Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer
Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer

Gelelim geçen hafta hepimizi üzen,...

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜTurgutlu ilçesinin...

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ
İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİMübarek...

KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI
KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI Turgutlu ilçemizde bir...

Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler
Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler

                Turgutlu’nun tanınmış ailelerin sevimli...

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI
VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADICumhuriyet Halk...

VALİMİZDEN Kandili Mesajı“
VALİMİZDEN Kandili Mesajı“

Miraç Kandili Mesajı“Miraç” Sevgili Peygamberimiz...

Mehmet Öztürk,KIZILAY A YENİDEN BAŞKAN
Mehmet Öztürk,KIZILAY A YENİDEN BAŞKAN

Türk Kızılay Turgutlu şubesine gönülden...

Vali Karadeniz, CBÜ TEKNOKENT’te İncelemelerde Bulundu
Vali Karadeniz, CBÜ TEKNOKENT’te İncelemelerde Bulundu

Vali Karadeniz, CBÜ TEKNOKENT’te İncelemelerde...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Başkan Şirin’e Dağmarmara’da Hizmet Teşekkürü
Başkan Şirin’e Dağmarmara’da Hizmet Teşekkürü
TURGUTLU Belediye Başkanı Turgay Şirin, hizmetlerin hız kesmeden arttığı Dağmarmara bölgesinde Hacıisalar Mahallesi’ni ziyaret ederek hem çevre mahallelerin muhtarlarıyla hem de bölge halkıyla bir araya geldi. Başkan Şirin, toplu ulaşım,...
17 Ocak 2016 13:14
Font1 Font2 Font3 Font4

TURGUTLU Belediye Başkanı Turgay Şirin, hizmetlerin hız kesmeden arttığı Dağmarmara bölgesinde Hacıisalar Mahallesi’ni ziyaret ederek hem çevre mahallelerin muhtarlarıyla hem de bölge halkıyla bir araya geldi. Başkan Şirin, toplu ulaşım, alt yapı, yol sorunlarının çözüme kavuştuğu bölgede sorunları ivedilikle çözmenin gayretinde olduklarını belirtirken, mahalle muhtarları da hizmet ve yatırımlar için Başkan Şirin’e teşekkür etti.

Başkan Şirin’e Hacıisalar Mahallesi ziyaretinde Muhtarlık İşleri Müdürü Aydın Lenger eşlik etti. Bölge halkının yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Şirin, tek tek tokalaştığı vatandaşlarla sohbet etti. Karaköy, Kabaçınar, Kuşlar, Ören, Yunusdere Mahallesi Muhtarları’nın da yer aldığı ziyaretlerde, MASKİ tarafından alt yapı çalışmalarının devam ettiği Hacıisalar Mahallesi meydanında sohbet ortamı oluşturuldu. Seçimden seçime değil sık sık merkeze uzak mahalleleri ziyaret etmeye, sorunları ve sıkıntıları birebir görüşerek çözmeye gayret ettiklerini belirten Başkan Şirin, “Önceliğimiz elbette vatandaşlarımızla, halkımızla hem hasbihal etmek hem de yapılanlarla yapılmayanları görüşmek. Zaten muhtarlarımızla sürekli irtibat halindeyiz. İmkanlarımız dahilinde sorunlara çare olmaya çalıştığımızı biliyorlar. Aciliyeti olan sorunları çözüyoruz. Büyükşehir Belediyesi ile de koordineli çalışıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada siz de farkındasınızdır ki önemli gördüğümüz ulaşım, itfaiye, alt yapı ve yol gibi eksiklikleri planlı bir şekilde gideriyoruz. Yeter ki halkımız memnuniyet duysun, yeter ki yılların birikmiş sorunlarını elbirliği ile çözelim, rahat ve yaşanılabilir mahalleler oluşturalım. Biz hizmet noktasında merkezdeki mahallemizin kazanımları neyse uzaktaki mahallelerimizde de o olsun istiyoruz” dedi.

Çözülemez Denilen Sorunlara Çare Olduk

Çözülemeyecek sorunu çözmenın memnuniyetinde olduklarını belirten Başkan Şirin özelikle Dağmarmara Niyazi Üzmez İlkokulu’nun yıllardır su basması sorunundan bahsetti. Başkan Şirin, “Çok şükür okulun bahçesindeki sorunu çözdük. Son yağan yağmurlarla sorun yaşanmadı. Muhtarlarımızın bu konuyu bizlere iletmesi, hassasiyet göstermesi de soruna hızlı bir şekilde eğilmemize yardımcı oldu. Okulun kenarlarındaki yol kaymasını engelleyici çalışma da hava şartlarına göre yapılacak” dedi. Dağmarmara bölgesine gelen hizmetlerin konuşulduğu ziyaretlerde söz alan mahalle muhtarları, özellikle Dağmarmara Niyazi Üzmez İlkokulu’nun yıllardır su basması sorununu çözüme kavuşturdukları için Başkan Şirin’e teşekkür etti. Dağmarmara Bölgesi’nde bulunan 6 mahalle muhtarı adına konuşan Karaköy Mahalle Muhtarı İlhan Sülün “Çok şükür okulumuzun sorunu çözüldü. Biz bu okulun su basması sorunundan diğer sorunlarına vakit bulamıyorduk. Nihayet bu yıl hem ailelerimiz hem okul hem de çocuklarımız rahatladı. Tabii itfaiye müfrezesi yapılacağını duyduk. Bu da bölgemizde sevinçle karşılandı. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

Mahallelerde Toplu Ulaşım Sevinci

Mahalle muhtarları, yıllardır beklenen toplu ulaşım sorununun çözüme kavuşmasından duydukları memnuniyeti ifade ederek, halkın konforlu araçlarla merkez ile mahalleler arasında ulaşım sağladığını ve bu hizmetin sevinçle karşılandığını söylediler. Başkan Şirin de ileriki etapta hat ve sefer sayılarını arttırmayı hedeflediklerini belirterek, “Elbette Turgutlumuz’a yakışan konforlu ulaşım hizmetimiz başladı. Yaklaşık bir aydır da vatandaşlarımızdan oldukça olumlu tepkiler alıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyemiz’den araç takviyesi ve sefer sayılarını arttırmayı talep edeceğiz. Şuanda mahallelerimizle merkezimiz iç içe oldu. Bu anlamda hem ekonomik, hem hızlı ulaşımda ciddi bir rahat rahatlama olduğunu düşünüyoruz. İnşallah takviye taleplerimizle Turgutlu’da ulaşılamayan yer kalmayacak” diye konuştu.

Beklenen İtfaiye Müfrezesi  Gün Sayıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kabaçınar Mahallesi’ne yapılacak olan itfaiye müfreze yeri konusunda da memnuniyetin dile getirildiği toplantıda, önemli bir eksiğin daha giderildiğini söyleyen Başkan Şirin, “Elbette yangın gibi tehlikeli durumlara anında müdahale etmek için önemli bir konuma müfreze yeri yapılacak. Bizler yer tahsisini yaptık. İnşallah kısa bir süre sonra itfaye noktası bu bölgenin hizmetinde olacak” dedi.

Ovacık Ege Bölgesi’nin Cazibe Merkezi Olacak

Ziyarette, yapılması planlanan Ovacık Yaylası Doğal Gençlik Kamp Merkezi hakkındaki soruları yanıtlayan Başkan Şirin, projenin Dağmarmara bölgesine büyük bir hareket kazandıracağının altını çizerek, Turgutlu’nun sadece Ege Bölgesi’nde değil Türkiye’ye örnek bir projeye sahip olacağını söyledi. Başkan Şirin, “Elbette Ovacık ile ilgili beklentimiz yüksek. Projelendirme noktasında sık sık ziyaret ettiğimiz bu bölgenin doğal zenginliğini biliyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün beyanatları da Ovacık’ı önemli bir merkez haline getirmektir. Amacımız tabii ki sizlerin yaşadığı bu bölgeye hareket kazandırmak. Doğal yapıya uygun olarak ahşap konsept şeklinde geniş bir alanda spor ve yaşam merkezini hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

Yatırım Mahallelere Fayda Sağlayacak

Ovacık Yaylası Doğal Gençlik Kamp Merkezi’nden özellikle Dağmarmara gurubunda bulunan mahallelerin istifa edeceğini söyleyen Başkan Şirin, “Birkaç ay içerisinde çalışmalar netleşecek ve inşallah projeyi bu yıl başlatmış olacağız. Burayı sadece spor alanı olarak düşünmemek lazım. Proje hem turizm hem doğal yaşam alanı hem de ekonomik anlamda ileriki yıllarda sizlere fayda sağlayacak bir yatırım. Belki civardaki vatandaşlarımız ürettiklerini pazarlama imkanı bulacaklar. Sizler de bu hareketin bölgeye faydalarını çok daha iyi görmüş olacaksınız” şeklinde konuştu. Sohbet havasında geçen toplantıda ikramlarından dolayı bölge halkına teşekkür eden Başkan Şirin, farklı talep ve önerileri de dinleyerek vatandaşların sorularını yanıtladı.

 

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa