Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
POLİS HAFTASI NEDENİYLE EMNİYET TEŞKİLATINDAN KAYMAKAM KAPANKAYA’YA ZİYARET
POLİS HAFTASI NEDENİYLE EMNİYET TEŞKİLATINDAN KAYMAKAM KAPANKAYA’YA ZİYARET

POLİS HAFTASI NEDENİYLE EMNİYET TEŞKİLATINDAN...

Türk Polis Teşkilatı’nın 179. yılı kutlanacak
Türk Polis Teşkilatı’nın 179. yılı kutlanacak

Türk Polis Teşkilatı’nın 179. yılı...

Muhtar adayından çocukların gönüllerine dokunan hareket
Muhtar adayından çocukların gönüllerine dokunan hareket

Muhtar adayından çocukların gönüllerine dokunan...

Avukatlardan 8 Mart açıklaması: ‘Örgütlü mücadelemizin sembolüdür’
Avukatlardan 8 Mart açıklaması: ‘Örgütlü mücadelemizin sembolüdür’

MANİSA Barosuna kayıtlı Turgutlulu avukatlar,...

Cengiz Ergün Yankı’yı ziyaret etti
Cengiz Ergün Yankı’yı ziyaret etti

Bugün seçim çalışmaları kapsamında, Manisa’nın...

Mevlüt Bulut, Saadet Partisi’nin adayı oldu
Mevlüt Bulut, Saadet Partisi’nin adayı oldu

Manisa’nın Turgutlu ilçesi esnaflarından ve...

Komşularından Yunus Oğan’a tam destek
Komşularından Yunus Oğan’a tam destek

Cumhur İttifakı’ndan Turgutlu Belediye Başkan...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Kaymakam Turan Turgutlu’daki yatırımları denetledi
Kaymakam Turan Turgutlu’daki yatırımları denetledi
Kaymakam Turan denetimlerden mutlu ayrıldı MANİSA‘nın Turgutlu İlçesi Kaymakamı Uğur Turan, devlet ve hayırseverlerin yaptırdığı inşaatları denetledi. Denetime Turgutlu İlçe Sağlık Müdürü Dr Murat Yücetürk, Turgutlu Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Baki...
16 Kasım 2017 14:55
Font1 Font2 Font3 Font4

Kaymakam Turan denetimlerden mutlu ayrıldı

MANİSA‘nın Turgutlu İlçesi Kaymakamı Uğur Turan, devlet ve hayırseverlerin yaptırdığı inşaatları denetledi. Denetime Turgutlu İlçe Sağlık Müdürü Dr Murat Yücetürk, Turgutlu Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Baki Erdem eşlik etti.

İlk denetim hayırsever merhum Reşat Akan tarafından yaptırılan Muzaffer Akan Toplum Sağlığı ve Reşat Akan Aile Sağlığı Merkezi’nde başladı. Yapılan denetimde Turan eksikler için uyardı, iç güvenlik yönetmelik kurallarının tatbikini istedi. Dr Yücetürk, “Klimaların geldiğini, trafonun da ay sonuna kadar montajın yapılacağını, laboratuvar montajlarının da ay sonu kadar tamamlanacağını, kapı önlerine isimliklerin yazılacağını, yangın merdivenin de bir hafta içinde tamamlanacağını, çatı yada obeziteler için kapalı spor alanı oluşturulacağını” belirtti.

Sağlık merkezi girişindeki kırılan merdiven kenarlarının en kısa süre içinde onarılmasını isteyen Turan, ilk 2 katın toplum sağlık merkezinin diğer iki katın aile hekimliği olacağını, 8 aile hekimliğin burada hizmet vereceğini belirterek çalışmaların 1 Şubat’a kadar bitmesini istedi. Sağlık merkezi çıkışında Kaymakam Turan ve beraberindekiler merhum Reşat Akan için dua etti.

Hayırsever  İlhan Asılı tarafından yaptırılan “Turgutlu 13 Nolu İlhan Filiz Sevinç Asılı Sağlık Merkezi”ni ziyaret eden Turan 3 katlı binadaki çalışmalar  hakkında hayırsever yakını Mustafa Muharrem Aksoy ve İlçe Sağlık Müdürü Murat Yücetürk’ten bilgi aldı. 3 katlı binanın 2 katı sağlık merkezi olarak kullanılacak.

Eski adı 19 Mayıs Ortaokul olan alanda Devlet tarafından yaptırılan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatını gezen Turan’a, Şantiye Şefi Mete Kılıçoğlu kısa brifing verdi. “1400 metre inşaat alanı olan lise 24 derslik olacak. 420 metre inşaat alanı olan atölyede lise inşaatıyla birlikte yükseliyor. İnşaatta 24 işçi çalışıyor. Lise ve atölyenin 2018 Ağustos ayında bitirilmesi hedefleniyor.

İnci Üzmez Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ek bina inşaatı  denetimlerinde ise Kaymakam Turan’a lise müdürü Mustafa Avcı ve Turgutlu Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Baki Erdem eşlik etti. Okul bahçesinde temeli atılan ek lise bodrum ve 3 katlı 16 derslik olacak. İnşaat alanı ise 1600 metre kare. 2018 yılı Eylül ayında hizmete yetiştirilecek.

En son denetimde ise Turan, Sağlık Bakanlığı tarafından İstasyonaltı Mahallesi’nde yaptırılan Bab-I Şifa Göçmen Aile Sağlığı Merkezi’ni ziyaret etti. Tamamı Suriyeli 2 doktor, 2 hemşirenin görev yapacağı Bab-ı Şifa Göçmen Aile Sağlık Merkezi’nin iç mefruşatları ve donanımı Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilecek. Tek katlı yapılan sağlık merkezinin pencere ve kapıları demir korkuluklarla çevrilecek. Gerek duyulması halinde özel güvenlik bulundurulacak. Bu sağlık merkezinden Turgutlu’daki Suriyeliler faydalanacak. Finansmanı Sağlık bakanlığı karşılayacak.

Vatandaşımız her şeyin en güzeline layık

Denetim sonunda açıklamalarda bulunan Kaymakam Turan şunları söyledi: “Bugün mesai arkadaşlarımla beraber Yüce Devletimizin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Turgutlu’muzda eğitim ve sağlık alanında yaptığı yatırımlarla ilgili ziyaretleri ve denetlemelerini gerçekleştirdim. Kıymetli Valim bu konudaki hizmetleri yakinen, bizzat takip etmemizi emrediyor. Yatırım olmadan da Türkiye’yi Manisa’yı ve Kasaba’yı daha ileri noktalara götürmemiz mümkün değil. Vatandaşımız her şeyin en güzeline layık. Bugün ihalesi yapılan, teslimi yapılan okullarımızla ilgili özellikle Mesleki Eğitim ve  Teknik Liseleriyle ilgili ki bunlardan bir tanesi daha önce İmam Hatip Orta Okulu idi. İmam Hatip Ortaokulu ile ilgili çalışmaların iyi düzeyde devam ettiğini ve önümüzdeki hafta teslim edileceğini öğrendik.

İnşaatları bizzat yerinde detaylı bir şekilde denetlediğimizde ince işçiliğin olduğunu ve kaliteli olduğunu gördük. Aynı zamanda 19 Mayıs Ortaokulu’nun bahçesine yapılan 24 derslikli Mesleki Eğitim ve Teknik Lisemizin de  beklenenden daha hızlı bir şekilde devam ettiğini memnuniyetle gördük. Arkadaşlarımıza ve işçilerimize ‘merhaba’ dedik.  Onların yanaklarından ve alın terlerinden öptük. İnci Üzmez meslek Lisemizin bahçesinde ilave 16 derslikli inşaat alanında incelemelerde bulunduk, hafriyat çalışmalarının çok güzel bir şekilde devam ettiğini gördük. Memnun ayrıldık. Aynı zamanda huzurevimizin karşısında Aile Sağlığı Merkezi  ve hayırsever İlhan abinin yaptırdığı Aile Sağlığı Merkezinde inşaatının bittiğini ifade ediyorum.

Ve yine aynı bahçe alanında  bir sağlıklı hayat merkezinin de proje çalışmalarının devam ettiğini bildirmek isterim. Burası da oldukça özel bir yer. Burası Sağlık Bakanlığımızın ilgili dairesinin yakinen takip ettiği ve Avrupa Birliği Projesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin desteklediği, adında gördüğünüz gibi Bab-ı Şifa. Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet edecek olan bir sağlık merkezi. Burası Sağlık Bakanlığının  st düzey yöneticileri tarafından ziyaret edildi ve denetlendi. Ve memnuniyetini ifade ettiler. Ben de Sayın Valime şükranlarımı sunuyorum. Az önce içeriyi gezdik, güzel ve geniş ve ferah bir mekan. Eşyaların bir kısmı geldi, diğerleri de gelecek. Aynı zamanda sevgili arkadaşım İlçe Sağlık Müdürü Murat Bey de kendi ekiplerini takviye edecek. Gelinen noktada memnuniyetimi ifade ediyorum. Rabbim kaza bela vermesin. Allah hayırlı uğurlu etsin.”


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa