Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Başkan Çetin Akın eleştirilere cevap verdi
Başkan Çetin Akın eleştirilere cevap verdi
​​​​​​​Ak Parti Turgutlu İlçe Teşkilatı’nda yapılan ve Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin de katıldığı toplantıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanlığı’nda geçtiğimiz gün yapılan istişare toplantısına...
15 Ocak 2021 14:30
Font1 Font2 Font3 Font4

​​​​​​​
Ak Parti Turgutlu İlçe Teşkilatı’nda yapılan ve Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin de katıldığı toplantıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanlığı’nda geçtiğimiz gün yapılan istişare toplantısına Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetikilileri de katılmış ve yapılan toplantıya sert tepkiler gelmişti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, toplantının yerinin Ak Parti ilçe binası olmadığını belirtmiş ve Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş’ı eleştirmişti. Eleştirilere yanıt veren Serkan Baş’da, Başevirgen’i Turgutlu’dan habersiz olmakla suçlamıştı. Yaşanan gelişmelerin ardından tartışmalar bugün de devam etti. CHP Turgutlu ilçe Başkanı Hüseyin Oğuz ve Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’da Serkan Baş’ın açıklamasında kendisine yönelttiği eleştirilere yanıt verdi.

Çetin Akın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Turgutlu Halkı, 2019 yerel seçimlerinde tercihini yapmış, belediye başkanını seçmiştir. Dolayısıyla ilçemizin geleceğiyle ilgili yapılacak olan tüm toplantılarda, eğitim ve istişare toplantıları da dahil belediye başkanının ve ilçe kaymakamının davet edilmesi ve bu toplantıların bir devlet adabıyla yapılması gerekmektedir. Sayın Manisa Milletvekilimiz Bekir Başevirgen’in basın açıklamasında sorduğu sorular çok nettir. Sorulan sorulara cevap vermek yerine belediyemizin konuya dahil edilmesi ve ismimin geçmesi abesle iştigaldir. Sorulan sorular gayet açıktır; kaymakam ve belediye başkanının olmadığı bir toplantı neden bir siyasi parti teşkilatında yapılmıştır? Kamu görevlileri neden bir siyasi parti teşkilatı başkanının ayağına gitmiştir? Kaymakamlık binasında, belediyemizde ve ilçe milli eğitim müdürlüğünde bu tarz toplantıların yapılacağı bir yer yok mudur? Kaymakam ve belediye başkanının da katılacağı devlet adabıyla tüm bileşenlerin yer alacağı bir toplantı neden organize edilmemiştir?
Bütün bu sorular cevapsız bırakılmışken 13.01.2021 tarihinde Turgutlu Öğretmenevinde saat 16.30’da İlçe Müftüsünün nezaretinde aynı grup toplanmış mıdır?

Göreve geldiğimiz 11 Nisan tarihinden itibaren hizmet noktasında siyasi parti ayrımı yapmaksızın bize uzatılan tüm elleri tutarak herkese sevgi ve saygıyla karşılık verdiğimiz Turgutlu halkı tarafından benimsenmiştir.

“Çünkü biz Turgutlu için varız”

Görevi devraldıktan sonra Turgutlu Kaymakamlığı başta olmak üzere milli eğitim, diyanet, emniyet, jandarma, ilçe sağlık müdürlüğü, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının talepleri hızlı bir şekilde yerine getirilmektedir ve getirilmeye de devam edecektir. Çünkü biz Turgutlu için varız, hizmet için varız.

Turgutlu AK Parti İlçe Başkanı Sayın Serkan Baş’ın yaptığı basın açıklamasında bulunduğu asılsız ithamların bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetlere gölge düşürmesine izin vermeyeceğiz.
Göreve geldiğimizde 750 personel ile çalışan Turgutlu Belediyesi bugün itibariyle 682 personel ile hizmetlerine devam etmektedir. Bu demektirki 68 eksik personel ile Turgutlu halkına hizmet edilmektedir. Yani Turgutlu Belediyesine Sayın Serkan Baş’ın iddia ettiği gibi gereksiz ve liyakatsız personel alımı yapılmamıştır. Ayrıca Turgutlu Belediyesinde haketmeyen hiçbir işçi, geçmiş dönemlerde olduğu gibi işinden atılmamış, Turgutlu’da işçiye ve alınterine emek verilerek yeni bir dönem açılmıştır. Bunu da tüm Turgutlu halkı bilmektedir. Sayın Serkan Baş’ın iddialarının tam tersine gereksiz maaş yükünden kurtulunmuş, personel ve hizmet kalitesi arttırılmıştır. Burada asıl sorulması gereken fazla personel çalıştırılarak halkın parasının boşa harcanmasına göz yumanlar kimlerdir? Bugüne kadar neden bunlara müsaade edilmiş ve hiçbir siyasi neden ses çıkarmamıştır ? Sayın Serkan Baş’ın rahatsızlığı geçmiş dönemlerde olduğu gibi bizim, işçinin ekmeğiyle oynamayarak Turgutlu halkının huzuru için çalışmamız mıdır?
Bugüne kadar Turgutlu AK Parti teşkilatının ve önceki belediye yönetiminin personel konusundaki tutumunu bilmeyen hemşehrimiz yoktur. Turgutlu Devlet Hastanesine ve önceki dönemlerde Turgutlu Belediyesine alınacak personellerin nerelerde belirlendiği herkesce bilinen bir gerçektir.

“Bu şartlarda bir bina daha olursa onu da kiralarız”

Ayrıca Turgutlu Cumhuriyet Halk Partisi binasının üzerinde bulunan 3 kat ve terasın kiralanmasıyla ilgili olarak; CHP Binasının üzerindeki 3 kat ve teras 5 bin TL bedelle kiralanmış olup orada açtığımız kurslar, oluşturduğumuz kütüphaneler ile birlikte Turgutlu halkının ve gençlerimizin eğitim, kültür, sanat ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanılmaktadır. Aynı fiziki şartlara sahip ve aynı kiralama bedeliyle benzer bir merkezi konumda emsal bir bina var ise onu da Turgutlu halkının ihtiyaçları doğrultusunda kiralamaya hazırız. Şu da unutulmamalıdır ki Turgutlu İlçe Halk Eğitim Merkeziyle yapılan protokol doğrultusunda vatandaşlarımıza hizmet için vakıflara ait işhanının kirası da belediyemiz tarafından ödenmektedir. Çünkü Turgutlu Belediyesi Turgutlu halkı için var.
Belediyeyi zan altında bırakacak bu iddiadan önce Sayın Serkan Baş, AK Parti İlçe Teşkilat Binasının hangi kamu kurumundan, kaç lira bedelle ve vatandaşımıza hangi hizmeti yapmak için kiralandığını açıklamalıdır.

“Turgutlu Belediyesine ait hiçbir yeri satmadan bir kuruş dahi kredi kullanmadan…”

Yaklaşık 45 milyon TL borçla devraldığımız belediyemizin ekonomisini Turgutlu Belediyesine ait hiçbir yeri satmadan, bir kuruş dahi kredi kullanmadan düzelterek bugün itibariyle ekonomik olarak kendi döngüsünü sağlayan, borçlarını aksatmadan ödeyen ve hizmetlerine aralıksız devam eden bir belediye haline getirmiş durumdayız, gururluyuz!

Ayrıca 2 milyon TL’lik yatırımla kendi asfaltımızı üreteceğimiz şantiyemizi kurmuş bulunuyoruz, gururluyuz!

Mustafa Kemal Mahallesinde 2160 metrekare arsamızın kamulaştırma bedelini ödedik gururluyuz!

Görevi devraldığımız günden bu yana 139 bin metrekare yol yaptık, gururluyuz!

Belediyemize ait İbrahimci, Kırmahalle, Bayramyeri, Sevinç Parkı, Camiönü Meydanı düzenlemelerini yaptık, gururluyuz!

Turgutlu’ya 50 bin metrekare yeşil alan kazandırdık, gururluyuz!

Bozuk yollardan çıkardığımız taşları şantiyemizde kurduğumuz temizleme makinesiyle geri dönüşüme kazandırıp, geçmiş dönemde 8.5 TL’ye verilen taş döşeme ihalesini biz 3.60’a verip Turgutlu halkının parasını heba etmediğimiz için gururluyuz!

Göreve geldiğimiz günden bu yana İlçe milli eğitim müdürlüğüne bağlı 30 okulumuzun boya, badana ve bahçe düzenlemesini yaptığımızdan gururluyuz!

Göreve geldiğimiz günden bu yana 20 camimizin boya, badana ve bahçe düzenlemesini yaptığımız için gururluyuz!

Her gün halı yıkama aracımızla camiilerimize hizmet vermekten gururluyuz!

Şantiyemizde yıllarca atıl durumda kalan iş makinelerini ve araçlarımızı vatandaşlarımızın hizmetinde kullanılır hale getirmekten gururluyuz!

Aşevimizde her gün 750 kişiye sıcak yemek ve ekmek ulaştırdığımız için gururluyuz!

Pandemi döneminde 10 bin ailemize gıda yardımı yapmaktan gururluyuz!

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze yaptığımız 75 bin adet maske yardımından, devlet hastanemize yaptığımız yardımlardan, esnaf odalarına verdiğimiz desteklerden, bu süreçte ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaktan gururluyuz!

Şehir içinde 10 km bordür taşı döşeme işlemi yaptık, yıllarca sorun olan Ergenekon, Mustafa Kemal ve Atatürk Mahallesinde açılamayan yolları açtık, gururluyuz!

İlçemizde %60 seviyelerinde olan doğalgazı halkımızın %93 kullanım seviyesine getirdiğimiz için gururluyuz!

Belediyemizin ekonomisini düzelttiğimiz, önemli yatırımları hayata geçirmek için hazırlıklarımızı yaptığımızı açıkladıktan sonra bizleri polemiklerin içine çekmeye çalışmak oldukça manidar bir davranıştır. Turgutlu halkı bizleri bu göreve kavga etmek için değil hizmet etmek için seçmiştir. Bütün kamuoyu bugüne kadar kullandığımız dilin sevgi ve saygı dili olduğunu, bizlerin geçim ehli insanlar olduğunu görmüştür ve benimsemiştir. Bizler bu zorunlu açıklamadan sonra şuana kadar olduğu gibi polemiklere girmeden, Turgutlu halkına emin adımlarla hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizim parolamız ve hizmet şiarımız “Turgutlu’ya huzur getirmektir” bunu da bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz için gururluyuz.
Hizmet anlayışımız insanların diline, dinine, rengine, siyasi görüşüne bakmadan Turgutlu’ya hizmet olacaktır. Yaptığımız bu açıklamadan sonra yapılacak açıklamalara, asılsız ithamlara Turgutlu Belediye Başkanı olarak cevap vermeyeceğim. Belediyemizin hesapları tüm kamu kurum ve kuruluşlarının bilgisine ve denetimine açıktır. Bizler enerjimizi kavgalara değil daha güzel bir Turgutlu için harcayacağız. Turgutlu halkının her kuruşunun hesabını Turgutlu Halkına vereceğiz.
Allah herkese sırat köprüsünden geçmeyi ve kul hakkı yememeyi nasip etsin.”


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa