Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Dağmarmara’da hedef konforlu ve güvenli ulaşım
Dağmarmara’da hedef konforlu ve güvenli ulaşım
Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu ilçesi Dağmarmara grup mahallelerinde bulunan mahalle muhtarlarının yol bakım ve genişletme talebine duyarsız kalmadı. Bölgede kiraz üretiminin verimli olması nedeniyle ticaret faaliyetlerinin de yoğun olduğu Dağmarmara’da,...
4 Ağustos 2018 14:11
Font1 Font2 Font3 Font4

Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu ilçesi Dağmarmara grup mahallelerinde bulunan mahalle muhtarlarının yol bakım ve genişletme talebine duyarsız kalmadı. Bölgede kiraz üretiminin verimli olması nedeniyle ticaret faaliyetlerinin de yoğun olduğu Dağmarmara’da, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yol bakım çalışmalarını mahalle muhtarları mutlulukla karşıladı. Bölgede yürütülen çalışmaları inceleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir’e mahalle muhtarları çalışmalar nedeniyle teşekkür etti.

MANİSA il genelinde yol bakım çalışmalarına hızla devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu ilçesi Dağmarmara grup mahallelerinde bulunan vatandaşların önemli bir sorununu çözüme kavuşturuyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi, yolların dar ve virajlı olması nedeniyle ulaşımın güvensiz ve zor olduğu bölgede bakım çalışması başlattı. Yürütülen çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, Yol Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay birlikte inceledi. İncelemeler sırasında Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir’e Dağmarmara Grup Mahallerindeki 8 mahalle muhtarı da eşlik etti.  Ulaşımın zor ve güvensiz olduğu yolda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir,“ Bu yol oldukça dar ve virajlıydı.  Bölgedeki mahalle muhtarlarımızın yolun genişletilmesiyle ilgili talepleri vardı. Trafik güvenliği açısından tehlikeli olan bu yollarda ekiplerimiz bir iyileştirme çalışılmasına başladı” dedi.

Bölge sakinlerinin taleplerini dinledi

Bölge sakinlerinin İzmir’in Ödemiş ilçesi ile bağlantılarını sağlayacak bir alternatif yol talebinde bulunduğunu da belirten Demir,” Bölge mahalle muhtarları, bunun yanı sıra İzmir’in Ödemiş ilçesi ile Turgutlu arasında bir alternatif yol istiyorlar. Bu yol gerçekten çok önem arz eden bir yol.  İzmir’in Ödemiş ilçesi hem fidancılık, hem de hayvancılık açasından ön planda olan bir ilçemiz. Bu anlamda Turgutlu ile Ödemiş arasında ticaret ilişkileri oldukça fazla. Bu ticaret hacmimin daha iyi kullanılması adına muhtarlarımız bir alternatif yol istiyorlar. Biz de talep edilen yerde gerekli incelemeleri yaptık. Gerçekten çok haklı bir talep. Tabi bugünden yarına olabilecek bir iş değil. Ayrıca bunun yapılabilmesi için Orman Genel Müdürlüğü’nden de gerekli izinlerin alınması gerekiyor. İlgili şube müdürümüzle de tekrar bunu değerlendirerek, projeyi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e arz edeceğiz. Ondan da kabul göreceğimize inanıyorum.  İşin yüzde 70-80’inini kendi iş makinelerimizle yapacağız. İşimizin daha az olduğu dönemlerde iş makinelerimizle gerekli çalışmaları yapacağız.  Proje üzerine çalışacağız. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’den de kabul gördüğü takdirde, bölge halkını çok heyecanlandıran bir çalışmaya da imza atmış olacağız. Çünkü o yol beni de heyecanlandırıyor Manisa’dan Ödemiş’e gitmek için ya Bozdağ ya da İzmir güzergâhı kullanılmaktadır. Bu yolun dar ve virajlı olması nedeniyle bu yüzden diğer yollar tercih ediliyor.  Burası alternatif bir yol olacak” diye konuştu.

Çalışmanın önemine değindi

Bölgede kiraz üretimimin verimli olması nedeniyle ticaret faaliyetlerinin de yoğun olduğunu belirten Demir, Dağmarmara ulaşımın daha kolay olmasını amaçladıklarını vurgulayarak,”  Bu bölgede çok ciddi bir kiraz üretimi söz konusu. Alıcıların buraya rahat bir şekilde ulaşması için yolların iyileştirilmesi gerekiyor. Onun için de bu yolların iyileştirilmesi gerekiyor. Bu yolun iyileştirmesini tamamlayacağız. Daha sonra asfaltlama çalışması gereken yolda çalışmamızı yapacağız. Alternatif yolla ilgili de gerekli proje çalışmasını yaparak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e arz edeceğiz” dedi. Yapılan çalışmanın bölge için önemine değinen mahalle muhtarları da Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa