Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı
Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı

Fakültemiz 2021-2022 Eğitim- Öğretim yılı...

ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ
ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ

TATİLDEYKEN DEVLETİN ARACINA BİNMEM DİYEN...

Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer
Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer

Gelelim geçen hafta hepimizi üzen,...

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜTurgutlu ilçesinin...

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ
İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİMübarek...

KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI
KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI Turgutlu ilçemizde bir...

Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler
Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler

                Turgutlu’nun tanınmış ailelerin sevimli...

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI
VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADICumhuriyet Halk...

VALİMİZDEN Kandili Mesajı“
VALİMİZDEN Kandili Mesajı“

Miraç Kandili Mesajı“Miraç” Sevgili Peygamberimiz...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
TONGUÇ, “ERGÜN’Ü DERHAL GÖREVE DAVET EDİYORUZ”
TONGUÇ, “ERGÜN’Ü DERHAL GÖREVE DAVET EDİYORUZ”
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’nin mahalleye dönüşen köy ve beldelerin ulaşım araçları için aldığı karar ile şehir merkezine gelmek isteyenlerin önce şehirlerarası oto terminaline, daha sonra da şehir...
5 Mart 2015 18:05
Font1 Font2 Font3 Font4

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’nin mahalleye dönüşen köy ve beldelerin ulaşım araçları için aldığı karar ile şehir merkezine gelmek isteyenlerin önce şehirlerarası oto terminaline, daha sonra da şehir merkezine gelmek için iki defa ücret ödemek zorunda kalması vatandaşların tepkisine yol açtı.

Vatandaşlar, basın açıklaması yaparak mağduriyetlerinin giderilmesini isterken, minibüs sürücüleri ise araçlarının kornalarına basarak, vatandaşlara destek verdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’nin mahalleye dönüşen köy ve beldelerin ulaşım araçları için aldığı karar ile araçlar Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Oto Terminali’ne girmek zorunda bırakıldı. Alınan karar ile şehir merkezine gelmek isteyen vatandaşlar, önce şehirlerarası oto terminaline, daha sonra da şehir merkezine gelmek için iki defa ücret ödemelerine tepki gösterdi. Şehrin iki farklı noktası Devlet Hastanesi kavşağı ve eski garaj kavşağında toplanan vatandaşlar, basın açıklaması yaparak mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Minibüs sürücüleri ise araçlarının kornalarına basarak, vatandaşlara destek verdi.

Toplanarak tepkisini dile getiren vatandaşlar adına açıklama yapan AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, “Manisa otogarının yeni terminal binasına taşınmasıyla birlikte vatandaşlarımızı mağdur eden, çok önemli bir sorun ortaya çıkmıştır. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) nin kararlarıyla mahalleye dönüşen köy ve beldelerin ulaşım araçları alınan bir karar ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası oto Terminal Binasına girmek zorunda bırakılmıştır. Köy ve beldelerden şehir merkezine gelmek isteyen vatandaşlarımızın bu uygulama nedeniyle, önce köyünden ve beldesinden Şehirlerarası oto terminal binasına, daha sonra da terminal binasından şehir merkezine gelebilmek için iki defa taşıma ücreti ödemektedir. Halkımızın dönüş içinde aynı ücretleri ödediği düşünüldüğünde mağduriyetleri artmaktadır. Şehzadeler İlçesi sınırları içinde bulunan Karaoğlanlı Sancaklı iğdecik, Sancaklı bozköy, Çobanisa, Hacıhaliller, Hamzabeyli ve Civar mahalleye dönüşen köylerden gelen araçlara da Devlet Hastanesi önünde durak olmayan bir yerde, trafiği sıkıntıya sokan bir noktada yolcularını indirmeye izin verilmiştir. Yine Selimşahlar Karaağaçlı Yeni Köy Veziroğlu tarafından gelen aynı zamanda Yuntdağı bölgemizden olan Karayenice Çınarlı kuyu Üç pınar tarafından gelen taşıma araçları ise direkt yeni oto Şehirlerarası oto terminaline gitmek zorunda bırakılmıştır. Manisa Büyükşehir Belediyesi UKOME’ye bu konu ile ilgili daha önce defalarca vatandaşlarımızdan, taşıma kooperatiflerinden Şikayet dilekçeleri gitmesine rağmen, büyükşehir belediyesi her konuda olduğu gibi bu konuda da vurdumduymaz bir tutum sergilemiştir. Seçimden önce araçların geçmediği yollara, yüzlerce durak koyarak Fotoğrafını yapıştıran, seçim yatırımı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün maalesef devlet hastanesi civarında mahalleye dönüşen belde ve köylerden gelen vatandaşlarımız için bir durak yapma gereği dahi duymamıştır. Yaşlısı hastası binlerce vatandaşımız devlet hastanesinin önünde indirilirken, trafik tehlikesi oluşmakta, vatandaşlarımız ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kalmaktadır. Vatandaşın derdinden anlamayan, sesini duymak istemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ergün’ü derhal her gün binlerce vatandaşımızı mağdur eden bu sıkıntıların çözümü noktasında adım atmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

BAKKALLAR MAHALLENİN AKİL İNSANLARIDIR

Geçtğimiz ay gerçekleştirilen Büyükşehir Meclis toplantısında Büyükşehir Belediye Başkan Cengiz Ergün’ün ‘Bakkal Dükkanı Yönetmiyoruz’ sözlerine karşılık olarakta açıklama yapan Tonguç sözlerini şöyle sürdürdü, “ Ayrıca “Bakkal dükkânı yönetmiyoruz ”diyerek bakkal esnafımızı küçümseyen Sayın Ergün unutmasın ki beğenmediği bakkal esnafı mahallesinin akil ve güvenilir adamıdır. Dükkanında halkın istediği ürünlerin satışını yapmaktadır. Halkın taleplerine göre ürünlerini rafına koyarak müşterilerine arz etmektedir. Fakat büyük yetkilere sahip büyükşehir belediye başkanı bir bakkal dükkânı kadar halkın taleplerinin farkında değil. Akil davranmıyor ve halkın istediklerini yapmıyor. Yani belediyeyi bakkal dükkanı gibi dahi işletemiyor. Sorumlu muhalefetin olmazsa olmazlarından birisi de yönetime yapacağı icraatlarla ilgili arternatifler sunmaktır. Bizde bu anlamda AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı olarak bu konunun çözümü noktasında büyükşehir belediyesine iki alternatifli çözüm sunuyoruz. Birincisi şehrin merkezinde bir alanda Şehzadeler İlçe Garajını kurmak. Şehirlerarası oto terminaline, mahallelerden gelen araçların girmesinin doğru olmadığını düşünmekteyiz. İkincisi de böyle bir imkanın olmadığını savunuyorlarsa köy ve belde araçlarının şehrin içinden geçerek yolcularını indirme ve toplama imkanı sunmak. Bu konu da Büyükşehir Belediyesi ve UKOME’yi göreve çağırıyoruz. Bu konuda halkımızın ve taşıma kooperatiflerinin sonuna kadar yanındayız”

“MAĞDURUZ”

Mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen Behice Güneş, “Buraya geliyoruz. Buradan yukarı bir daha ücret ödüyoruz. Biz mağdur oluyoruz yani burada. Eski yerimizi tekrar istiyoruz. Alaybey Mahallesi’nde kendimize ait bir durak istiyoruz. Alaybey bizim için olmazsa olmazımızdır. Köyümüze gelecek kız çocukları gece geç saatte işlerinden çıkıp evlerine dönmek isterlerken, bazen tacize uğruyor. Laf atıyorlar. Mimar Sinan Bulvarında bulunan yerler çok tenha. Köylüler insandır, bizleri diğer insanlardan ayırmayın.”  dedi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa