Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
TURAN: “BİZ DEĞERLİ ARKADAŞLARIMIZI DOSTLARIMIZI UNUTMAYIZ
TURAN: “BİZ DEĞERLİ ARKADAŞLARIMIZI DOSTLARIMIZI UNUTMAYIZ
Kaymakam Turan özel servis taşımacılığı yapan araçların hızlı denetlenmesini istedi TURGUTLU İlçesi’nde, kurum amirleri ile mahalle muhtarlarının katılımıyla 11’incisi düzenlendiği  mahalle muhtarları toplantısı bugün saat 11.00’de  Niyazi Üzmez Anadolu Lisesi...
24 Kasım 2017 20:51
Font1 Font2 Font3 Font4

Kaymakam Turan özel servis taşımacılığı yapan araçların hızlı denetlenmesini istedi

TURGUTLU İlçesi’nde, kurum amirleri ile mahalle muhtarlarının katılımıyla 11’incisi düzenlendiği  mahalle muhtarları toplantısı bugün saat 11.00’de  Niyazi Üzmez Anadolu Lisesi Toplantı  Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda Kaymakam Uğur Turan, Belediye Başkan Yardımcısı İskender Tunç, İlçe  Emniyet Müdürü Ahmet Esendemir, Jandarma Komutanı Binbaşı Muhammet Evren’in yanı sıra kurum amirleri ile mahalle muhtarları hazır bulundular.

Açılış konuşmasını yapan Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan: “Türk Milletinin geleneğini ve göreneğini yaşattığımız sürece bizi ayakta karşıladınız. Biz oturmadan oturmadınız. Elimizi sıktınız. Bize baktınız. Muhabbet ettiniz. Gözünüzle ve gönlünüzle baktınız. Bunların hepsi tabi taktir edilecek şeyler. Değeri bilinmesi şeyler bunlar arkadaşlar. Ama maalesef biz bu güzelliklerimizi genç kardeşlerimize ki 24 Kasım öğretmenler gününde eli öpülesi kıymetli öğretmenlerimizin ve başöğretmen Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ü andığımız minnetle, şükranla, rahmetle andığımız bu günde gelecek kuşakları emanet edeceğimiz bu kardeşlere bu değerleri maalesef aktaramıyoruz. Bunun ızdırabını yaşıyoruz. “

MUHTAR KİMLİK KARTLARI

Muhtarlar toplantısında değerli arkadaşlarım özellikle söylemem gereken bir şey var. Bizim çok değerli mesai arkadaşlarımız olarak ifade ettiğimiz halkın kutsal  oylarıyla seçilen ve yerelde demokrasinin öncüsü olan bu insanların muhtar kimlik kartlarıyla da ilgili gelişmeler olduğunu ifade etmeliyim. Bununla ilgili kıymetli valimizin talimatı geldi.  Muhtar arkadaşlarımız biliyorsunuz daha  önceki uygulamalarda yanlışım olursa lütfen beni düzeltin, ilden ile ilçelerden ilçelere kimlik belgeleriyle muamele görüyorlardı. Şimdi bunun Türkiye’de teknik ve standart hale  getirilmesi noktasında önemli bir çalışma yürütüyor İçişleri Bakanlığımız. Bununla ilgili kıymetli muhtarlarıma sormak istiyorum. Bilginiz var mı değerli arkadaşlar? Az bir arkadaşımızın bilgisi var. Öyle mi?”

Aralık ayında yapılacak olan 12. Muhtarlar toplantısında her daire müdürünün geçen toplantılarda yapılanlarla ilgili sunum yapmasını isteyen Turan, “Bu konuda Koordinator Ayhan Işık Bey’dir.” diye konuştu.

YANMAYAN SOKAK LAMBALARININ ONARILMASI

Söz alan muhtarlaron ortak sorunları ‘doğalgaz çalışmalarında doğalgaz kutularının konmaması’, ‘prestij caddelerin yapılmasında sık sık suların kesilmesi’, ‘öğrenci servisler daha yoğun denetlenmesi’, ‘yanmayan sokak lambaların onarılmasını’ olarak ön plana çıktı.

Manisa Barosu Turgutlu Temsilcisi Nilay Yaşır ise Demirel Sokak ve Adliye önündeki sokak ve kaldırımların yoğun şekilde işgal edildiğini ve bu konuda Kabahatlar Kanununca ceza işlem yapılmasını istedi. Aksa Manisa Doğal Gaz Dağıtım A.Ş Turgutlu Sube Müdürü Zeki Sezgin ise, Manisa Bölgesi’nde en çok yatırımın Turgutlu’ya yapıldığını öne sürerek  önümüzdeki yıl çalışacak eleman sayısında artışa gidilerek yatırımların yoğunlaşacağını söyledi.

GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş Turgutlu İşletme Müdürü Kasım Özçıkrıkcı ise, sokak lambaların devamlı yanmasının arızadan kaynaklandığını belirterek, “Bu bozuk cihazlar sökülüp satıcıya iade ediliyor. Onlar da o bozuk cihazları testte soktuğu için bu zaman dilimi uzun olmakta. Arıza bakım için, arıza bakım işleri için yeni ihale yapıldı. Yılbaşında geçerli olacaktı ama  ihale ertelenecek gibi gözüküyor. Ocak ya da şubat itibari ile yüklenici firmamiz değişecek araçlarımız değişecek. Bir ekip ilavemiz olacak  ayrıca aydınlatma ekibi de olacak Önümüzde ki yıl için bu eksikler tamamlandıktan sonra  hem aydınlatma  hem diğer arızalara müdahale yönünde  daha hızlı olabileceğiz. Ancak 2018 yılının Mart aylarında İlçede yeni ekiplerin kurulup arızalara  ve aydınlatmalara daha çok vakit ayrılacak.” dedi.

TURAN: “BİZ DEĞERLİ ARKADAŞLARIMIZI DOSTLARIMIZI UNUTMAYIZ

Kaymakam Turan: “Manisa merkeze çekilen Manisa  Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinatörü Sevgili İbrahim Bey, İbrahim beyi kardeşim olarak gördüm. O gitti, Kemal kardeşim geldi ona da gönlümüz ve kalbimiz açık. Ama ben sevgili İbrahim beyi sevdim arkadaşlar. Ne zaman duysam sahada olduğunu, herhangi bişey olduğunda kızmadan darılmadan, asla negatif bir enerji vermeden koştuğuna ve koşturduğuna şahidim. Şu anda belki bunları bilmiyoruz ama işte vefa bu. Demekki delikanlılık unutulmuyor, delikanlılar da unutmuyor arkadaşlar. Biz böyleyiz. Biz gittikten sonra değerli arkadaşlarımızı dostlarımızı unutmayız. Sevgili Kemal İskifoğlu kardeşimiz de aramıza yeni katıldı. Kendisini tebrik ediyor ve hayırlara vesile olmasını canı gönülden temenni ediyorum.” dedi.

“ÖZEL SERVIS TAŞIMACILIĞI YAPAN ARAÇLARIN HIZLI BIR ŞEKİLDE DENETLENMESİ”

Özel servis taşımacılığı ve devletin taşıdığı değerli kardeşlerin ve yavrularımızın bize emanet edildiği bilinci içerisinde milli eğitim, muhtarlara ve müfettişlere taşımacılık yapan araçların hızlı bir şekilde dendtlenmesi hususunda emir veren Kaymakam Turan: “Emniyetimiz ve jandarmamız, bu konuda üzerine düşeni yapmakla beraber asıl sahibi olarak ben ilçe milli eğitim müdürünü  görüyorum. İlçe milli eğitim müdürüdür işin asıl sahibi. Okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimizindir. Ve muhtarlarımızın da  bu çalışmalara nezaret etmesi de beklentimdir. Kendi mahallesine gireni çıkanı bilmelidir. Öğrencinin durumunu bilmelidir. Yolcu alınıp alınmadığını bilmelidir.  Bu konuda muhtar arkadaşlarımın desteklerini bekliyorum.” diye konuştu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa