Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
POLİS HAFTASI NEDENİYLE EMNİYET TEŞKİLATINDAN KAYMAKAM KAPANKAYA’YA ZİYARET
POLİS HAFTASI NEDENİYLE EMNİYET TEŞKİLATINDAN KAYMAKAM KAPANKAYA’YA ZİYARET

POLİS HAFTASI NEDENİYLE EMNİYET TEŞKİLATINDAN...

Türk Polis Teşkilatı’nın 179. yılı kutlanacak
Türk Polis Teşkilatı’nın 179. yılı kutlanacak

Türk Polis Teşkilatı’nın 179. yılı...

Muhtar adayından çocukların gönüllerine dokunan hareket
Muhtar adayından çocukların gönüllerine dokunan hareket

Muhtar adayından çocukların gönüllerine dokunan...

Avukatlardan 8 Mart açıklaması: ‘Örgütlü mücadelemizin sembolüdür’
Avukatlardan 8 Mart açıklaması: ‘Örgütlü mücadelemizin sembolüdür’

MANİSA Barosuna kayıtlı Turgutlulu avukatlar,...

Cengiz Ergün Yankı’yı ziyaret etti
Cengiz Ergün Yankı’yı ziyaret etti

Bugün seçim çalışmaları kapsamında, Manisa’nın...

Mevlüt Bulut, Saadet Partisi’nin adayı oldu
Mevlüt Bulut, Saadet Partisi’nin adayı oldu

Manisa’nın Turgutlu ilçesi esnaflarından ve...

Komşularından Yunus Oğan’a tam destek
Komşularından Yunus Oğan’a tam destek

Cumhur İttifakı’ndan Turgutlu Belediye Başkan...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Turgutlu Belediyesinde En Düşük Maaş 2580 TL Oldu
Turgutlu Belediyesinde En Düşük Maaş 2580 TL Oldu
Turgutlu Belediyesinde En Düşük Maaş 2580 TL Oldu Turgutlu Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın imzaladığı sözleşme ile Turgutlu Belediyesinde en düşük işçi maaşının 2580...
5 Şubat 2020 09:55
Font1 Font2 Font3 Font4

Turgutlu Belediyesinde En Düşük Maaş 2580 TL Oldu

Turgutlu Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın imzaladığı sözleşme ile Turgutlu Belediyesinde en düşük işçi maaşının 2580 TL olduğunu açıkladı.

Turgutlu Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Meclis toplantısında 9 gündem ve ek bir madde görüşülerek karara bağlandı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın kadrolu işçilere yapılan bir sözleşmenin benzerinin taşeron işçiler içinde yapılıp yapılamayacağı sorusuna cevap verirken yeni bir sözleşme imzalandığı açıklayarak Turgutlu Belediyesinde en düşük işçi maaşının 2580 lira olacağını açıkladı.

Eşit işe eşit ücret ödeyeceğim. Kimseye haksızlık yapmayacağım.”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, AK Parti meclis üyesi Mürşit Gedizli’nin kadrolu işçiler için imzalanan sözleşmenin benzernin Personel A.Ş.’de yer alan işçiler içinde imzalanıp imzalanmayacağının sorması üzerine yaptığı açıklamada: “Biliyorsunuz kanun hükmünde kararname ile taşeron işçilerimiz belediyelerde personel a.ş.’ye geçti. Kadro diyorlar ama sözde kadro. Bizim 2 yıllık süreç için ne yapacağımızı KHK ile belirlemiş durumdalar. Bu sürede 6. ayda bitiyor. Ne kadar zam yapacağımız, hangi sosyal hakları verebileceğimiz KHK ile belirlenmiş. Onun dışına çıkamıyorsunuz. Biz o arkadaşlarımız içinde ciddi bir sözleşme yapmak istiyorduk ama KHK’nın dışına çıkamıyorsunuz. Ama biz o arkadaşlarımıza şuan için ekstra şunları yaptık bugün imzaladığımız sözleşme ile; biz de en düşük asgari ücret 2580 lira oldu. Bekar aile yardımı almayan bir işçinin aldığı en düşük ücret 2580 lira. Bugün itibariyle bunu alacak. O sözleşmeye şöyle haklar koyduk; hac ibadetini yapmak isterse Türkiye’de bir ilk bu, kadrolu işçiler içinde yapmıştık, ücretli izin veriyoruz. Eşine, çocuğuna karşı şiddet uygularsa iş akdini feshediyoruz. Milli bayramlarda ikramiye veriyoruz. Çocuğu okula giden, her yıl Eylül ayında olmak üzere eğitim yardımı yapıyoruz. Bunların toplamına baktığınız zaman çok ciddi haklar aldılar. Hayırlı uğurlu olsun. Biz emekten yana olan insanlarız. Bundan sonra da 6.ayda da inşallah daha farklı bir sözleşmeye imzalarız. Tabi bu belediyenin gücüyle alakalı. Belediyede 50’ye yakın farklı maaş alan var. İkisi de çavuşluk yapıyor mesela. Birisi 3 bin 500 lira alıyor diğeri 3 bin lira alıyor. Büro memuru olarak çalışıyor, bir tanesi asgari ücret alıyor bir tanesi 3 bin lira alıyor. Aynı işi yapıyorlar, aynı odada çalışıyorlar. Sendikayla anlaştım. Çalışanları 11 bölüme böldük. Çalışan arkadaşımız o 11 bölümden hangisine giriyorsa o bölümden maaşını alacak. Kimse 1 lira eksik kimse 1 lira fazla almayacak. Eşit işe eşit ücret ödeyeceğim. Kimseye haksızlık yapmayacağım.”dedi.

Başkan Akın Açılış Konuşmasında Kadın Cinayetleri ve Hocalı Soykırımı Mesajı

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Şubat ayı meclis toplantısının açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Şubat ayında aramızdan ayrılan sanat ve edebiyat camiasının önemli isimleri, Barış Manço’yu, Cem Karaca’yı, Müzeyyen Senar’ı, Ozan Arif’i, Tezer Özlü’yü ve Yaşar Kemal’i saygıyla anıyorum.

Yaptıkları çalışmalar ile kendi alanlarında tarihte iz bırakan Abdi İpekçi’yi, Adnan Kahveci’yi, Mahir Kaynak’ı, Eşref Bitlis’i, Hasan Ali Yücel’i ve Necmettin Erbakan’ı minnetle yad ediyorum.

Şubat ayında kaybettiğimiz ve ismini burada anmadığımız, anmayı unuttuğumuz, artık aramızda olmayan tüm isimlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Mersin Tarsus’ta 11 Şubat 2015’te henüz 19 yaşındayken öldürülen, gençliğinin baharındayken bizden koparılan Özgecan Aslan’ı ve cinayete kurban giden tüm kadınlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum. Ülkemizde 2019 yılında Kadın cinayetlerini durduracağız platformunun rakamlarına göre 474 kadın cinayete kurban gitti. Bu rakam son 10 yılın en yüksek rakamı. Elimizdeki veriler kadına yönelik şiddetin gün geçtikçe arttığını gösteriyor. Ancak kadınlara yönelik bu şiddet “Bir tane kız mıdır, kadın mıdır bilemem” diyerek, “Kadına yönelik şiddet abartılıyor” diyerek, “ben kadın erkek eşitliğine zaten inanmıyorum”diyerek , “tecavüze uğrayan doğursun gerekirse devlet bakar”diyerek, “kadın ahlaklı olsun kürtaj yaptırmak zorunda kalmasın” diyerek, “kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek”diyerek, “evdeki işler yetmiyor mu” diyerek, “kadının fıtratında erkeğe köle olmak var” diyerek bu zihniyetin çözebileceği bir sorun değildir. Kadına yönelik şiddeti çözmek için önce ülkemizde kadına bakışın değişmesi gerekmektedir. Devletin tüm kurumlarıyla bu sorunun üstüne gitmesi, bu suçu işleyenlerin en ağır cezalarla cezalandırılması, suç işlenmeden kadınlarımızı korumaya yönelik önlemlerin alınması, eğitim seviyesinin yükseltilmesi gerekmektedir. Ancak gün geçtikçe artan bu sorunun çözümüne yönelik hala ciddi adımlar görememekteyiz. Henüz ocak ayını bitirdiğimiz 2020 yılında 27 kadın cinayeti, 7 şüpheli kadın ölümü gerçekleşmiş durumda. En büyük temennimiz bu sorunu ortadan kaldıracak adımların atılması. Kadın cinayetlerinin yaşanmadığı, kadına yönelik psikolojik ve fiziki şiddetin olmadığı, kadınlarımızın, huzurla, güvenle istedikleri hayatı yaşabildikleri bir ülkede yaşamak en büyük dileğimizdir.

Kardeş ülke Azerbaycan’ın Hocalı Kasabasında 25 Şubatı 26 Şubata bağlayan gecede aralarında çocukların, hamile kadınların bulunduğu 613 kişi vahşice katledilmiştir. Yaşanan bu soykırım karşısında sağır, dilsiz olanların ellerine orada yaşamını kaybeden kardeşlerimizin kanı bulaşmıştır. Bizleri sözde soykırım iddialarıyla suçlayanlar, belgeli, fotoğraflı bu soykırımı görmezden gelerek ne kadar iki yüzlü bir tavır takındıklarını, türk düşmanlığını gözler önüne sermiştir. Bu vesileyle Hocalı’da yaşamını kaybeden kardeşlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum.

14 Şubat Sevgililer gününü şimdiden kutluyor, tüm insanlığın barış ve huzur içerisinde yaşadığı, sevginin diliyle konuştuğu, acıların son bulduğu bir dönemin kapılarını açmasını diliyorum.

Elazığ’da yaşanan depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, geride kalanlara sabırlar dilerim.”

Mehmet Emin Resulzade İsmi Turgutlu’da Yaşatılacak

Azerbaycan’ın kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mehmet Emin Resulzade isminin Turgutlu bir parka verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Gündemde görüşülen tüm maddeler oy birliği ile kabul edildi. Gündemin ilk maddesi; 2020 Ocak ayına ait toplantı tutanağı ve meclis kararlarının görüşülmesi. İkinci madde; Ergenekon Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde, sağlık ocağının yanında bulunan parka (2488 ada 1 parsel doğusunda bulunan) “Mehmet Emin Resulzade Parkı’’ isminin verilmesi hususunun görüşülmesi. Üçüncü madde; sözleşmeli personel ücretlerinden düzeltme yapılması hususunun görüşülmesi. Dördüncü madde; dolu ve boş kadro derece değişikliği hususunun görüşülmesi. Beşinci madde; Turgutlu Belediyesi tarafından üniversite öğrencilerine Koza Park’ta akşam yemeği olarak tabldot ücretinin belirlenmesi amacıyla konunun tarife komisyonuna havalesi hususunun görüşülmesi konusunda yemek ücreti 3.5 TL olarak meclisten oy birliği ile geçti. Altıncı madde; 3402 sayılı Kadastro Kanunu gereği ilçemiz Derbent Mahallesinde kadastro çalışmalarında görev alacak 1 (bir) adet bilirkişinin belediye meclisinde onaylanması hususunun görüşülmesi. Yedinci madde; 07/01/2020 tarihli ve 12 sayılı meclis kararı ile havale edilen “Eğitim- Kültür-Sanat-Gençlik ve Spor Komisyonu’’ ile “Kent Ekonomisi ve Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonu’’ ortak raporunun görüşülmesi. Sekizinci madde; 07/01/2020 tarih ve 13 sayılı meclis kararı ile havale edilen “Eğitim-Kültür-Sanat-Gençlik ve Spor’’, “Kent Ekonomisi ve Sivil Toplum Kuruluşları’’, “Tarım ve Hayvancılık’’, “Trafik ve Ulaşım’’ ve ‘’Plan ve Bütçe’’ komisyonlarının ortak raporunun görüşülmesi. Gündeme ek olarak tüm meclis üyelerinin imzalarıyla verilen meclis toplantılarının öncesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması önerisi oy birliği ile kabul edildi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa