Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı
Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı

Fakültemiz 2021-2022 Eğitim- Öğretim yılı...

ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ
ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ

TATİLDEYKEN DEVLETİN ARACINA BİNMEM DİYEN...

Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer
Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer

Gelelim geçen hafta hepimizi üzen,...

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜTurgutlu ilçesinin...

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ
İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİMübarek...

KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI
KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI Turgutlu ilçemizde bir...

Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler
Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler

                Turgutlu’nun tanınmış ailelerin sevimli...

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI
VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADICumhuriyet Halk...

VALİMİZDEN Kandili Mesajı“
VALİMİZDEN Kandili Mesajı“

Miraç Kandili Mesajı“Miraç” Sevgili Peygamberimiz...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
BÜYÜKŞEHİRDEN AMATÖR TAKIMLARA DESTEK
BÜYÜKŞEHİRDEN AMATÖR TAKIMLARA DESTEK
  MANİSA Büyükşehir Belediyesi il genelinde 2. Amatör Kümede mücadele eden 42 takıma malzeme desteğinde bulundu. Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, içerisinde eşofman, yağmurluk, futbol...
11 Nisan 2015 12:18
Font1 Font2 Font3 Font4

 

MANİSA Büyükşehir Belediyesi il genelinde 2. Amatör Kümede mücadele eden 42 takıma malzeme desteğinde bulundu. Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, içerisinde eşofman, yağmurluk, futbol topu ve krampon olan malzemeleri amatör kulüplerin temsilcilerine teslim etti.

 

Geçtiğimiz aylarda Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör ve 1. Amatör Kümede mücadele eden 55 amatör futbol takımına malzeme yardımında bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu kez il genelinde 2. Amatör Kümede mücadele eden 42 takıma eşofmandan krampona, yağmurluktan futbol topuna kadar toplam 3 bin 360 parça spor malzemesi yardımında bulundu. Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Spor Şube Müdürü Haşim Elmalı, ASKF Manisa Şubesi Başkanı İsmail Aydın ile birlikte amatör kulüplerin yöneticileri ve spor camiası katıldı.

Bu destekler spor yapmaya teşvik ediyor

Düzenlenen törende konuşan ASKF Manisa Şubesi Başkanı Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün sporla ilgili taleplerini hiçbir zaman geri çevirmediğini belirterek, “Başkanımızın bize karşı yaklaşımından çok memnunuz. Sporla ilgili bir talebimiz olduğunda imkânlar çerçevesinde bizlere destek oluyor. Bu sene Manisa Büyükşehir Belediyesi bir geçiş sürecindeydi. Taşlar ancak yerine oturdu. Önümüzdeki sene ben daha iyi olacağını düşünüyorum. Böyle destekler, bizleri spor yapmaya teşvik ediyor. 7 kulübümüz sağlanan bu desteklerle faaliyet yapmaya başladı. 4 tane de yeni tescil kulübümüz var. Bu desteklerin semeresini görüyoruz. Faaliyet yapmayan 18 tane kulüp kaldı. Önümüzdeki sene bu kulüpleri de faaliyetlere katmak istiyoruz. Sizlerin destekleri sayesinde Manisa’da 6 bin faal sporcuya hizmet ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bu malzemeler dolu dolu malzemeler. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın” dedi.

Spora desteğimiz devam edecek

Aydın’ın ardından söz alan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş ise amatör spor kulüplerine her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirterek, “Belediyelerin birçok görevi var. Büyükşehir Belediyemiz bir geçiş sürecinde. Fakat geçiş sürecinde olmamız amatör spor kulüplerine malzeme desteğinin verilmesine engel değil. Bu manada gerek malzeme desteği, gerek tesisleşme noktasında şuana kadar yapılmış tesislerin iyileştirilmesi ve amatör spor kulüplerine kullandırılması konusunda desteklerimizi veriyoruz. En önemlisi bu kulüplerimizin büyük sorunu olan ulaşım konusunda, otobüs tahsisi noktasında da her türlü desteği veriyoruz. Desteklerimizi vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Sporda tesisleşmeye çalışıyoruz

Manisa’da spor alanında tesisleşme çalışmaları içerisinde olduklarını de belirten Memiş, “Sporun gelişmesi, özellikle amatör spor kulüplerinin mali imkânsızlıklarının bulunması onların tesisleşme konusunda adım atmalarında büyük engel olarak duruyor. Manisa Belediyesi’nin özellikle Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün sporcu kimliği Manisa, sporcu camiasına verdiği destekler herkesin malumu. O sporcu kimliğiyle bunu sadece bir görev olarak bildiğinden değil. Bu toplumun gelişmesine spor kulüplerinin gelişmesinin sosyal gelişmelere de katkı vereceği nedeniyle, tesisleşme noktasında ki düşüncelerini biliyoruz. Özellikle sadece Manisa da ki kulüplerin değil. Dışarıdan da gelen kulüplerinde yararlanabileceği kamp merkezlerinin oluşturulması noktasında çalışmalarımız var. Yer tespiti çalışmalarımız var. Özellikle Turgutlu Ovacık Yaylası’nda şuan tüm projeleri çizilmiş bitme aşamasında belki de yakında ihale edilecek olan bir alanımız var. Dolayısıyla bu ve benzeri projeler Manisa’da tüm amatör branşların gelişmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

Spora destek tüm belediyelerin görevi

Belediyeler Kanunu ile spor kulüplerine destek verilmesi görevinin tüm belediyelere verildiğini belirten Memiş, “Bu görev sadece Büyükşehir Belediyesi’nin görevi değil. Belediyelerin tamamına, belediyelerin temel kanunu olan belediyeler kanunu ile spor kulüplerine destek verilmesi görevi verilmiştir. Hatta bu konuda bazı tereddütlerin yaşanmış olması özellikle yapılan nakdi yardımlardan dolayı Sayıştayın kamu zararı çıkartması, bu yardımı yapan sorumluların risk altına girmesi gerçeğinden yola çıkarak son dönemlerde kanunlara yansıyan bir durum var. Hem Büyükşehir Belediyesi’nin hem de ilçe belediyelerinin amatör spor kulüplerini desteklemek amacıyla bütçelerine belli bir oranda pay koymalarını ve bunu nakit olarak vermeyi kanun öngörmüştür. Bu açıdan da amatör spor kulüplerini avantajlı görüyorum. En azından kulüplerin talep etme noktasında belediyeleri ödemeye zorlayacakları bir tutanaktır. Bunun nakit olara veriliyor olması, bugün burada vereceğimiz malzeme desteği ve sağlanacak diğer destekler de engel olmayacaktır” dedi.

Geçiş tamamlandığında destek katlanacak

Geçiş sürecinin tamamlanması ve ilçe belediyeleriyle görev ve yetki sorumluluk alanlarının belirlenmesinin ardından spora daha büyük faydalar sağlayacaklarını da belirten Memiş, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün adına şunu da ifade etmek istiyorum. Son dönem Manisa kamuoyunu takip edenlerin bilgisi dâhilindedir. Biliyorsunuz Büyükşehir Belediyelerinde, ilçe belediyeleriyle Büyükşehir Belediyeleri’nin o ilçe belediyeleri sınırları içerisinde aynı alana hizmet ediyor olmasından dolayı alanlardaki görev yetki ve sorumluluk dağılımının belirlenmiş olması lazım. Park, bahçe, yeşil alan yol gibi. Bunun yanında yeni büyükşehir uygulamasında Manisa Belediyesi’nin, Büyükşehir Belediyesi’ne dönüşmesinden sonra Valilik bünyesinde oluşturulan Devir Tavsiye ve Paylaştırma Komisyonu vardı. Kapanan belediyelerin mal varlıklarının ilçe belediyeleriyle, Büyükşehir Belediyeleri arasında yine kapanmamasına rağmen tüzel kişiliği devam eden ilçe belediyelerinin Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen hizmetlerle ilgili olan alanlarının Büyükşehir Belediyesinde mi onlarda mı kalacağına dair bir karar verdi. Hala bunun süreciğini yaşıyoruz. Özellikle bazı belediyelerle olan sorunlardan dolayı dava konusunu olan konular var. Bunları da düzeltmeye çalışıyoruz. Bunların tamamı düzeldiğinde ve geçiş süreci tamamlandığında o zaman amatör spor kulüplerine de profesyonel spor branşlarınız da büyük faydalar temin edeceğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

Sporda büyük başarı

Son zamanlarda sportif faaliyetler anlamında Manisa Büyükşehir Belediyespor’un büyük bir başarı elde ettiği ifade eden Memiş, “Bu hepimizin başarısıdır. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübümüzün geçtiğimiz hafta şampiyonluk kutlamalarını yaşadık. İnşallah bundan sonra Manisa Büyükşehir Belediyespor, Manisaspor ve Akhisar Belediyespor’dan sonra profesyonel ligde Manisa’mızı temsil edecek. Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol takımımızda 2.lige çıktı. Sizlerin desteği ve katkısıyla takımlarımızı daha yüksekte görmek istiyoruz” dedi.

Başkan Ergün’den başarı temennisi

Memiş konuşmasında Başkan Ergün’ün başarı temennilerini de iletti. Memiş, “Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün sizlere selam ve sevgilerini getirdim. Başkanımız dağıtılan malzemelerin hayırlı olması dileğini ve başarı temennilerini iletti. Ben de aynı dilekleri paylaşıyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu. Konuşmaların ardından ASKF Manisa Şubesi Başkanı İsmail Aydın, Büyükşehir Belediyesi’nin spora ve sporcuya verdiği destekler nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş’e çiçek takdim etti. Ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş ve beraberindekiler spor malzemelerini amatör kulüplerin temsilcilerine teslim etti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa