Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya

İYİ Parti Turgutlu Belediye Başkan...

Turgutlu’da altın fiyatları! Gram, çeyrek, yarım ne kadar?
Turgutlu’da altın fiyatları! Gram, çeyrek, yarım ne kadar?

Turgutlu’da yaşayan vatandaşlar ilçedeki altın...

Turgutlu’yu yasa boğan ölüm!
Turgutlu’yu yasa boğan ölüm!

Ankara Kolordu Komutanlığı’nda vatani görevini...

Turgay Şirin Turgutlu Belediyesi için başvurusunu yaptı
Turgay Şirin Turgutlu Belediyesi için başvurusunu yaptı

TURGUTLU eski belediye başkanı Turgay...

Özyurt’ta traktör ve motosikletlerin vizesi yapıldı
Özyurt’ta traktör ve motosikletlerin vizesi yapıldı

Özyurt’ta traktör ve motosikletlerin vizesi...

Kaza geçirmişti! Görevine döndü
Kaza geçirmişti! Görevine döndü

Turgutlu Kaymakamlığında yıllardır özel kalem...

Meteoroloji Turgutlu’yu uyardı! Rüzgar ve fırtına geliyor
Meteoroloji Turgutlu’yu uyardı! Rüzgar ve fırtına geliyor

Bugün için Manisa’ya Meteoroloji 2....

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Mayıs Ayı Belediye Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
Mayıs Ayı Belediye Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
TURGUTLU Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısını gerçekleştirerek, tüm tüm maddelerini oy birliği ile karara bağladı. Cumartesi Pazaryeri ve Otopark Projesi’nin de gündeme geldiği toplantıda kamuyoyuna gerekli bilgilendirmenin yapılmadığı iddiasına yanıt...
6 Mayıs 2015 13:43
Font1 Font2 Font3 Font4

TURGUTLU Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısını gerçekleştirerek, tüm tüm maddelerini oy birliği ile karara bağladı. Cumartesi Pazaryeri ve Otopark Projesi’nin de gündeme geldiği toplantıda kamuyoyuna gerekli bilgilendirmenin yapılmadığı iddiasına yanıt veren Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Gerek Turgutlu Belediyesi gerekse Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerekli tüm görüşmeler yapılmış olup, kamuoyuyla etap etap paylaşılmıştır. Yalnızca 1 gün pazaryeri haftanın 6 günü atıl olan bir alana güvenlik zaafiyeti olmayan, şehircilik anlamında oldukça kazanç sağlayacak, mahalle halkının merakla beklediği modern bir yaşam alanı kazandırmak amacında olduğumuzun tekrar bilinmesini istedim” dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin başkanlığında gerçekleştirilen Mayıs ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda 8 gündem maddesi görüşüldü. 2014 yılı kesin hesap cetvelleri, norm kadro değişiklikleri ve teşkilat şeması, müdürlüklerin görev ve çalışma yönetmeliği taslaklarının, Kaya Magnesia Oteli’nin jeotermal su kullanım izni, Albayrak Mahallesi’nde yer alan park alanına isim verilmesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Avşar Mahallesi’ne yaptırılacak olan düğün salonu için yer tahsislerioy birliği ile karara bağlanırken, çeşitli noktalardaki imar plan değişiklikleri komisyona havale edildi. Kaya Magnesia Oteli olarak adlandırılan Turgutlu Turizm Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin jeotermal su kullanım izni konusunda açıklama yapan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Örnekleri Afyonkarahisar ve Salihli’de olan jeotermal suyun kullanımı noktasında Kaya Magnesia Otel’in de bizlerden talebi var. Bizler Salihli Belediyesi’nin uyguladığı 2 TL+KDV kullanım ücretini uygun gördük. Yaz mevsiminde kuyunun çalıştırılması, su alınması için gerekli elektrik harcamaları, lojistik konuları, otelde kullanılacak olan suyun dönüşümü için gerekli teknik donanımın yasal mevzuata uygun şekilde yapılmasının suyu alacak şirket tarafından sağlanma şartı mevcuttur. Yeraltı sularının tasarruf hakkının Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’nde olduğundan onlardan olumlu görüş alınma şartıyla UrganlıKaplıcaları’ndan 5 yıl süreyle birinci yıl 2 TL+KDV, diğer yıllarda da TUİK tarafından açıklanan tefe-tüfe oranına istinaden uygulanması öngörülmektedir.
Avşar Mahallesi’ne Düğün Salonu
Meclis gündeminde yer alan Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak düğün salonu ve çok amaçlı salona yönelik alan tahsisi de oy birliğiyle kabul edildi. Nisan meclisinde Akçapınar, Derbent, Yeniköy ve Urganlı Mahallesi’ne hitap edecek düğün salonu ve çok amaçlı salona yönelik Akçapınar Mahallesi’nde alan tahsisinin yapıldığını hatırlatan Başkan Şirin, “Bu kez Avşar Mahallesi merkezli olarak çok amaçlı salon ve düğün salonuna yönelik alan tahsisi talep edilmektedir. Salonun şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Turgutlu Dostlar Parkı Kazandı
Albayrak Mahallesi halkının talebi doğrultusunda gündeme alınan 1560-1565 adaları arasında yer alan park alanına ‘Dostlar Parkı’ ismi verilmesi de oy birliği ile karara bağlandı. Parkın gerekli ihtiyaçlarının da kısa sürede giderileceğini belirten Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Mahalle sakinlerimiz dilekçeyle başvuruda bulunarak parka isim verilmesini ve düzenlemelerin yapılmasını talep etmişlerdir. Bu doğrultuda bizler de parkın yenilenmesi noktasında gerekli peyzaj çalışması ve bank konuşlandırmasını yaparak, mahalle halkımızın taleplerini eksiksiz yerine getireceğiz” dedi.
Kimseye İthamda Bulunmamız Mümkün Değildir
Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından söz alan AK Partili Meclis Üyesi Osman Özkızılcık, 2014 Yerel Seçim çalışmaları esnasında kamuoyunda eski belediye başkanı Serhat Orhan hakkında ‘çaldılar’ şeklinde söylentiler olduğunu iddia ederek, bu konuda Turgutlu Belediyesi’nin herhangi bir hukuki süreç başlatıp başlatmadığını sordu. Başkan Şirin herhangi bir hukuki sürecin başlatılmadığını, şahsı adına da seçim sürecinde hiç kimseye çaldılar, şunu yaptılar, bunu yaptılar şeklinde ithamlarda bulunmadığının altını çizerek, “Ne seçim sürecinde ne de Turgutlu Belediyesi’nde göreve başladığım ilk günden bugüne kadar söz konusu ithamlarda bulunmuş değilim. Turgutlu halkı da bilir ki bu ne benim üslubum, ne de tarzım ve tavrımdır. Bunu siz de biliyorsunuz” şeklinde cevap verdi.
Proje Etap Etap Kamuoyuyla Paylaşıldı
Özkızılcık,Cumartesi Pazaryeri ve Otopark Projesi konusunda esnafın tepkileri olduğunu da söyleyerek, projenin kamuoyuna duyurulmadığını iddia etti. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de projenin basın açıklamasıyla duyurulduğunu hatırlatarak, salonda yer alan basın mensuplarının da toplantının haberini kamuoyuyla paylaştığını söyledi. Başkan Şirin, “Cumartesi Pazarı’na yapılacak olan projeyle ile ilgili bugün basına düşen 3 boyutlu simülasyon görüntüler mevcuttur. Ben öncelikle Turgutlu halkının da pazarcı esnafımızın da bu görüntüleri izlemesini öneririm. Çünkü başından beri bu konunun takipçisi olma noktasındaki duruşumuzu yine devam ettiriyoruz. Bildiğiniz gibi söz konusu alan yaklaşık 4 buçuk dönümdür. Bu projede yaklaşık 8-9 aydır gündemde ve bizler de gerek mecliste paylaşarak, gerekse basın bülteni noktasında medyada yer alarak projeyi anlatma, tanıtma noktasında olduk. Aynı şekilde Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından da proje anlatılma noktasında olmuştur” dedi. Özkızılcık da “Biz kamuoyunun dışında kalmışız” dedi. Projenin detayları hakkında bilgi veren Başkan Şirin, “Orada yapılacak olan şey şudur; üçte ikisi batarlı, üçte biri yine dışarıdan ışık ve hava alacak şekilde dizayn edilecek yatırımda, biraz gömme olarak tabir edilen bir alanda meyil kullanılacak. Bunu yaptığınızda adliyenin ve SGK’nın arkasından iki tane rampayla iki koridorun oluştuğu, aşağıda da bir açık alanın ve koridorun oluştuğu, havalandırma konusunda bir sıkıntısı olmayan alan ortaya çıkacaktır. Sizler projenin basık ve gayrısıhhi olduğunu söylediniz. Fakat bir projenin gayrısıhhi olması, statüye aykırı inşa edilmesi zaten mümkün değildir. Bunu öncelikle söyleyeyim. Bizim amacımız pazarcı esnafımızın daha sıhhi şartlara kavuşmasıdır. Bu konuda ileride İlçe Tarımı Müdürlüğü’nün getireceği kriterlere uyan nisbette dükkanlarda, tezgahlarda hizmet edebilecekleri bir pazaryeri oluşturmak öncelikli hedeflerimizdendir.
6 Gün Atıl Alan 7 Gün Hareket Kazanacak
Başkan Şirin, projenin özellikle 6 gün atıl durumdan kurtulacağını belirterek, “Başından beri hep bunu ifade ettim ki 1 gün pazaryeri olarak kullanılan bu alan, 6 gün çok atıl vaziyetteydi. Buranın bir güvenlik zaafiyeti söz konusu. Özellikle geceleri mahalle halkını tedirgin eden bir alandan söz ediyoruz. Burayı özellikle halkın kullanımına açacağız ki şehircilik noktasında Turgutlu’ya bir kazanç sağlayalım.Ben eminim ki burada oturan vatandaşlarımız projenin başlamasını sabırsızlıkla bekliyorlar. Çünkü yeşil alan ve pazaryerine bakan çok şık bir alan oluşacak. Ben buradaki kamuoyunda çok ciddi bir rahatsızlık olduğu kanaatinde değilim. Pazaryeri esnafımızın endişeleri olabilir, bunları giderme adına da gerek şahsım, gerekse Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, Genel Sekreterimiz Halil Memişolmak üzere esnafımızla da görüştüler. Orasıyla ilgili tedirginliğiniz neyse büyükşehir belediyesiyle de paylaşabilirsiniz; bize de anlatabilirsiniz dedik. Biz de aldığımız tepkiyi oraya aktardık. Arkadaşların en büyük talebi şu: Orada 390 tane esnaf var. Buradaki en büyük gerekçeleri pazarcıların araçlarına park yeri yok şeklindeki düşünceleri. Pazaryeri yapılsın, bize de park yeri olsun şeklinde bir talepleri var. 390 tane aracın park edebileceği bir alanı bizim orada tahsis edebilmemiz mümkün değil. Bugün ne pazartesi pazarında böyle bir alan var, ne de başka bir pazaryerinde. Ama biz bu noktada da dedik ki, hafta sonu olduğu için adliyenin otoparkının birinci alternatif, Samiye Nuri Sevil Okulu bahçesinin de ikinci alternatif otopark olarak kullanılabilir. Resmi olarak izin noktasında görüşmeleri yapıyoruz. Hatta mümkün olabiliyorsa yoldan biraz çekerek cepler oluşturarak da alan oluşturulabilir şeklinde arkadaşlara öneriler getirdik. Havalandırmaya yönelik endişeleri ile ilgili kod yukarıya çıkarılmaya çalışıldı. Havalandırma perdeleri oluşturuldu. Yani o konuda endişeler giderilerek proje şuan son şekline getirildi ve ihaleye çıkıldı. Bu ihaleyle de halihazırda yer teslimleri yapıldı. Allah nasip ederse bir aksilik olmazsa ay sonuna doğru temelini atacağız. Mevcut durum budur. Bu konudaki duyarlığınızı ben de en az sizin kadar aynı hassasiyetle takip ediyorum. Bunların bilinmesini isterim” diye konuştu.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa