Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Belediye 2017’nin son meclis toplantısını gerçekleştirdi
Belediye 2017’nin son meclis toplantısını gerçekleştirdi
Demirciler Çarşısının adı yaşatılıyor Turgutlu Belediyesi 2017 yılının son meclis toplantısı olan Aralık ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Turgay Şirin başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda meclis yine bir ahde vefa örneği göstererek,...
6 Aralık 2017 13:00
Font1 Font2 Font3 Font4

Demirciler Çarşısının adı yaşatılıyor

Turgutlu Belediyesi 2017 yılının son meclis toplantısı olan Aralık ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Turgay Şirin başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda meclis yine bir ahde vefa örneği göstererek, 2010 yılında Edirne’nin Keşan ilçesinde trafik kontrolü yaptığı sırada şehit düşen İbrahim Deri’nin ismi bir sokağa verilirken, Manisa Büyükşehir Belediyesi 7 Eylül Çocuk Sanat Merkezi yanında bulunan ve belediye tarafından yenilenen alana Tarihi Eski Demirciler Çarşısı ismi verildi.

TuRGUTLU Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Turgay Şirin başkanlığında gerçekleşti. Meclis öncesi bir konuşma yapan Başkan Şirin “Yoğun geçen Kasım Ayını geride bıraktık. Tabii ki ilçemiz adına önemli gelişmelerin yaşandığı geçen ay Toplu Açılış ve Temel Atma Törenimiz’i gerçekleştirdik. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin teşrifleriyle, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ile birlikte altına imza attığımız 297 Milyon TL değerindeki 81 projemizin bir yandan açılışını ve diğer yandan yeni projelerimizin temellerini attık. Burada bir kez daha meclisimizdeki uyumun Turgutlu halkımıza hizmet olarak yansıdığını ifade ederek, ‘Daha yaşanılabilir bir Turgutlu’yu inşaa etmemizde destek veren siz Değerli Meclis Üyelerime de teşekkür etmek istiyorum. İnşallah 2018 yılında da yine Turgutlu’nun geleceğine dair önemli kararlarımızı hayata geçireceğiz. Bugünün önemine binaen belirtmek istediğim bir diğer husus 5 Aralığın Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişinin yıldönümü olması. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey kahraman Türk kadını! Sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” diyerek daha da yücelttiği tüm kadınlarımızın bu önemli gününü kutluyor, saygılar sunuyorum. 2017 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirirken, bu yılın Turgutlumuz adına önemli çalışmaların hayata geçtiği bir olduğunu belirtmek istiyorum. Halkımıza söz verdiklerimizi bir bir hayata geçirdik, geçirmeye devam ediyoruz. Elbette her zaman dediğimiz gibi, ‘zahmet olmadan rahmet olmaz’ ancak halkımız da çabamızı görüyor, takip ediyor. Turgutlu’nun şantiye alanına dönmüş olması bir olumsuzluk değil aksine çalıştığımızın ve yılların sorunlara el attığımızın bir göstergesidir. Bu konuda az daha sabır diyorum, çünkü herşey Turgutlumuz için, halkımızın refahı için. Bizler Manisa Büyükşehir Belediyemiz’in de destekleriyle Turgutlu Belediyesi olarak imkanlarımızı hizmet ve yatırımlar için seferber ettik, etmeye de devam edeceğiz. Bu vesileyle yeni yılın siz değerli meclis üyelerimize sevdiklerinizle, ailelerinizle, huzur ve mutluluk dolu geçmesini diliyorum” dedi.

Tarihi Eski Demirciler Çarşısı Parkı

Daha sonra meclis gündem maddelerine geçildi. 2017 Kasım ayı meclis toplantısına ait toplantı tutanağı ve meclis kararları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. 2018 yılı için meclisin her ayın ilk salı günü saat 19.00’da toplanılması kararı alınırken, Haziran ayının tatil olması kararlaştırıldı. Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) ile Turgutlu Belediyesi arasında imzalanacak hizmet protokolü için Başkan Şirin’e yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı ile protokol yapılması konusunda Belediye Başkanı Turgay Şirin’e yetki verilmesi kararlaştırıldı. Gündemdeki bir diğer madde ise Turgutlu Öğretmenevi, Manisa Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi yanında bulunan alana isim verilmesinin görüşülmesiydi. Bu konuda bir açıklama yapan Belediye Başkanı Turgay Şirin “Yedieylül Mahalle muhtarımız Deniz Bezen’in meclisi sunduğu dilekçede belirtildiği gibi Türkiye’nin ilk imar planlı ve projeli çarşılarından biri olan o dönemde Turgutlu Demirciler Çarşısı olarak bilinen alanda şuanda bir park mevcut. Buranın adının yaşatılması adına buraya ‘Tarihi Eski Demirciler Çarşısı’ ismi verilmesi isteniyor. Hem mahalle halkımızın, hem de Turgutlumuz için önem taşıyan bir yer” dedi. Alana Tarihi Eski Demirciler Çarşısı’ isminin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Şehidimiz Deri’ye Ahde Vefa

2010 yılında Edirne’nin Keşan ilçesinde trafik kontrolü yaptığı sırada Şehit düşen İbrahim Deri’nin ismi bir sokağa verilerek ölümsüzleştirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Şirin, “Şehidimiz Astsubay Başçavuş İbrahim Deri’nin rahmetli annesinin oturduğu sokak olan İstiklal Mahallesi Akasya Sokağının isminin, şehidimizin abisi tarafından ‘Şehit İbrahim Deri Sokak olarak değiştirilmesi isteniyor. Bu konuda meclisimiz de hassasiyet gösterecektir. Hem şehit annemizin isteğini yerine getirmek, hem de şehidimizin isminin ölümsüzleşecek” dedi. Oy birliği ile alınan karar ile Akasya Sokağın ismi Şehir İbrahim Deri olarak değiştirildi. Alınan kararlar için meclis üyelerine teşekkür eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Ocak ayında toplanmak üzere meclisi sonlandırdı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa