Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı
Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı

Fakültemiz 2021-2022 Eğitim- Öğretim yılı...

ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ
ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ

TATİLDEYKEN DEVLETİN ARACINA BİNMEM DİYEN...

Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer
Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer

Gelelim geçen hafta hepimizi üzen,...

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜTurgutlu ilçesinin...

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ
İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİMübarek...

KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI
KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI Turgutlu ilçemizde bir...

Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler
Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler

                Turgutlu’nun tanınmış ailelerin sevimli...

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI
VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADICumhuriyet Halk...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Belediyeden Pazarcı Esnafıyla Görüş Alışverişi
Belediyeden Pazarcı Esnafıyla Görüş Alışverişi
TURGUTLU Belediye Başkanı Turgay Şirin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ile birlikte toplantı düzenleyerek Cumartesi Pazarı esnafını bir araya getirdi. Turgutlu Belediyesi desteğiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Cumartesi...
21 Mart 2015 14:49
Font1 Font2 Font3 Font4

TURGUTLU Belediye Başkanı Turgay Şirin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ile birlikte toplantı düzenleyerek Cumartesi Pazarı esnafını bir araya getirdi. Turgutlu Belediyesi desteğiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Cumartesi Pazarı Projesi hakkında esnafa bilgi verildi. Başkan Şirin, daha modern bir Turgutlu için elbirliği ile çalışmak gerektiğini belirterek, “Büyükşehir Belediyemiz’in bizler için uygun gördüğü bu güzel proje karşılıklı anlayış ve fikir alışverişleri doğrultusunda hayata geçecek ve kazanan yine Turgutlu, kazanan yine sizler olacaksınız” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ve Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, hayata geçirilecek Cumartesi Pazaryeri Projesi hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Turgutlu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Fen İşleri Müdürü İbrahim Tunçkol ve Zabıta Müdürü Bülent Gökmen, Büyükşehir Koordinatörü İbrahim Kutar ile pazarcı esnafı katıldı. Öncelikle toplantının amacına yönelik bilgi veren Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, büyükşehir yasası kapsamında otopark ve pazaryerlerinin kullanım, işletme ve yapma hakkının Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu hatırlattı. Bu kapsamda pazarcı esnafına yapılacak proje hakkında bilgi vermek istediklerini söyleyen Başkan Şirin, talep ve istekleri pazarcı esnafıyla görüş alışverişinde bulunarak almak istediklerini belirtti.

Proje İhalesi 24 Mart’ta

Cumartesi Pazaryeri Projesi’nin 24 Mart’ta ihaleye çıkacağını söyleyen Başkan Şirin, yapım işinin 260 gün olarak öngörüldüğü, bu sürenin daha da aza indirgenebileceğini belirtti. Başkan Şirin, “Bugün pazarcı arkadaşlarımıza proje hakkında bilgi vermek amacıyla bir araya geldik. İhalenin ardından 10 günlük askı süresi olacak. Onun ardından yüklenici firma çalışmalarına başlayacak. Bildiğiniz üzere ekiplerimiz zaman kaybını en aza indirgemek amacıyla mevcut pazaryerinde söküm çalışmalarına başladı. Bizler de projenin detayları hakkında pazar esnafımızla görüşmek istedik” dedi.

Bir Bütün Olarak Çalışıyoruz

Manisa Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu da proje yapım işini öngörülen süreden az kısa bir sürede bitirmeyi hedeflediklerin ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi olarak amacımız tüm ilçelerimize eşit hizmet götürmektir. Büyükşehir kanununda belirtildiği üzere ilçelerdeki otoparklar ve pazaryerlerinin düzenlenmesi ve işletilmesi bizlere ait. O açıdan bir bütün olarak Turgutlu’ya da önemli hizmetler yapmak istiyoruz” diye konuştu. Projenin statik hesapları yapılarak, mevcut yere en uygun şekilde ve kalıcı olması noktasında çaba sarf ettiklerini söyleyen Gençoğlu, “Modern bir şehirde mi yaşamak istiyorsunuz, sıradan pazarlarla devam mı etmek istersiniz öncelikle bunu düşünmelisiniz. Bu projede pek çok pazaryerinde olmayan ısıtma bile var. Vatandaşın huzurlu bir şekilde alışveriş yapması, sizin kaliteli hizmet vermenizden güzel bir şey olamaz. Biz otopark sorununu çözmek adına da farklı noktalarda tespit çalışmaları yapıyoruz. İnanın Turgutlu’ya sonsuz bir destek içerisindeyiz. Elbette sancılı süreçlerimiz olabilir. Ama sözün özü buradaki amacımız daha iyi şartlarda hizmet verebileceğiniz şık bir pazaryeri oluşturmaktır” diye konuştu.

Hem Esnaf Hem Vatandaş Kazanacak

Projeye yönelik esnafın düşüncelerini öğrenmek istediklerini söyleyen Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Hayat geçirilecek projede esnafımız için önemli avantaj sağlayacak detaylar düşünülmüş. Kaç esnaf varsa o kadar tezgahlar oluşturulacak. Hem yaşlı vatandaşlarımız hem de engelli kardeşlerimiz için çift asansör projeye dahil edilmiş. Pazar esnafımıza herhangi bir mali külfet getirmeyecek olan proje hayata geçtiği takdirde söz konusu bölge önemli bir hareket kazanacaktır. Asıl çıkış noktamızın esnafımızın karda kışta sıcakta dışarıda hizmet vermesinden ziyade fiziki anlamda daha modern bir çalışma alanı yaramaktır. Biz sadece size daha iyi fiziki şartlar yaratıp daha çok talep gören bir pazar yeri oluşturabilmek istiyoruz. Yani sizi sıkıntı getirecek bir boyut bu işin içerisinde yok. Çevredeki kamu kurumlarından da otopark alanlarını kullanma talebinde bulunduk. Sağ olsunlar talebimizi olumlu karşılayıp geri çevirmiyorlar. Proje bitiminde yolların etrafında park alanı oluşturmayı düşünüyoruz. Sözün özü amaç daha iyi şartlarda hizmet sunabilmenizdir. Burada çift yönlü hizmet ve kazanım söz konusudur. Hem esnaf hem de vatandaşımız kazanacak. Proje yapılırken esnafın yerin metrelerce altında yer alacağı gibi bir algı oluşmasın. Yarı batarlı sistem söz konusu. Yere doğru meyilli olarak dışarıdan ışık alacak şekilde dizayn edilecek. Bittiğinde inşallah Turgutlu güzel bir eser kazanmış olacak” dedi.

Esnaflıktan Gelen Halden Anlar

Kendisinin de ailece pazardan alışveriş yaptığını belirterek, esnaf kökenli bir ailenin çocuğu olduğunu hatırlatan Başkan Şirin, “Sonuçta pazaryerleri belli bir zümreye ait değil tamamen Turgutlu halkının hizmetinde olan yerlerdir. Sonuçta sizin istek ve talepleriniz doğrultusunda mağdur etmeden bir şeyleri sağlamaya çalışıyoruz. Yıllardır yaşadığınız sıkıntılarınızı biliyoruz. Amacımız sıkıntıları da ortadan kaldırmak” dedi.

Sökülen Malzemeler Değerlendiriliyor

Mevcut Cumartesi pazarındaki söküm işlemlerine değinen Başkan Şirin, “Bildiğiniz gibi bizim de en kısa sürede yer teslimini yapmamız lazım. Ekipleri bir anda pazaryerine yönlendirip kısa sürede toplanması adına taşıma işlemi yapmamız demek kırıp dökmek anlamına gelirdi. Öngörümüz doğrultusunda çalışmaları başlatarak mevcut sağlam malzemeyi toplamaya başladık. Çünkü oradaki malzemeyi muhafaza edip, ileriki süreçte yeni mahalle olan köylerimizde bir kiraz alım yeri gibi alanda kullanılabileceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Turgutlu’yu Planlamak Zorundayız

Son olarak Turgutlu Belediyesi olarak kentin her noktasına hizmet götürmekle mükellef olduklarını, bu anlamda kenti planlamak zorunda olduklarını söyleyen Başkan Şirin, “Mağduriyet noktasında da biraz sabır diliyorum. İdareci olarak Turgutlu’yu planlamak zorundayız. Bu şekilde 5-10 yıl daha gideceksek geleceğe bir adım dahi atmamış oluruz. Umuyorum ki Büyükşehir Belediyemiz’in bizler için uygun gördüğü bu güzel proje karşılıklı anlayış ve fikir alışverişleri doğrultusunda hayata geçecek ve kazanan yine Turgutlu, kazanan yine sizler olacaksınız” dedi. Konuşmaların ardından esnafın soruları Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ve Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin tarafından cevaplandırıldı. Fen İşleri Müdürü İbrahim Tunçkol tarafından proje görseli üzerinde sunum yapıldı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa