Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
İZGİ AJANSTAN KAYMAKAMA ZİYARET
İZGİ AJANSTAN KAYMAKAMA ZİYARET

Kaymakam Selami KAPANKAYA’ya Hayırlı Olsun...

Tüm-Bel-Sen! ZABITA HAFTASINI KUTLADI
Tüm-Bel-Sen! ZABITA HAFTASINI KUTLADI

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim...

Kaymakam Selami KAPANKAYA İlçemizde Göreve Başladı
Kaymakam Selami KAPANKAYA İlçemizde Göreve Başladı

Kaymakam Selami KAPANKAYA İlçemizde Göreve...

BÜYÜK TAARRUZUN 100. YILDÖNÜMÜNDE FAKÜLTEMİZE ANLAMLI TEŞEKKÜR ZİYARETİ
BÜYÜK TAARRUZUN 100. YILDÖNÜMÜNDE FAKÜLTEMİZE ANLAMLI TEŞEKKÜR ZİYARETİ

BÜYÜK TAARRUZUN 100. YILDÖNÜMÜNDE FAKÜLTEMİZE...

FARUK AYDIN HER ZAMAN Kİ GİBİ
FARUK AYDIN HER ZAMAN Kİ GİBİ

Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Murat...

GAZETECİ ANKARALI KADINLARIN SESİ OLDU
GAZETECİ ANKARALI KADINLARIN SESİ OLDU

Kamu-Der Manisa Başkanı, AK Partili...

İlçe Müftüsü Ömer ÇOBAN’dan Ziyaret
İlçe Müftüsü Ömer ÇOBAN’dan Ziyaret

Yeni Göreve Başlayan Turgutlu İlçe...

Futbolcularımız Sağlık Kontrolünden Geçti
Futbolcularımız Sağlık Kontrolünden Geçti

Turgutluspor’umuzda yeni sezon öncesi sağlık...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Başevirgen ile Baş arasında ‘istişare’ tartışması
Başevirgen ile Baş arasında ‘istişare’ tartışması
Ak Parti Turgutlu İlçe Teşkilatında İlçe Milli Eğitim Müdürü ve yetkililerin istişare toplantısı tartışmaya yol açtı. CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, yaptığı basın açıklamasında yapılan toplantıyı eleştirerek ‘ Siyasi partilerin...
14 Ocak 2021 18:53
Font1 Font2 Font3 Font4

Ak Parti Turgutlu İlçe Teşkilatında İlçe Milli Eğitim Müdürü ve yetkililerin istişare toplantısı tartışmaya yol açtı. CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, yaptığı basın açıklamasında yapılan toplantıyı eleştirerek ‘ Siyasi partilerin ilçe binalarında, kapalı kapılar arkasında yapılan toplantılar milli eğitimle ilgili kararların alınacağı yerler değildir” ifadelerini kullandı. Yapılan toplantının bir istişare toplantısı olduğunu dile getiren Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş ise, “hükümet partisinin bir ilçe başkanı olarak ilçemizin fayda göreceği konular konusunda çaba sarf etmemizden rahatsız olunması çok manidardır” şeklinde yanıt verdi.

Başevirgen: “Siyasi partilerin ilçe binaları Milli Eğitim kararlarının alınacağı yerler değildir”

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, basına yansıyan Turgutlu’da yıkılacak ve yapılacak yeni eğitim binalarının Turgutlu Ak Parti ilçe binasında planlanmasına tepki göstererek ” Siyasi partilerin ilçe binalarında ve kapalı kapılar ardında yapılan toplantılar milli eğitim ile ilgili kararların alınacağı yerler değildir.” Dedi.
Kaymakamlık makamında veya Milli Eğitim Müdürlüğü’nde  yapılması gereken 2021 yatırım planlaması toplantısının Ak Parti Turgutlu ilçe Binasında ilçe başkanı Serkan Baş başkanlığında yapılmasını eleştiren Başevirgen, ” Basında yer aldığı kadarıyla toplantıda, İlçede yıkılan pansiyonlu kız imam hatip lisesi ve erkek imam Hatip lisesi düzenlemesi başta olmak üzere birçok okulun yatırım planları uzun uzun tartışılmış. Ak Parti Turgutlu ilçe başkanı Serkan Baş, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, iki şube müdürü ve vakıfların temsilcileri ile istişare toplantısı düzenlemişler. Eğitim-öğretimle ilgili istişare toplantısında vakıfların ne işi var?  İlçe Kaymakamının ve Belediye Başkanının dahi davet edilmediği bir toplantıda yatırıma dair nasıl bir fikir alış verişinde bulunulmuş olabilir? ” diye sordu.
Rantı mı paylaşıyorlar?
Kaymakam Ali Yılmaz ve Belediye Başkanı Çetin Akın’ın katılımcıları arasında olmadığı toplantının bir rant paylaşımı mı olduğunu soran Başevirgen, “Okulların yıkım, yeniden inşa ve diğer yatırımları belli ki yine yandaşlara verilecek. Pastadan pay almak isteyen, ancak konu ile doğrudan ilgisi bulunmayan pek çok kişi o masanın etrafına payını almak için oturmuş.” dedi. 
“Liyakatsizliğin resmi”
Duvarında siyasi bir partiye ait logo bulunan bir salonda, liyakat ilkelerinden uzak bir şekilde toplantı düzenlenmesine tepki gösteren  Bekir Başevirgen, “Siyaset her alana olduğu gibi eğitime de karıştırılıyor. Kaymakamlıktan, milli eğitim müdürlüğünden ve valilikten daha yetkin olduğunu düşünen parti temsilcileri suç işliyor. Hem devletin hem de makamların itibarı yok ediliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü koltuğunda oturan kişi, AK Parti’nin İlçe Milli Eğitim Müdürü değil, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin” İlçe Milli Eğitim Müdürüdür. Devletin en tepesinden en alt kademesine kadar sirayet eden bu düşünce tarzı, ülkenin şu an içinde bulunduğu durumun asıl nedenidir. Ne toplantının yerini, ne de katılımcılarını kabul etmemiz mümkün değildir. Amaç eğitime yönelik çağdaş planlamalar yapmak ve çocuklarımıza gerçekten bir şeyler kazandırmaksa bunun yeri parti logolu toplantı salonları değil, duvarında Atatürk resimleri asılı olan Milli Eğitim Müdürlükleridir.” diye konuştu.

SERKAN BAŞ’TAN AÇIKLAMA

Sayın Başevirgen’in ilçemizden haberi var mı acaba?

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen’in yaptığı basın açıklamasına cevap olarak bir açıklama yaptı. Serkan Baş açıklamasında şu ifadelere yer verdi. 

“Sayın Başevirgen’in 31.12.2020 Tarihinde partimizde yapmış olduğumuz toplantıya ilişkin basın açıklaması nedeniyle bu açıklama lüzumu doğmuştur. 31.12.2020 Tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÖLMEZ, ve Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir.

İstişare Etmenin Anlamını Biliyor mu?

Toplantıda ilçemizdeki yapılması planlanan ve yürürlükte olan yatırımlar hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Toplantının amacı bir konuda karar almak değil, ilçemize yapılacak yatırım ve girişimlerin nasıl daha faydalı ve hızlı olabileceğinin görüşülmesi, buna fayda sağlayacak unsurların değerlendirilmesidir.

Hükümet partisinin bir ilçe başkanı olarak ilçemizin fayda sağlayacağı konular konusunda çaba sarf etmemizden rahatsız olunulması çok manidardır. Bu tarz toplantılarda alınan görüşler ve fikir cimnastikleri ile en kısa ve faydalı yöntemler üzerinde çalışılması sağlanabilmektedir. Mesela Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’dan eski bir eski okul binasının belediye tarafından yıkımının işi hızlandıracağı yönünde ricada bulunulmuş, olumlu cevap alınmıştır.

Rant kelimesini en iyi kendileri bilir. Parti Binanız kamu kurumuna kiralanırken neredeydiniz?

İstişare görüşmelerinde rantın uzaktan yakından bu bağlamda değerlendirilecek hiçbir konu geçmemişken, Turgutlumuzun ihtiyaç ve sorunlarından tamamen habersiz olan Sayın Vekilin önce kendisini sorgulaması gerekmektedir.

Ayrıca Turgutlu CHP ilçe binasını bir kamu kurumu olan Turgutlu Belediyesine kiralanırken, Menemen CHP Belediye Başkanı yolsuzluk ve ranttan dolayı görevden alınıp yargılanırken sesini çıkarmayan Sayın Vekilin rant kelimesinin anlamı ve hassasiyeti konusunda yetersiz olduğunu düşünüyoruz. Ülkemizdeki Muhalefetin neden bu halde olduğu Sayın Vekilin durumundan anlaşılmaktadır.

İlçemizde hiçbir olumlu icraat yada yönlendirmede adı geçmeyen, sadece ara sıra meclis kürsüsünde görünmek adına yaptığı konuşmalar hariç ne ilçemize, ilimize, ne de ülkemize doğru katkı sağlayacak hiçbir işte adı geçmeyen sayın vekil ve benzerleri yüzünden hali hazırda ülkemizde çok ciddi bir muhalefet sorunu bulunmaktadır.Liyakat ve ehil olma anlamında ilk önce kendisini sorgulaması gereken kişi Sayın Vekildir. Önce kendisine bakacak, sonra ben bu ilçeye, ile faydalı olabilecek birisi miyim? Bu güne kadar neler yaptım demesi gerekmektedir.

Daha sonra da Turgutlu Belediyesine doldurdukları eski ilçe başkanları, gençlik kolları başkanı, ilçe başkanlarının yakınlarını liyakat ve ehliyetlerini sorgulaması daha doğru olacaktır.”


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa