Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
İtfaiye filosu 170 araçla şimdi daha güçlü
İtfaiye filosu 170 araçla şimdi daha güçlü
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün; “627 personel 56 hizmet noktası ve 170 araç filosu ile biz büyük bir aileyiz. Bu ailenin her ferdi başka hayatlara dokunabilmek adına canlarını bile feda etmekten...
30 Eylül 2020 17:54
Font1 Font2 Font3 Font4

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün; “627 personel 56 hizmet noktası ve 170 araç filosu ile biz büyük bir aileyiz. Bu ailenin her ferdi başka hayatlara dokunabilmek adına canlarını bile feda etmekten kaçınmıyorlar. Onlara ne kadar minnet etsek azdır” 

MANİSA Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesine katılan 9’u ilk müdahale aracı, 1 tanesi ise itfaiye lojistik aracı olmak üzere toplam 10 aracın tanıtımı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün; “627 personel 56 hizmet noktası ve 170 araç filosu ile biz büyük bir aileyiz. Bu ailenin her ferdi başka hayatlara dokunabilmek adına canlarını bile feda etmekten kaçınmıyorlar. Onlara ne kadar minnet etsek azdır” 

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde Manisalılara hizmet vermesi amacıyla İtfaiyeye kazandırılan 10 aracın tanıtımı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.  Genel Sekreter Yardımcıları Ali Öztozlu ve İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal araçlarla ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teknik bilgi verdi.  

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün konuşma yaptı.  Konuşmasına İtfaiye teşkilatının 306’ncı yılını kutlayarak başlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,   “Osmanlı döneminde Tulumbacılar Ocağı ve Askeri İtfaiye Teşkilatı gibi çeşitli isimlerle hizmet veren yangın söndürme teşkilatı, 25 Eylül 1923 tarihi itibariyle belediye hizmeti kabul edilmiş ve modern itfaiye teşkilatı oluşturulmuştur. Hayat kurtarmak, mal kurtarmak ve çevreyi korumak gibi çok önemli bir vazifeyi ifa eden itfaiyecilerimizin bizler için ne denli önemli olduğu ve aslında hayatımızın bir parçası olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Manisa’mızın büyükşehir olmasıyla birlikte itfaiye hizmetleri tamamen Büyükşehir Belediyesine geçti. Halkımızın can ve mal güvenliği için çalışan itfaiyemizi daha güçlü kılmak adına hemen planlama yaparak 17 ilçemiz bütününde itfaiyemizin araç, ekipman, müdahale alanları gibi tüm stratejisini belirledik ve buna göre yatırımlarımızı yaptık. 2016 yılında 1 adet 55 metre otomatik merdivenli itfaiye aracı, 20 adet ilk müdahale itfaiye aracı, 10 adet 28 metre merdivenli itfaiye aracı, 15 adet itfaiye arazözü, 6 adet çok amaçlı kurtarma aracı, 4 adet 13 tonluk su tankeri, 112 adet telsiz ve 2 milyon lira değerinde malzemeyi itfaiye filomuza dahil etmiştik. 78 adet traktör arkası tanker alarak, muhtarlarımıza dağıtımlarını gerçekleştirmiş, itfaiyemizin girmesinin zor olduğu bölgelerde yangınların büyümesinin önüne geçmeyi amaçlamıştık” dedi.  

“VATANDAŞLARIMIZIN DA TEDBİRLER ALMASI ŞART” 

İl genelinde itfaiye amirlikleri ve müfrezeler inşa ederek olaylara müdahaleyi en hızlı seviyeye taşımayı hedeflediklerini belirten Başkan Ergün,  

  “Bugün geldiğimiz noktada 627 personel ve 56 hizmet noktasıyla Manisa İtfaiyesi, güçlü ve her an hazır durumdadır. 56 hizmet noktasının 20’si mevcut yapılardı. Biz göreve geldikten sonra 6 itfaiye amirliği, 30 da müfreze olmak üzere 36 adet itfaiye noktasını şehrimize kazandırdık. Bugün de itfaiyemizin bu anlamlı gününde mevcut 160 araç filomuza 10 itfaiye aracı daha dahil ederek, toplamda 170 itfaiye aracımız ile Manisa’mıza hizmet edeceğiz. Filoya katılan 10 aracımızdan 9’u itfaiye ilk müdahale aracı, 1 aracımız ise itfaiye lojistik destek aracıdır. Elbette gönlümüz, bu araçların hiç kullanılmamasından yana. Ancak hayatın gerçekleri var ve bizim buna hazırlıklı olmamız kaçınılmaz bir gerçek. Bir şehrin itfaiyesi ne kadar iyi olursa olsun, itfaiyenin başarısı, halkımızın aldığı yangın güvenlik önlemlerine ve yangından korunma konusundaki bilgi seviyesine bağlı. O açıdan biz bu önlemleri alırken, vatandaşlarımızın da tedbirleri alması şart. Doğal afetlerle, yangınla ve trafik kazalarıyla mücadele ancak böyle bir işbirliğiyle başarılı olabilir” diye konuştu.  

“NE KADAR MİNNET GÖSTERSEK AZDIR” 

Gece-gündüz, yaz-kış, yağmur-çamur demeden, halkımızın can ve mal güvenliği için özveriyle çalışan, kendi hayatlarından önce başkalarının hayatı için fedakarlık gösteren tüm itfaiyecilere çalışmalarında kolaylıklar dileyen Başkan Ergün, “Böylesi fedakar bir meslekte çalışan arkadaşlarımıza ne kadar minnet göstersek azdır. Bu duygularla itfaiye teşkilatının 306’ncı yılını bir kez daha kutluyor; itfaiyecilerimizin kazasız ve belasız bir şekilde görevlerini yerine getirmelerini temenni ederken, yangınsız ve afetsiz günler diliyorum. Görevlerini ifa ederken şehit düşen itfaiyecilerimizi de saygı ve rahmetle anıyorum. İtfaiyecilik Haftası kutlu olsun diyor, itfaiye filomuza dahil ettiğimiz yeni araçlarında kazasız belasız kullanılmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Ergün’ün konuşmasının ardından İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesine katılan 10 araç dualarla hizmete alındı.  

Törene Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Maski Genel Müdürü Ramazan Burak Aslay, Spilaş Genel Müdürü Engin Anlı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ali Öztozlu, Ertuğrul Yıldırım ve Uğur Başkal, Maski Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, Başkan Danışmanları, Büyükşehir Belediyesi ve Maski’de görevli daire başkanları katıldı. 

Haber Merkezi

DCIM\100MEDIA\DJI_0017.JPG

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa