Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı
Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı

Fakültemiz 2021-2022 Eğitim- Öğretim yılı...

ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ
ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ

TATİLDEYKEN DEVLETİN ARACINA BİNMEM DİYEN...

Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer
Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer

Gelelim geçen hafta hepimizi üzen,...

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜTurgutlu ilçesinin...

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ
İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİMübarek...

KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI
KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI Turgutlu ilçemizde bir...

Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler
Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler

                Turgutlu’nun tanınmış ailelerin sevimli...

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI
VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADICumhuriyet Halk...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Meclis’ten Turgutlu İçin Önemli Kararlar
Meclis’ten Turgutlu İçin Önemli Kararlar
TURGUTLU Belediyesi Ekim Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Şehit Tolga Artuğ isminin ailesinin yaşadığı sokağa verilmesi, Urganlı ve Hacıisalar’aitfaiye müfrezesi, İzzettin Mahallesi’ne çok amaçlı salon ve düğün salonu, Yedieylül Mahallesi’ne çocuk kültür...
8 Ekim 2015 14:36
Font1 Font2 Font3 Font4

TURGUTLU Belediyesi Ekim Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Şehit Tolga Artuğ isminin ailesinin yaşadığı sokağa verilmesi, Urganlı ve Hacıisalar’aitfaiye müfrezesi, İzzettin Mahallesi’ne çok amaçlı salon ve düğün salonu, Yedieylül Mahallesi’ne çocuk kültür ve sanat merkezi, Üzümcü Çarşısı’nın Kent Kütüphanesi olarak restore edilmesine yönelik yer tahsisleri karara bağlandı.

Turgutlu Belediyesi Ekim Meclis Toplantısı, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Meclis Üyesi Nurgül Fidan’ın geçtiğimiz hafta vefatı dolayısıyla hüznün hakim olduğu toplantının açılış konuşmasında Turgutlu’nun önemli bir değerini kaybettiğini belirten Başkan Şirin, “Maalesef bu akşamki toplantımızı bir yanımız eksik başlıyoruz. Turgutlumuz’a hizmet noktasında aldığımız kararlarda azımsanmayacak çok katkısı olan değerli bir hanımefendiyi kaybettik. Türk Kadınını’nın çalışkanlığının pırlanta kadar önemli bir değeri ne yazık ki aramızdan ayrıldı. Gönül ister ki şuan salonumuzda bizlerle birlikte olsun. Yüce Allah O’nu erken aldı yanına. Duruşuyla, örnek kişiliğiyle, güleryüzüyle anılarımızda yaşatacağımız Nurgül Fidan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun “dedi.

Şehit Tolga Artuğ’un İsmi Ölümsüzleştirilecek

Başkan Şirin’in açılış konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine başlanıldı.Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK’nın hain pususunda şehit düşen Turgutlulu Uzman Çavuş Tolga Artuğ’un ailesinin ikamet ettiği sokağa şehidin adının verilmesi görüşüldü. Meclis, oy birliğiyle Dar Sokak adının‘Şehit Tolga Artuğ Sokak’ olarak değiştirilmesine karar verdi. Başkan Şirin, “Sokak isim değişikliklerinde bizler anket yaparak, vatandaşa sorarak netice alıyoruz. Ancak bu konu hassas bir konu ve söz konusu sokak ticari anlamda bir faaliyetin olmadığı bir sokak. Şehidimizin isminin ölümsüzleştirilmesi noktasında aldığımız bu karardan dolayı meclisimize teşekkür ediyorum. Şehidimize Yüce Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum” dedi.

Urganlı ve Hacıisalar’a İtfaiye Müfrezesi Kuruluyor

Bir diğer gündem maddesiUrganlı ve HacıisalarMahalleleri’nde kurulması planlanan itfaiye müfrezesi oldu. Konuya yönelik açıklama yapan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, bütünşehir yasasıyla Büyükşehir Belediyesi hizmet alanına giren İtfaiye Müdürlüğü’nün hizmet alanının oldukça genişlediğini hatırlatarak, “Merkeze uzak mahallelerimizden Urganlı ve HacıisalarMahalleri’ni kapsayacak ve o bölgedeki acil durumlara anında müdahale edebilecek 2 noktaya itfaiye müfrezesi talebi bulunmaktadır. Turgutlu’nun her noktasına hızlı bir şekilde ulaşmaya ve anında müdahale etmeye gayret eden İtfaiye Daire Başkanlığı Turgutlu Amirliği’nin her iki noktada yapılacak müfrezeyle daha ulaşılabilir hizmet vereceğine inanıyoruz” dedi. Mülkiyeti Turgutlu Belediyesi’ne ait olan 500’er metrekarelik alanların 10 yıllığına Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmesi talebi oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı.

Bir Salon da İzzettin Mahallesi’ne

İnşaatı tüm hızıyla devam eden Derbent, Yeniköy ve UrganlıMahalleleri’ne hitap edecek Akçapınar Mahallesi Çok Amaçlı Salon ve Düğün Salonu’nun ardından bir salon da İzzettin Mahallesi için de karar alındı.Geçtiğimiz meclis toplantılarında Avşar Mahallesi’ne yapılması kararlaştırılan ancak yapılan tespitler neticesinde uygun olmadığı görüşünde bulunulan çok amaçlı salona yönelik yer tahsis kararı düşürülerek;Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından İzzettin Mahallesi’ne yapılacak salona yönelik yer tahsisi oy birliğiyle karara bağlandı. Başkan Şirin de 500 kişiye hitap edecek salonun bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

Tarihi Üzümcü Çarşısı’na Kent Kütüphanesi

Mecliste Turgutlu’nun önemli tarihi çarşılarından ve yıllardır atıl olan İstiklal Mahallesi sınırları içerisindeki Üzümcü Çarşısı’nı hayata döndürecek bir karar da alındı. Manisa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün Üzümcü Çarşısı’nın restore edilerek kent kütüphanesine dönüştürülmesine yönelik talebi doğrultusunda, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’e protokol imzalama yetkisi verildi. Üzümcüler Çarşısı’nın üzerindeki yapıların kullanım hakkı Turgutlu Belediyesi’nde kalması ve binanın restore edilmesi kaydıyla 25 yıllığına İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne tahsis edilecek. Konuya yönelik açıklama yapan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, bölgenin atıl durumdan kurtarılması ve turizm noktasında değerlendirilecek olmasının önemli bir gelişme olduğunu belirterek, “Güvenlik zaafiyeti de oluşturan o bölgenin kütüphane olarak değerlendirilecek olmasının o bölgeyi hayata döndüreceğine, canlandıracağına inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bir Çocuk Merkezi de Yedieylül Mahallesi’ne

Selvilitepe Mahallesi’nde eğitime gün sayan Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri’nden birinin de Yedieylül Mahallesi’ne yapılmasına yönelik yer tahsisi de oy birliği ile karara bağlandı. Öğretmenevinin arka alanında yer alan 300 metrekarelik alan Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi yapılmak kaydıyla bedelsiz olarak 10 yıllığına Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edildi.

Komisyon Raporu Tekrar Ele Alınacak

Turgutlu Belediyesi İmar Komisyonu’nda görüşülerek meclise sunulan Ergenekon Mahallesinde Demirdöver ve BaşeskiciAileleri’nin ortaklığında yapılacak olan özel bir okul yapımına yönelik komisyon raporu tekrar komisyona havale edildi. MHP Gurubu adına konuşan Meclis Üyesi Hakan Sezer, okul yapacak müteşşebbislerin herhangi bir avam proje sunmadıklarını, bu nedenle komisyon raporunda eksiklik gördüklerini belirterek, konunun tekrar komisyonda görüşülerek eksikliklerin giderilmesi ve son haliyle şekilde meclise gönderilmesini talep etti. AK Parti adına konuşan İmar Komisyon Üyesi Tamer Dizman da hukuksal ve prosedür olarak eksiklik görmediklerini belirterek imar komisyon raporunun kabulü yönünde oy kullanacaklarını ifade etti. İmar Komisyonu Üyesi MHP Meclis Üyesi İlteriş Yağcıoğlu da alınan meclis kararlarının Manisa Büyükşehir Meclisi’nde de görüşüldüğünü hatırlatarak, alınan kararlarda herhangi bir eksiklik, hata yada sorun yaşanmaması adına, kararın tekrar komisyonca değerlendirilmesinin uygun olduğunu söyledi. İmar Komisyon Kararı’nın kabulü, Milliyetçi Hareket Partisi’nin red, AK Parti Gurubu’nun kabul oylarıyla, eksikliklerin giderilmesi noktasında tekrar görüşülmek İmar Komisyonu’na sevk edildi.

 

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa