Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Turgutlu’da 2’nci Yörük Şenliği gerçekleştirildi
Turgutlu’da 2’nci Yörük Şenliği gerçekleştirildi
TURGUTLU Belediyesi’nin destekleri ve katkılarıyla Turgutlu Yörük Türkmen Dayanışma Derneği tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Yörük Şenliği vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Belediye Başkanı Turgay Şirin, şenliğe katılanlara kendi elleriyle...
8 Ekim 2018 09:43
Font1 Font2 Font3 Font4

TURGUTLU Belediyesi’nin destekleri ve katkılarıyla Turgutlu Yörük Türkmen Dayanışma Derneği tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Yörük Şenliği vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Belediye Başkanı Turgay Şirin, şenliğe katılanlara kendi elleriyle aşure ikram etti.

Dağyeniköy Mahallesi’nde gerçekleşen ve yoğun katılımın olduğu şenliğe Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Belediye Başkan Yardımcısı İskender Tunç, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, Azerbaycan Kültür Derneği Başkanı Ünal Kağba, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum örgüt temsilcileri ve mahalle muhtarları da katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin bir konuşma yaptı. Başkan Şirin konuşmasında, “Böylesi güzel bir Pazar gününde siz değerli dostlarla, kıymetli hemşerilerimle bir arada olmaktan memnuniyet duyuyorum. Ne mutlu ki yine böylesi güzel bir etkinlikte Yörüğü, Arnavutu, Çerkezi, Boşnağı bir aradayız. Her zaman dediğim gibi “sofrasında bereket, çadırında hasret, sözlerinde samimiyet olan” Yörüklerimizin hepimizi birleştirici samimiyetiyle bugün buradayız, sizlerleyiz. Bugün, kıtalara hakimiyet kurmuş imparatorluğun ardından filizlenerek koca bir çınar haline gelen Türkiye Cumhuriyeti’nin sağlam köklerinden biri olan Yörüklerimizle kucaklaşıyor, dostlarımızla hasret gideriyoruz. Bizler, bugün toplum olarak daha güzel günlere ulaşabilmemizin, ülkemizin dünyadaki saygınlığının daha da artmasının ancak kendi değerlerimize, milli kültürümüze sahip çıkmakla mümkün olabileceği inancındayız. Ay-Yıldızlı şehit kanlarıyla sulanmış Türk Bayrağımızın birleştirici gücüyle mensubu olmaktan onur duyduğumuz Türk Milleti’nin Yörüğü’nden gurur duyuyoruz. Sofrasını açan, dilinden bal akan, samimiyetiyle gönlümüzdeki yeri apayrı olan kıymetli Yörükleri can-ı gönülden kutluyorum” dedi.

‘Hiç Bir Güç ve Kuvvet Türk’ü Asla Yenemez’

Başkan Şirin sözlerine şu şekilde devam etti, “Her Türk boyu gibi vatan savunmasında gözünü kırpmadan cepheden cepheye koşan Yörüklerden, ilk darbeyi vurarak Aydın’da düşman kuvvetlerinin ilerlemesini durdurmuş Yörük Ali Efe’yi, canını malını ortaya koyarak mücadele etmiş tüm Yörükleri rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum. Allah onlardan razı olsun. Turgutlu Belediyesi olarak göreve geldiğimiz 2014 yılından bu yana, 4 buçuk yıldır hemşeri derneklerimizle her zaman el ele gönül gönüle olduğumuzu, olmaya da devam ettiğimizi hatırlatmak istiyorum. O açıdan geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da inşallah Atalarımızın binlerce yıllık yaşam kültürüyle oluşturduğu zengin Yörük mirasını gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz. Bu bereketin ve samimiyetin kaybolmamasını, Yörük kültürünün tüm Türkiye’de yaşatılarak örnek teşkil etmesini temenni ediyor, bugün burada emeği geçen başta Yörük Türkmen Dayanışma Derneği Başkanımız Değerli Ayşe Demir ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanımız Hasan Hüseyin Coşkun olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.  Yörük Kızı Zübeyde Hanım’ın oğlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Arkadaşlar gidip Toros Dağlarına bakınız; eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla Türk’ü yenemez” .Karakoyunlu, Deveci, Tekeli her ne obaya, hangi boya mensup olursa olsun, Yörük Türkmen kardeşlerimizi gönülden kucaklıyorum. İyi ki Kasabamız var, iyi ki Manisa, İyi ki Türkiye Cumhuriyeti var. Orta Asya Bozkırları’ndaki kıl çadırından bir sel gibi çıkıp tıpkı seyyahlar gibi Anadolu’ya, Ortadoğu’ya Balkanlara ve dünyanın en ücra köşelerine yürümüş bir neslin evlatları olarak Rabbim bizleri yine böyle güzel günlerde bir araya getirsin diyor, hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum” Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılanan Başkan Şirin, kendi elleriyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Halk ozanları tarafından türkülerin söylendiği zeybeklerin oynadığı şenlik vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa