Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
FARUK AYDIN HER ZAMAN Kİ GİBİ
FARUK AYDIN HER ZAMAN Kİ GİBİ

Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Murat...

GAZETECİ ANKARALI KADINLARIN SESİ OLDU
GAZETECİ ANKARALI KADINLARIN SESİ OLDU

Kamu-Der Manisa Başkanı, AK Partili...

İlçe Müftüsü Ömer ÇOBAN’dan Ziyaret
İlçe Müftüsü Ömer ÇOBAN’dan Ziyaret

Yeni Göreve Başlayan Turgutlu İlçe...

Futbolcularımız Sağlık Kontrolünden Geçti
Futbolcularımız Sağlık Kontrolünden Geçti

Turgutluspor’umuzda yeni sezon öncesi sağlık...

Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı
Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı

Fakültemiz 2021-2022 Eğitim- Öğretim yılı...

ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ
ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ

TATİLDEYKEN DEVLETİN ARACINA BİNMEM DİYEN...

Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer
Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer

Gelelim geçen hafta hepimizi üzen,...

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜTurgutlu ilçesinin...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Belediye Meclisinin temmuz ayı toplantısı yapıldı
Belediye Meclisinin temmuz ayı toplantısı yapıldı
TURGUTLU Belediyesi Şehir Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısını, Belediye Başkanı Turgay Şirin Başkanlığında gerçekleştirdi. Dört gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısı öncesi AK Parti Şehir Meclis üyesi Tamer Dizman’ın meclisi sunduğu...
5 Temmuz 2017 12:30
Font1 Font2 Font3 Font4

TURGUTLU Belediyesi Şehir Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısını, Belediye Başkanı Turgay Şirin Başkanlığında gerçekleştirdi. Dört gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısı öncesi AK Parti Şehir Meclis üyesi Tamer Dizman’ın meclisi sunduğu bir dilekçe meclise arz edildi. Dizman dilekçesinde 50. Yıl Alanı’nda 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı olarak ismi değiştirilen alan tabela asılmasını dile getirdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Şirin “Sayın Kaymakamımız Uğur Turan başkanlığında bu ve başka konularla ilgili bir kaç toplantı gerçekleştirmiştik. Alınan kararlardan bir tanesi de alana 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri isminin yazılı bir tabelanın konulmasıydı. Bunu da 15 Temmuz günü sizlerin de katılacağı bir törenle gerçekleştirmiş olacağız. Tamer kardeşimize bu duyarlılığı için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

‘Tüm Halkımız İncir Şenliğine Davetlidir’

Şehir Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısını meclis toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantıdan önce bir açılış konuşmasını gerçekleştiren Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin “Öncelikle Temmuz ayı meclis toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Birlik ve beraberliğimizle, maneviyatımızla çok şükür ulaştığımız Mübarek Ramazan Bayramı’nı geride bıraktık. Buradan tekrar değerli hazirunun geçmiş bayramını kutluyorum. Yüce Rabbim bizleri nice Ramazan Bayramlarına ulaştırmayı nasip etsin.   İçerisinde bulunduğumuz Temmuz ayı malumunuz olduğu üzere eşi ve benzeri görülmemiş ihanet saldırısının yıldönümüdür. 2016 yılının 15 Temmuz’unda ne yazık ki hain ellerin ülkemiz üzerindeki oyunlarına şahit olduk. Ancak çok şükür dirayetli asil Türk Milleti’nin her ferdi o kara geceyi aydınlığa kavuşturma azmini gösterdi. Bu vesileyle o gece gösterdiği dirayet, ortaya koyduğu yürek, sergilediği demokrasi ve kardeşlik şuuruyla tarihin en şerefli sayfalarında yer almayı hak eden milletimize bir kere daha teşekkür ediyor, vatan ve demokrasi müdafaasında hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.  Vatandaşı olmakla gurur duyduğumuz, vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik alçakça darbe girişiminin hezeyana uğratılmasında bayrak ve istiklal aşkıyla kanı canı pahasına direnen bütün milletimize, Türk silahlı Kuvvetlerimize ve Emniyet Teşkilatımıza şükranlarımızı sunuyorum. Son olarak farklılıklarıyla güzel bir bütünlük oluşturan mahallelerimiz içerisinde İncir ile ön plana çıkan Dalbahçe Mahallemiz’de düzenleyecek olduğumuz İncir Festivali’ne değinmek istiyorum. Meyvecilik diyarı ilçemizin ve mahallemizin adının duyurulmasına katkı sağlayacağına inandığımız festivali 8 Temmuz Cumartesi günü saat 11’de Dalbahçe Mahallemizde gerçekleştireceğiz. Siz değerli meclis üyelerimizi de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız” dedi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinde 2017 Mayıs ve haziran ayı olağan toplantılarına ait toplantı tutanakları ve meclis kararları oy birliği ile kabul edildi. Gündemin ikinci maddesi olan taşınmaz satışı için encümene ihale yetkisi verilmesi görüşülmesi konusunda açıklama yapan Başkan Şirin “burada mülkiyeti Belediyemize ait olan 11 bin 759 metrekarelik bir alanda 6 bin 972 metrekaresi kapalı soğuk hava deposu vardır. Halen Efkar Tavukçuluk soğuk hava işletmesi tarafından işletilmekte. Haziran ayında buranın kira sözleşmesi sona erdi. Sözleşmenin sona ermesiyle birlikte içerisinde bulunan makinelerin de kullanımı zorlaşacağından ve kendilerinin de başka bir soğuk hava deposu kurmalarından dolayı burası atıl kalacak. Belediyemizin hak ve menfaatleri doğrultusunda üzerindeki ipoteğinde kaldırılarak başka bir taşınmaz üzerine kaydırılarak satışı yapılması üzerine Encümene ihale yetkisi verilmesi isteniyor” dedi. Söz alan AK Parti grup sözcüsü İsmail Parmaksız ise “Ak Parti grubu olarak buranın satışı için encümene ihale yetkisi vermiyoruz” şeklinde konuştu. Yapılan oylama sonucunda 15 kabul, 11 red ile encümene satış ihalesi verilmesi konusu oy çokluğuyla kabul edildi. İmar planlarıyla ilgili taleplerin görüşülmesi konusu oy birliğiyle kabul edilerek gündemin son maddesi olan çok amaçlı salonun kira süresinin uzatılmasının görüşülmesi oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Turgay Şirin “Belediye binamızın bünyesinde bulunan sinema salonu işletmecileri, burada bir tadilat yaparak yaklaşık 3-4 Milyon liralık bir yatırım gerçekleştirecekler. Kendileri de bizlerden talep ettiği şuanda devam eden ve 3 yıl daha süresi bulunan kira süresini 7 yıl daha uzatarak toplamda 10 yıl daha kendilerine kirada kalmalarını istemektedir.  Dilekçede de belirtildiği gibi rekabet anlamında bir yenileme söz konusu. Yapılacak olan çalışmalarda yine Belediyenin menfaatleri doğrultusunda. 10 yıl sonra çıkmak isterlerse de taşınır olan mallarını alıp çıkacaklar, taşınmazlar yine Belediyemize kalacak” şeklinde konuştu.

Gündemin bu maddesi de oy birliği ile kabul edildi. Başkan Şirin “Alınan kararların Turgutlu’muza, Manisa’mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diyerek Temmuz ayı meclis toplantısını sonlandırdı.download movie John Wick: Chapter 2 now

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa