Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Cengiz Ergün Yankı’yı ziyaret etti
Cengiz Ergün Yankı’yı ziyaret etti

Bugün seçim çalışmaları kapsamında, Manisa’nın...

Mevlüt Bulut, Saadet Partisi’nin adayı oldu
Mevlüt Bulut, Saadet Partisi’nin adayı oldu

Manisa’nın Turgutlu ilçesi esnaflarından ve...

Komşularından Yunus Oğan’a tam destek
Komşularından Yunus Oğan’a tam destek

Cumhur İttifakı’ndan Turgutlu Belediye Başkan...

Manisa’ya dev yatırım! Birçok kişiye istihdam olacak
Manisa’ya dev yatırım! Birçok kişiye istihdam olacak

Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden...

GÖKHAN YÖRÜYEN DEN TÜVTURK AÇIKLAMASI
GÖKHAN YÖRÜYEN DEN TÜVTURK AÇIKLAMASI

Manisa’nın Turgutlu ilçesi İzmir’in Kemalpaşa...

Zafer Partisi’nin Turgutlu adayı belli oldu
Zafer Partisi’nin Turgutlu adayı belli oldu

Turgutlu İlçesinin tanınmış avukatlarından Mehmet...

Başkan Ergün, Oğan’ı makamında ağırladı
Başkan Ergün, Oğan’ı makamında ağırladı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz...

Atatürk’ün Turgutlu’ya gelişinin 101.yılı kutlanacak
Atatürk’ün Turgutlu’ya gelişinin 101.yılı kutlanacak

–Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
KÖKTOPÇU CEVAP VERDİ
KÖKTOPÇU CEVAP VERDİ
Geçtiğimiz günlerde şahsım, ailem ve dostlarıma karşı uslanmak bilmez bir hiddet ve şuursuzlukla saldıran Mhp İlçe başkanı Orhan Sayar’ın söz konusu ithamlarını çürütecek onun gerçek yüzünü tüm Turgutlu’ya bir kez...
25 Ekim 2017 14:19
Font1 Font2 Font3 Font4

Geçtiğimiz günlerde şahsım, ailem ve dostlarıma karşı uslanmak bilmez bir hiddet ve şuursuzlukla saldıran Mhp İlçe başkanı Orhan Sayar’ın söz konusu ithamlarını çürütecek onun gerçek yüzünü tüm Turgutlu’ya bir kez daha anlatacağım. Turgutlu’da yaşayan insanların oyları ile göreve gelmiş bir meclis üyesine utanmaz demek terbiyesizlik ve siyasi ahlaksızlıktır. Sen henüz 3 yıl önce aleyhine çalıştığın bir partiye ilçe başkanı olabilmek için Genel Merkez’in kapısında yatarken utanmadın da insanlar şahsi fikirlerini savunurken mi utanacaklar ? Sen henüz 2 yıl öncesine kadar Mhp’li Belediyeyi yerden yere vururken, 2 yıl sonra gidip aynı Belediyenin mensup olduğu partinin koltuklarına göz dikerken utanmadın. Yetmedi Mhp’li belediye başkanına İlçe teşkilatı önünde insanların önünde terbiyesizlik yaparken yine utanmadın. Yine yetmedi yerel seçimlerden bu yana Mhp’ye oy vermediğini ispatlamak için çocuklar gibi elinde oy pusulası ile çarşıda gezerken yine utanmadın. Yine tekrar ediyorum, tüm bunları yaparak hasmane bir tutum içerisinde olduğun partiye gidip İlçe başkanı olurken de hiç utanmadın.Turgutlu Gürbüz Acar ve Orhan Sayar ismini iki kefeye koysa senin ismin bile utancından orayı terk eder bunu en iyi sen biliyorsun.

İkinci olarak bir fotoğraf üzerinden Turgutluspor başkanı ve Belediye Başkan yardımcısı Hakan Sezer’e ve yine tabî ki şahsıma karşı söylediklerine gelince ; benim orada bulunma sebebim Turgutluspor’un beni oraya çağırması değildir. 30 yıllık arkadaşım olan İşletme sahibi yemekli bir davet vermiş ve Turgutluspor’u da bu yemeğe davet etmiştir. Davetli olarak benim de bu yemeğe katılmam kadar doğal bir şey olamaz. Acayip olan şudur ki ; bir partinin ilçe başkanısın, böyle bir açıklama yapacaksın, ama kimseye bu yemek neden verilmiş Ahmet oraya neden gitmiş diye sormuyorsun. Mal bulmuş mağribi gibi fotoğrafın üstüne atlıyorsun. Sonra da komik düştüğün için sana gülüyoruz diye kızıyor hiddetleniyorsun.

Üçüncü olarak kısaca bahsetmek gerekirse, Mhp’den istifa eden arkadaşlarımızın istifa dilekçeleri peyderpey İlçe seçim kuruluna verilmekte ve bu dilekçelerin Ankara’ya gönderilmesi ile istifa gerçekleşmektedir. Bu yüzden bir anda 203 kişinin istifa dilekçesini iş yoğunluğundan dolayı götürüp teslim etmesi zaten pek mümkün değildir. İlçe başkanı bunu da bilmediği için istifa listesinde fire olduğunu sanmış ve her zamanki gibi komik duruma düşmüştür. Şuan itibariyle resmi olarak istifa edenlerin sayısı 110’a ulaşmış bulunmaktadır. Önümüzdeki günlerde ise sayı zaten aynı şekilde artmaya devam edecektir. Orhan Sayar’ın yaşı kadar Ülkücü Hareket’e hizmet etmiş isimlerin olduğu istifa listesini sayacağına durup utanması ve bundan hicap duyması gerekirken elinde kağıt kalem hesap yapma peşine düşmüş. Bir zamanlar PARASAYAR diye bilinen Orhan artık DİLEKÇESAYAR olmuştur.

Dördüncü olarak bu açıklamayı neden durup durup geçtiğimiz günlerde yaptığın konusunda kamuoyunu aydınlatacağım. Atandığı günden beri kurduğu her yönetim aradan kısa bir süre geçtikten sonra istifalar sonucu dağıldı. Son kurduğu yönetimden ise bir hafta içinde 4 kişi birden istifa edince söz konusu ilçe başkanı gündemi değiştirmenin, gözleri üzerinden uzaklaştırmanın derdine düştü. Elbette ki baştan beri her yönetimi dağılan bir ilçe başkanı genel merkezden büyük bir baskı görüyor olmalıdır. Bu baskıyı azaltmak için de her seferinde bize saldırıyor ve aslında Mhp genel merkezine aba altından sopa göstererek ‘ben bu işi beceremiyorum ama muhalif olmayan benden başka kimse kalmadı’ mesajı verip yerini sağlama almaya çalışıyor. Kendisi de çok iyi biliyor ki aslında Turgutlu’da Mhp’ye vurulmuş en büyük balta Orhan Sayar’ın ilçe başkanı olmasıdır. Zaten Mhp’yi baltalayan Orhan Sayar isminden başka hiç bir şey de yoktur.

Beşinci olarak üye yaptığını iddia ettiğin 500 kişi üzerinden sana birkaç soru soracağım ; madem bu kadar çok üye yaptın, her şey yolunda gidiyor neden hala yönetiminde istifalar devam ediyor ? Fotoğraf çekecek fazladan bir kişiye bile sahip olmadığınız için sırasıyla çekip sosyal medyaya atıyorsunuz bu beş yüz kişi nerede ? Bir ilçe başkanı için 500 üye yapmak değil partisini, yönetimini bir arada tutabilmek marifettir. Bize ‘’Şovmenler’’ diye hitap ederek zaten bir ilçe başkanında bulunması gereken erdemlerin sende bulunmadığını göstermiş oldun. Ama şunu da söylemek lazım ki, senin bize çoğul hitap ediyor olman üzerinden bir durumu daha tespit etmek istiyorum ; biz sana bir şey söylerken ‘’siz’’ bile diyemiyoruz zira zaten hepi topu 3-5 kişiden fazla değilsiniz. Buradan bile durup bir düşünmen gerektiğini anlamalısın.

Son olarak akrabalarım ve yeğenlerim üzerinden bana siyasi mesaj vermeye çalışman başlı başına bir garabettir. Sen Fetö’den tutuklu amcanın yeğeni olarak benim Ülkücü doğup Ülkücü yaşayan ailem üzerinden siyaset yapamazsın. Hele ki Dava adamlığından bahsedersen hangi Davanın adamı olduğunun hesabını veremezsin. Sana büyük Dava adamı Nihal Atsız’ın kaleminden bir dörtlük ile son cevabımı veriyor bunlardan ders almanı umuyorum ;

Kanaatini ve kalemini satmışlar vardır vicdandan dem vurur. Vurguncular vardır ağızlarından fazilet sözü düşmez. Çifte pasaportlular vardır Vatan diye haykırır. Palikaryalar vardır kahramanlık iddia eder. Bazı iyi niyet sahipleri de bunların hepsine inanır. Gel de bu insanların arasında huzur içinde yaşa..!!


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa