Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ
ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ

TATİLDEYKEN DEVLETİN ARACINA BİNMEM DİYEN...

Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer
Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer

Gelelim geçen hafta hepimizi üzen,...

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜTurgutlu ilçesinin...

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ
İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİMübarek...

KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI
KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI Turgutlu ilçemizde bir...

Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler
Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler

                Turgutlu’nun tanınmış ailelerin sevimli...

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI
VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADICumhuriyet Halk...

VALİMİZDEN Kandili Mesajı“
VALİMİZDEN Kandili Mesajı“

Miraç Kandili Mesajı“Miraç” Sevgili Peygamberimiz...

Mehmet Öztürk,KIZILAY A YENİDEN BAŞKAN
Mehmet Öztürk,KIZILAY A YENİDEN BAŞKAN

Türk Kızılay Turgutlu şubesine gönülden...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Mustafa Yamansavcı aday adaylığını açıkladı
Mustafa Yamansavcı aday adaylığını açıkladı
Belediye başkan aday adayı Yamansavcı: “Benim belediyecilik anlayışım parke döşemek, parkları sulamaktan ibaret değil, Turgutlu’muzun hak ettiği ciddi projeler ile şehrimizin yaralarına merhem olmaktır.” TURGUTLULU Harita Mühendisi 39 yaşındaki Mustafa...
14 Kasım 2018 14:37
Font1 Font2 Font3 Font4

Belediye başkan aday adayı Yamansavcı: “Benim belediyecilik anlayışım parke döşemek, parkları sulamaktan ibaret değil, Turgutlu’muzun hak ettiği ciddi projeler ile şehrimizin yaralarına merhem olmaktır.”

TURGUTLULU Harita Mühendisi 39 yaşındaki Mustafa Yamansavcı, Ak Parti’den Turgutlu Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Yamansavcı: “İnşallah Büyükşehir Belediyesini, Turgutlu Belediyesini de kazanarak hattrick yapacağız. Bu sefer bu işi Allah’ın izni ile kökünden çözeceğiz.” dedi.

Pazartesi günü resmi başvurusunu Ak Parti Manisa İl Başkanlığına yapan Mustafa Yamansavcı, aday adaylığını bugün parti teşkilatındaki basın toplantısıyla duyurdu. Toplantıya Yamansavcı’nın eşi ve oğlunun yanı sıra, Ak Parti İlçe Başkanı Kazım Dilek, Kadın Kolları Başkanı Sibel Nevin Baş, Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Kayser, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, partililer ve muhtarlar katıldı.

Yamansavcı yaptığı açıklamada: “2011 yılından bu yana ülkemizi, 2004-2014 yılları arasında Turgutlu’muzu başarı ile yöneten bir partinin her seçimde olduğu gibi bu yerel seçimlerde de en iddialı parti olması sebebi ile birçok değerli arkadaşımın bu makama aday olması son derece normal bir sonuçtur. Ve tüm partililerimizin de en doğal hakkıdır. Bu durum teşkilatımızın zenginliğidir. Bu görev hangi arkadaşıma nasip olursa durumunda en iyi şekilde yapacağından hiç bir şüphem yoktur. Tüm arkadaşlarıma çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum. Hangi arkadaşımın adaylığı gelirse gelsin adayımızın etrafında kenetlenmeliyiz. Şahsim olarak bu partiye kurulduğu günden beri gönül verdim. Partimiz için bugüne kadar bazen en önde bazen en arkada bazen ortada bazen de hiçbir yerde oldum. Verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Bizim makam mevki sevdamız yoktur. Bizim memleket sevdamız vardır. Ülke sevdamız vardır. Vatan sevdamız vardır. Bu sebeple bizim üzerimize ne düşüyorsa her zaman olduğu gibi bugünde gerekeni yapmaya hazırız. Bu görev bize nasip olması durumunda gerek geçmiş dönemlerde verilen siyasi görevler, gerekse iş hayatımda edindiğim tecrübe ile yaptığımız hatalardan ders çıkarıp kendimizi geliştirerek hizmet etmeyi attığımızı her oku on ikiden vurmayı planlıyoruz.

Turgutlu büyük, gelişen ve dinamik bir şehir. Sorunlarını biliyoruz çözümlerimi de biliyoruz (su, otopark, sanayi alanı yetersizlikleri, kalifiye işçi, işsizlik, gençlerimize gelişimine yönelik sosyal, kültürel projeler, kentsel dönüşüm, imar düzenlemeleri, tarım sorunları vb.) Bir şehirde sorunları görmezden gelerek tozları halının altına süpürürcesine hareket edilmesi halinde sorunlar içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Bu nedenle sorunların üzerine cesaretle, akıl ve mantık kuralları çerçevesinde gideceğiz ve çözümlerimiz ile hiçbir kaynağı israf etmeyeceğiz. Kesinlikle adaletli olacağız. İlkeli olacağız. Bir vatandaşın bir talebi oluyor ise aynı şartları taşıyan herkesin talebi karşılanacak, talebi karşılanmıyor ise kimsenin talebi karşılanmayacaktır. Belediye ile vatandaş arasında ki anlaşmazlıklarda uzman tahkim heyetleri kuracağız. Şeffaf ve daima denetlenir bir mekanizma kuracağız. Her daim denetlenebilir bir sistem kurulmasını sağlayacağız. Burada bulunan herkese sesleniyorum. Bu görev bize nasip olursa ve bir gün bir hataya düşürsek, bize bu hatamızı söylemezseniz vebali sizde olacaktır.

Turgutlu’da doğmuş, Turgutlu’ da büyümüş, Turgutlu’ da kazanan ve Turgutlu’ da yaşayan birisi olarak Turgutlu’ ya hizmet ederek bu vefa borcumu ödemek istiyorum. Benim anlayışım Hz. Ömer’in Fırat’ın kıyısında bir kuzuyu kurt kapsa vebali bizim boynumuzda anlayışı ile paralel bir anlayıştır. Belki her yaraya merhem olamayacağız ama kanayan yarayı da görmezden gelmeyeceğiz. Yapacağımız tüm işleri halka rağmen değil, halkımız ile birlikte yapacağız. Meclisim ile, ilçe teşkilatım ile, muhtarlarım ile, oda başkanlarım ve temsilcileri ile mahalle başkanları, mahalle meclisleri ile, kısacası Turgutlu ile ilgili sözü olan herkesle istişare ederek birlikte yapacağız.  Bu görev bize nasip olursa daima sizin aranızda olacağım.

Benim belediyecilik anlayışım parke döşemek, parkları sulamaktan ibaret olmayacak. Turgutlu’muzun hak ettiği ciddi projeler ile şehrimizin yaralarına merhem olmaktır.

Bu görevin bana nasip olması durumunda yapacaklarımız belli acil eylem planlarımız belli bir günümüzü boşa geçirmeyeceğiz. Enkaz edebiyatı, borç edebiyatı ile geçirecek bir günümüz bile yok. Elbette Turgutlu Belediyesi bütçesi ile herkes kabiliyetleri çerçevesinde bir şeyler yapabilir. Önemli olan vizyonu olan işler yapabilmektir. İş bilmek misyon, vizyon sahibi olmayı, kaynak bulmayı bilmeyi ve süreç yönetmeyi hepsinin birlikte olması halinde anlamlı olur. Size her şeyi bir anda sihirli değnek ile dokunup düzeltmeyi vaat etmiyorum. Sözünü vermiyorum. Ama şunun sözünü rahatlıkla verebilirim. Çok çalışmayı, hakkınıza sahip çıkmayı, bir kuruşunuzu boşa harcamamanın sözünü veriyorum.

Sözlerimin sonuna gelirken son olarak şunları belirtmek istiyorum;Yine liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan bizim başımız ve kalbimizdir. Biz bu yarışın Turgutlu ayağını kazanarak bir kol ve bir ayak kazanmış olacağız. Ama bu bize yetmeyecek işimiz çok, sorunumuz çok, sıkıntımız çok bu sebeple bizim koşmaya hatta çok hızlı koşmaya ihtiyacımız var. Saldırmaya, asılmaya, beş yıla çok hizmet sığdırmaya ihtiyacımız var. Bunun için bizim bir kol ve bir ayağa daha ihtiyacımız var. Bunun içinde bu yarışın ikinci ayağını da, Büyükşehir belediyesini de kazanmamız gerekiyor. İnşallah Büyükşehir Belediyesini, Turgutlu Belediyesini de kazanarak hattrick yapacağız. Bu sefer bu işi Allah’ın izni ile kökünden çözeceğiz.

Velhasıl kelam bir yola çıktık ve sözlerimi her zaman ettiğim bir dua ile sonlandırıyorum. Rabbim memleketim ve bizim için hayırlısını nasip etsin. Hakkımda hayırlısı olanı bana sevdirsin. Allaha emanet olun. Allah yar ve yardımcımız olsun.” İfadelelerini kullandı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa