Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Büyükşehir’den Belgeleriyle Açıklama
Büyükşehir’den Belgeleriyle Açıklama
İş adamı Hüseyin Genç’in gazetelere ilan vererek Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni karalama çalışmasına Büyükşehir Belediyesi belgeleriyle yanıt verdi. Büyükşehir Belediyesi, iş adamının belediyeyi karalamak için ortaya attığı tüm iddiaları yalanladı. Büyükşehir...
4 Ağustos 2017 12:54
Font1 Font2 Font3 Font4

İş adamı Hüseyin Genç’in gazetelere ilan vererek Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni karalama çalışmasına Büyükşehir Belediyesi belgeleriyle yanıt verdi. Büyükşehir Belediyesi, iş adamının belediyeyi karalamak için ortaya attığı tüm iddiaları yalanladı. Büyükşehir Belediyesi şeffaf yönetim politikasıyla, bu tür iddialarla yıpratılamayacağını bir kez daha gösterdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ihaleleriyle ilgili adeta karalama kampanyası başlatan iş adamı Hüseyin Genç gazetelerde para karşılığı yayınlattığı asılsız iddiaları ile Büyükşehir Belediyesini zan altında bırakmaya çalıştı. Manisa Büyükşehir Belediyesi, belgeleriyle açıklama yaparak, işadamının iddialarını tam anlamıyla çürüttü.

İDDİA 1

İş adamı Hüseyin Genç, iddiasında; “Bizi 20 yıldır ekmek yediğimiz Manisa’nın işlerini menfaatimiz için engellemekle itham eden sayın makam sahibi, sadece 2006 – 2013 yılları arasında 7 yıl iş yaptığımızı ve toplamın 51 milyon 727 bin 170 lira olduğunu, oysa himaye altındaki firmanın yalnızca 3 yıl gibi kısa sürede yaklaşık 550 milyon lira ihale aldığını öğrenmeye kamuoyunun ihtiyacı vardır” diyor.

İşte gerçekler! İşte belgeler!

İş adamı Hüseyin Genç’in belediyenin himayesi altında olduğunu iddia ettiği Peker İnşaat firması 2015 yılında 77 milyon 72 bin 251,32 TL; 2016 yılında 75 milyon 737 bin 544 TL ihale almıştır. Peker İnşaat firmasının aldığı toplam ihale bedeli Hüseyin Genç’in iddia ettiği gibi 550 milyon lira değil, sadece 152 milyon 809 bin 795,32 TL’dir.

Turgutlu Köprülü Kavşak İhalesi 53 Milyon Lira

2017 yılında Turgutlu Köprülü Kavşak işi ihalesini 53 milyon 531 bin 970,97 TL bedelle Peker İnşaatın kazanması sonucu yine Kamu İhale Kurumu’na itiraz edilmiş, yapılan itirazlar Kamu İhale Kurumu tarafından reddedilmiştir. Turgutlu Köprülü Kavşak ihalesi şu anda sözleşmeye davet aşamasındadır. İş adamı Hüseyin Genç’in belediyenin himayesi altında olduğunu iddia ettiği şirketin son kazandığı Turgutlu Köprülü Kavşak ihalesinin bedeli olan 53 milyon 531 bin 970,97 TL’yi de bu hesaba eklediğimizde yine Hüseyin Genç’in iddia ettiği “550 milyon lira ihale aldı” rakamına ulaşılamamakta, aradaki bu fark Hüseyin Genç’in iddialarının ne kadar asılsız olduğunu göstermektedir.

İDDİA 2

İş adamı Hüseyin Genç 20 firmanın katıldığı Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılı asfalt ihalesine “İhalede usulsüzlük var” diyerek Kamu İhale Kurumu’na itirazda bulunmuştur.

İşte gerçekler! İşte belgeler!

20 firmanın katıldığı 2015 asfalt ihalesinde öngörülen yaklaşık maliyet 121 milyon 96 bin 797,96 TL, ihalede oluşan sınır değer 74 milyon 434 bin 267,86 TL’dir. İhaleye katılan Genç İnşaat, 89 milyon 321 bin 121,44 lira teklif vermiş, ihaleyi 77 milyon 72 bin 251,32 lira ile en düşük teklifi veren Peker İnşaat kazanmıştır. Genç İnşaat buna rağmen “İhalede usulsüzlük var” diyerek Kamu İhale Kurumu’na itiraz etmiş, ancak Kamu İhale Kurumu bu itirazı reddederek Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni haklı bulmuştur. Bu süreçte asfalt sezonu geçmiş, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılında hedeflediği 1800 kilometre asfalt yapımının yalnızca 604 kilometresi tamamlanabilmiştir.

İDDİA 3

2016 yılı asfalt ihalesini de kaybeden Genç İnşaat, Kamu İhale Kurumu’na itirazda bulundu. İtirazı reddedilen Genç İnşaat bu kararı Bölge İdare Mahkemesine taşıdı.

İşte gerçekler! İşte belgeler!

2016 yılı asfalt ihalesine 24 firma katıldı. İşin öngörülen yaklaşık maliyeti 97 milyon 560 bin 816,95 TL; ihalede oluşan sınır değer ise 64 milyon 638 bin 62,76 TL olarak açıklandı. İhaleye katılan Genç İnşaat 70 milyon 202 bin 316 TL teklif vererek, ihalede 75 milyon 737 bin 544 TL teklif veren Peker İnşaat’ın önünde yer almıştır. Ancak ihale komisyonu fiyat dışı unsurları göz önüne alındığında Genç İnşaat’ın vermiş olduğu teklif puanlama sonucu Peker İnşaatın üstünde kaldığından Genç İnşaat elenmiş ve iş 75 milyon 737 bin 544 TL teklif veren Peker İnşaata vermiştir. Genç İnşaat yine ihaleyi önlemek için Kamu İhale Kurumu’na itiraz etmiş, Kamu İhale Kurumu ise itirazı reddederek Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni haklı bulmuştur. Bunun üzerine Genç İnşaat kararı Bölge İdare Mahkemesi’ne taşımıştır. Bölge İdare Mahkemesi de ihaleyi iptal kararı almıştır. Ardından Kamu İhale Kurumu bu kararı Danıştay’a taşımış, Danıştay da 2017’ye MK-285 sayılı gerekçeli kararıyla Bölge İdare Mahkemesi’nin kararını bozarak Kamu İhale Kurumu’nun kararını onamıştır. Yargının bir üst makamı olan Danıştay da Büyükşehir Belediyesi’ni haklı bulmuştur.

İDDİA 4

2017 asfalt ihalesine katılan Genç İnşaat ihaleyi kaybetmiş ve yine Kamu İhale Kurumu’na “İhalede usulsüzlük var” diyerek itirazda bulunmuştur.

İşte gerçekler! İşte belgeler!

2017 Asfalt ihalesine 25 firma katılmış, işin öngörülen yaklaşık maliyeti 126 milyon 311 bin 222,40 lira olarak öngörülmüş ihalede oluşan sınır değer ise 82 milyon 984 bin 918,78 lira olarak açıklanmıştır. Genç İnşaat 69 milyon 768 bin 558,10 lira teklif vererek sınır değerin altında kalmış ve teklifi aşırı düşük olduğu için aşırı düşük savunması istenmiş ancak verdiği aşırı düşük savunması ihale komisyonunca yeterli görülmemiş ve değerlendirme dışı bırakılmıştır. İhaleyi 85 milyon 357 bin 188 lira teklif veren RSM İnş. ile Miroğulları İnş. Ortak Girişimi kazanmıştır. Genç İnşaat buna rağmen yine Kamu İhale Kurumu’na “İhalede usulsüzlük var” diyerek itiraz etmiş ve yasal süreç başlatmıştır. Halen yapılan itirazlar değerlendirilmektedir. Büyükşehir Belediyesi hukuki süreç devam ettiği için “Kamu çalışanlarını baskı altına almamak ve ihaleyi yönlendirmemek” adına bu aşamada yorum yapmayı doğru bulmamaktadır. Kamu İhale Kurumu’nun vereceği karara göre işlemler devam edecektir.

İDDİA 5

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin “Eski Garaj Yeni Proje” adıyla ihaleye çıktığı Yeni Hizmet Binası Kültür ve Yaşam Merkezi projesine de ihaleye katılacak firmalardan biri ihale öncesinde Kamu İhale Kurumu’na itiraz etmiş Kamu İhale Kurumu yapılan itirazı uygun bularak daha ihale sonlanmadan ihaleyi iptal etmiştir.

İşte gerçekler! İşte belgeler!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ihale iptal gerekçesini göz önünde bulundurarak şartnameyi yeniden düzenlemiş ve bu proje için Eylül ayında tekrar ihaleye çıkacağını duyurmuştur.DOĞAN ÇİZMECİ


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa