi yönetimi gazetecilerle buluştu
Turgutlu Teknoloji Fakültesi yönetimi gazetecilerle buluştu

Turgutlu Teknoloji Fakültesi yönetimi gazetecilerle...

KAYMAKAM KAPANKAYA DÜĞÜNCÜLERİ SEVİNDİRDİ
KAYMAKAM KAPANKAYA DÜĞÜNCÜLERİ SEVİNDİRDİ

İlçemiz merkez ve kırsal mahalelerinde...

KAYMAKAM SELAMİ KAPANKAYA’NIN “MEVLİD KANDİLİ” MESAJI
KAYMAKAM SELAMİ KAPANKAYA’NIN “MEVLİD KANDİLİ” MESAJI

KAYMAKAM SELAMİ KAPANKAYA’NIN “MEVLİD KANDİLİ”...

İZGİ AJANSTAN KAYMAKAMA ZİYARET
İZGİ AJANSTAN KAYMAKAMA ZİYARET

Kaymakam Selami KAPANKAYA’ya Hayırlı Olsun...

Tüm-Bel-Sen! ZABITA HAFTASINI KUTLADI
Tüm-Bel-Sen! ZABITA HAFTASINI KUTLADI

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim...

Kaymakam Selami KAPANKAYA İlçemizde Göreve Başladı
Kaymakam Selami KAPANKAYA İlçemizde Göreve Başladı

Kaymakam Selami KAPANKAYA İlçemizde Göreve...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Bahçeli: Turgutlu Türkiye’dir, Türkiye ise asla düşmeyecek, düşürülemeyecek, teslim alınamayacaktır
Bahçeli: Turgutlu Türkiye’dir, Türkiye ise asla düşmeyecek, düşürülemeyecek, teslim alınamayacaktır
Bahçeli Turgutlu’da 297 milyonluk açılışı gerçekleştirdi MANİSA Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğü ve Turgutlu Belediyesinin ilçeye kazandırdığı toplam 297 milyon lirayı bulan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve temel atma töreni,...
23 Kasım 2017 18:56
Font1 Font2 Font3 Font4

Bahçeli Turgutlu’da 297 milyonluk açılışı gerçekleştirdi

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğü ve Turgutlu Belediyesinin ilçeye kazandırdığı toplam 297 milyon lirayı bulan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve temel atma töreni, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımlarıyla gerçekleşti.

“Bu gurur Turgutlu’nun”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin yaptı. Turgutlu adına onur ve gurur verici bir gün yaşadıklarını ifade eden Başkan Şirin, “Turgutlu tarihinin en büyük yatırımlarının açılış ve temel atmalarını gerçekleştiriyoruz. Bugün Milliyetçi Hareket Parti’li belediyelerin farkını Selendi’de, Alaşehir’de Salihli’de gördük. Şimdi de Turgutlu’da şahitlik ediyoruz. Yaptığımız hizmetlerin açılışlarını yapıyor ve temelini atıyor olmanın haklı gururuyla karşınızdayız. Aldığımız bu kutsal emanete ihanet etmeden hiç durmadan çalıştık. Bugün tüm bu gayretin sayesinde bu güzel tabloyu yaşıyoruz. Bu gurur Turgutlularındır. Göreve geldiğimiz günden bu yana Milliyetçi Hareket Parti’li üretken bir belediyecilik anlayışıyla hareket ettik. Allah rızası gözeterek çalıştık. Tüm zorluklara rağmen elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyarak, Turgutlu’muza hizmet verdik. Şikayet etmeden, bahane üretmeden birçok başarılı çalışmayı hayata geçirdik” dedi.

81 Proje, 297 Milyon Yatırım
Turgutlu’ya kazandırılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün, “Turgutlu’muz, bugün toplu açılış ve temel atma töreni yaptığımız 4’üncü ilçemiz. Yaptığımız yatırımlarla rekor 297 milyon lira yatırım ve 81 projeyle Turgutlu’da. Avşar, Akçapınar, İzzettin Mahallelerinde düğün salonları yaptık. 13 milyon 800 bin lira civarında çok amaçlı kapalı otopark ve pazaryeri yaptık. Pazaryerinin bakımını da biz üstleniyoruz. Eski belediye binasının restorasyonunu yaptık. Kafeteryası da yakında açılmış olacak. Manisa’da ve Salihli’de yaptığımız spor salonu ve kapalı yüzme havuzunun aynısını Turgutlu’muza da yaptık. Irlamaz çevre düzenlemesi ile Manisa’daki Atatürk Kent Park’ın bir benzerini Turgutlu’muza kazandırıyoruz. 30 milyonun üzerinde bir yatırım burası. Yine ölümlü kazaların yaşandığı D-96 karayolundaki kabusu bitirecek kavşak projemizin de temelini atıyoruz. Tam 63 milyon liralık bir yatırımla inşallah sürücü kardeşlerimizin bu kâbusunu bitireceğiz. Sporcularımız ve gençlerimiz için Ovacık Yaylası’nda planladığımız Gençlik Kamp Merkezi projemizin yatırım bedeli de, tam 50 milyon lira. Yalnızca Manisa ve Turgutlu değil, tamamlandığında tüm Türkiye’nin kullandığı güzel bir projeyi Allah’ın izniyle hayata geçirmiş olacağız. Tüm bu çalışmalarımız, bu ilçede yaşayan vatandaşlarımızın yine bu ilçede vakit geçirmesi için. Burada yaşayan kardeşlerimiz burada vakit geçirince bu şehre hareket, esnafımızın işlerine de bereket getirir. İşte bu noktada Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürdük ve bundan sonra da bu anlayışla sürdürmeye devam edeceğiz. Ortaya koyduğumuz birçok projemizi tamamladık. Birçok projemiz de hızla yükseliyor. Bunların karşılığında yüzlerinizde gördüğümüz mutluluk ve sizlerden duyduğumuz sıcak bir teşekkür, bizleri mutlu etmeye yetiyor” dedi.

‘SURİYE’DE SİNSİ VE ALÇAK BİR HESAP YAPILMAKTADIR’
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, toplu açılış törenleri için geldiği Manisa’da son olarak Turgutlu İlçesi’ni ziyaret etti. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün konuşmalarının ardından kürsüye Devlet Bahçeli, çıktı. Bu sırada alandaki bazı gençler, “İşte ordu, işte komutan” sloganı attı. Elini kaldırıp gençleri susturan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “O bizim sloganımız değil, kullanmayın bir daha” uyarısında bulundu.

Bahçeli, “Turgutlu ekmeğini paylaşanların diyarıdır”
Toplu açılış ve temel atma törenlerinin Selendi, Alaşehir ve Salihli’den sonraki son durağı olan Turgutlu’da bulunmaktan mutlu olduğunu ifade eden Bahçeli, “Her ilçemizde giderek artan heyecan dalgasının Turgutlu’da zirve yaptığını görüyorum. Milli Mücadele kahramanlarının abideleştiği Turgutlu’da bulunmak ve sizlerle yeniden buluşmuş olmaktan dolayı bahtiyarım. 248 eserin toplu açılış ve temel atma törenlerini gerçekleştirdiğimiz Manisa ilimizin bu güzide ilçesinde hayata geçecek olan projelerin Turgutlulara hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu törenin gerçekleşmesinde emeği olan Başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve Turgutlu Belediye Başkanımız Turgay Şirin Bey’e teşekkür ediyor, tüm belediye personelimize ve dava arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Allah her birinizden ayrı ayrı razı olsun. Turgutlu hoşgörünün mihmandarlığını yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Aynı zamanda birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, kardeşçe yaşamanın sembolüdür. Bu ilçemiz ekmeğini paylaşanların diyarıdır. Yaşamanın ve yaşatmanın anlam bulduğu kahramanlık diyarıdır. 7 Eylül 1922 tarihi bu iradenin ispat ve beyanıdır. Turgutlu Milli Mücadele döneminin tarifi imkânsız mukavemetini göstermiş, işgal kuvvetlerinin mezalimine karşı ateş çemberini yarıp devleşmiştir. Turgutlu diri diri yakılmak istenmiştir. Ancak Turgutlu küllerinden yeniden doğmuş, bu eşsiz vatan coğrafyasını gül bahçesine çevirmiştir. Bu bakımdan Turgutlu Milli Mücadele döneminin ateşte açan gülüdür. 7 Eylül 1922 tarihinde bu ilçemizi ateşe verip kaçan işgal kuvvetlerinin açtığı yaralara, verdiği acılara rağmen Turgutlu’nun kahramanları asaletinden ödün vermemişlerdir. O yıllarda buraya gelen İstiklal Mücadelemizin önemli isimlerinden olan Falih Rıfkı Atay’a halkın verdiği cevap ibretlik ve ders niteliktedir. Turgutlu’nun ateşe verilmesiyle evi barkı kalmayan kahraman nesil; “Bu halimize de şükür, vatan kurtuldu ya” demişlerdir. Öyle ya, yansalar da vatan kurtulmuş ve kurtarılmıştır. Bağımsızlığımızın bedeli ağır ödenmiştir. Azimli ve çalışkan Türk milleti bu vatanı tekrardan ayağa kaldırmaya muktedir olduğunu bir kez daha göstermiştir. İşte bunun içindir ki Evliya Çelebi Turgutlu’dan bahsederken ona “şehr-i azim” demiştir. Turgutluların basireti ve kahramanlığı ona destan yazdırmıştır. Turgutlu aradan geçen 95 yıl içinde basiretinden hiçbir şey kaybetmemiştir. Kararlılık, çalışkanlık, kahramanlık Turgutlu’nun ön adı olmuştur. Sizlerle iftihar ediyor, hepinize güveniyorum. Sizler fedakarlık numunesi, cesaret timsali, vatan sevdasının ete kemiğe bürünmüş halisiniz. Turgutlu Türkiye’dir, Türkiye ise asla düşmeyecek, düşürülemeyecek, teslim alınamayacaktır” dedi.

Türkiye’nin güney sınırlarında kaygı verici gelişmeler yaşadığını söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Suriye’de yaşanan iç savaş ortamı hala sıcaklığını korumaktadır. Siyasi çözüm çabaları konuşulmasına rağmen, şiddet son bulmamıştır. Dahası IŞİD’le mücadele bahanesiyle PKK/PYD terör örgütüne geniş bir alan açılmıştır. Halihazırda PKK/PYD, Suriye’nin dörtte birini kontrol edecek seviyeye ulaşmıştır. Ülkenin en önemli barajları, petrol ve doğalgaz yatakları da IŞİD’ten alınıp bu terör örgütünün kontrolüne bırakılmıştır. Yani bir terör örgütü, bir başka terör örgütünü meşru gösterecek şekilde kullanılmıştır. Suriye’de askeri çözümün mümkün olmadığını savunanlar, ne hikmetse PKK/PYD’ye verilen binlerce TIR silahtan bahsetmemektedir. Suriye’de bundan sonraki süreçte PKK/PYD’yi meşru bir zemine taşımanın sinsi ve alçak hesabı yapılmaktadır” dedi.

‘ORTADOĞU, OSMANLI’DAN SONRA İSTİKRAR BULAMADI’

Bölgede etnik ve mezhep temelli ayrışmaların bitmediğini, aksine daha da bilendiğini söyleyen Devlet Bahçeli, “Irak, Suriye, Yemen derken bugünlerde Lübnan’da da benzeri şartların oluşması için karanlık çevreler faaliyet halindedir. Ortadoğu’da sınırların yeniden değiştirilmesi planlanmakta, bölgeye her seviyeden nifak tohumları saçılmaktadır. Bütün bu olan bitenlere bir de Ilımlı İslam adı altında mesnetsiz bir anlayış eklenmeye çalışılmaktadır. Haçlı heveslerinin, Siyonist hesapların kamuflajı olacak bu söylemle Müslüman’ın Müslümanı kırması hedeflenmektedir. Yüz yıl önce sancağımız altında huzurla yaşayanlar, bugün ne yazık ki sefil haldedir. Ortadoğu Osmanlı’dan sonra hala istikrarı aramasına rağmen bulamamıştır. Emperyalist emeller bölgeyi kan gölüne çevirmiştir. Beklentimiz başta Suriye olmak üzere Ortadoğu’da yaşanan kargaşanın bir an önce son bulması; huzur, istikrar ve barışın hakim olmasıdır” diye konuştu.

‘ARTIK VAKTİ GELMİŞTİR’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Türkiye’nin beklentilerinin karşılanmadığı bir yerde kimsenin hesabını tutturamayacağı iyi anlaşılmalıdır. Sömürgeciliğin bölgesel taşeronları, bizim bin yıllık sevdamızı elbette doğru anlayamaz, doğru okuyamaz. Biz gelişmeleri her daim Türkçe okumak, dünyaya Ankara merkezli bakmak mecburiyetindeyiz. Öncelikli olarak ülkemize yönelen terör tehdidini yerinde yok etmeli, akabinde Misak-ı Milli bilinciyle tarihi vazifemizi yerine getirecek şartları oluşturmalıyız. Bizim için bekleyecek zaman yoktur. Çünkü Türkiye’nin hasımları beklememekte, İslam düşmanları bir an olsun boş durmamaktadır. Kan tutkunları pusudadır. Mazlumun ahı yükselmektedir. Artık zalimin zulmüne son vermenin, terör örgütlerinin kökünü kazımanın, dost ve müttefik görünümlü uluslararası örgütlerin oyunlarını bozmanın vakti gelmiştir. Kararlılığımızı test edebileceğini düşünenlere yanıldıklarını göstermek boynumuzun borcudur.”

‘HÜKÜMETİN YANINDAYIZ’

Devletin ve hükümetin yanında olduklarını vurgulayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İşte bu amaçla terörle mücadele ve dış politika konularında devletin ve hükümetin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Milli birlik ve beraberlik ruhunu canlı tutarak, istikbalimizi teminat altına almalı, istiklalimizi güvenceye kavuşturmalı, mazlumlara kol kanat geren bir iradeyi ortaya koyabilmeliyiz. Değişen hükümet etme sistemiyle, barajın aslında yüzde 50 artı 1’e çıkmasından dolayı CHP’nin freni patlamış, pusulası şaşmıştır. Şunu ifade etmeliyim ki, istikrarsızlıktan ve kaos ikliminden beslenenlerin, 15 Temmuz’dan bu yana sürdürdüğümüz ilkesel duruşumuzu bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Sözlerimizi çekiştirerek dedikoduya batanlar, MHP’nin duruşunu sulandırmaya yeltenenler boşa kürek çekiyorlar. Şerefiyle siyaset yapan Milliyetçi Hareket Partisi, şerefsizce yapılan itham ve iddialara aldırış etmeyecek, yeri geldiğinde muhataplarının yüzüne milli şamarı indirecektir. Fitne ve fesat taşıyıcılığı yapanların karşısına milli iradeden aldığımız güçle çıkacağız, tek vücut halinde duracağız. İhanete karşı tek yumruk olacağız, iftiralara karşı tek safta toplanacağız. Mahvımızı hesap edenlerin emellerini birer birer bozguna uğratacağız. Milletin sinesinden alamadıkları desteği PKK’nın, Haçlı ittifakının himayesiyle doldurmaya çalışanlara karşı milli birlik ve beraberlik ufkumuzu sağlam tutacağız” dedi.

‘NATO PARMAK SALLIYOR’

NATO’nun, Türkiye’ye parmak salladığını da söyleyen MHP Lideri Devlet Bahçeli, “ABD, çevremizi kuşatıyor. AB, çehremizi karalıyor. Türk düşmanları faaldir, ama Türk milleti de her tehdide karşı teyakkuzdadır. NATO’nun ilk Cumhurbaşkanımızla, 12. Cumhurbaşkanımıza karşı sergilediği ahlaksız ve rezil hakaretleri ayağımızın altında çiğniyoruz. Söylesinler, NATO ittifak mıdır, ihtilaf mıdır? Dost mudur, düşman mıdır? Türkiye NATO’ya mahkum değildir. Türkiye, NATO’cu kafaların, FETÖ’cü alçakların, bölücü hesapların kurbanı da olmayacaktır. Millet birdir, Türk milletidir. Vatan birdir, Türk vatanıdır. Devlet tektir, Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bin yıllık kardeşlik yeminimizdir, bozmaya hiçbir oluşum ve örgütün gücü yetmeyecektir. Bunun yanında, Genelkurmay Başkanımızın Kanada’da maruz kaldığı çirkin muameleyi ve itibar suikastını şiddetle kınıyorum. Peş peşe gelen skandalların kimsenin yanına bırakılmamasını ümit ediyorum. O yüzden diyorum ki, ihanete karşı iman, ihtilafa karşı irade, ilkelliğe karşı itibar, iftiraya karşı ihtiram sağlam tercihimiz, şaşmaz teklifimizdir. Unutulmasın ki, Türkiye’nin demokratikleşme, normalleşme ve istikrar içinde bir yönetim yapısına kavuşabilmesi için 15 Temmuz’dan bu yana üstlendiğimiz sorumluluk aynen devam ettirilecektir” diye konuştu.

Açılış Dualarla Yapıldı
Konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğü ve Turgutlu Belediyesinin ilçeye kazandırdığı 297 milyon TL tutarındaki 81 projenin açılış kurdelesi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Genel Merkez yöneticileri, milletvekilleri, Selendi, Salihli, Alaşehir, Kula, Sarıgöl belediye başkanlarının katılımlarıyla kesildi. Kurdele kesimi öncesi dualar okundu ve hizmetlerin ilçeye hayırlar getirmesi dilendi. Törenin sonunda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye Osmanlı motifli vazo hediye etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Turgutlu’daki programın ardından karayoluyla Ankara’ya hareket etti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa