Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Turgutlu’nun Alt Yapısı Sil Baştan Yenilenecek
Turgutlu’nun Alt Yapısı Sil Baştan Yenilenecek
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürü (MASKİ) Yaşar Coşkun’u makamında ağırlayarak devam eden ve yapılması planlanan altyapı, dere ıslah ve temizlik çalışmalarına...
29 Mart 2017 10:24
Font1 Font2 Font3 Font4

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürü (MASKİ) Yaşar Coşkun’u makamında ağırlayarak devam eden ve yapılması planlanan altyapı, dere ıslah ve temizlik çalışmalarına yönelik görüş alışverişinde bulundu. Başkan Şirin ve Genel Müdür Coşkun, Turgutlu’da yılların sorunlarına neşter vurduklarının altını çizerek, sil baştan yenilenecek alt yapıya dair ilçe halkına müjde verdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürü Yaşar Coşkun’un Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ziyaretinde kendisine Projeler Daire Başkanı Bircan Kaynak, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ahmet Ulvi Kaynak, İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Hayri Okkalı ile Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Koordinasyon İşleri Müdürü İbrahim Kutar ve MASKİ İlçe Şefi Mustafa Arıova eşlik etti. Ziyarette ilçenin altyapı ile dere ıslah ve temizlik ihtiyaçları ve bunların çözümüne yönelik istişarede bulunuldu. Görüşmede; Daire Başkanı Bircan Kaynak, ilçedeki altyapı sıkıntısını sıfıra indirmek içim tüm Turgutlu’nun kanalizasyon şebeke projesinin etüt çalışmalarının kısa süre içerisinde başlayacağı müjdesini vererek, içme suyu şebeke projelerinin de yapımı için planlama çalışmalarının başladığını ekledi.

Alt Yapı Sorunları Bir Bir Çözülüyor”

MASKİ Genel Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde çalışmaktan mutluluk duyduklarını ifade Başkan Şirin de, “Sayın Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun yönetimindeki kurumumuzla uyum ve işbirliği içerisinde sürdürdüğümüz hizmetlerimiz sayesinde Turgutlulu vatandaşlarımızın altyapı sorunlarını bir bir ortadan kaldırıyoruz. MASKİ’nin projeleri sayesinde şehrimiz büyük bir dönüşümü yaşıyor. Yaşamaya da devam edeceğine dair şüphemiz yok. İlçemizin tüm kanalizasyon hatlarının daha sağlıklı ve düzenli hale getirilmesi için MASKİ Genel Müdürlüğü’nün proje çalışmaları sürüyor. El birliğiyle ilçemizi daha da güzel ve sağlıklı hale getirmeye devam edeceğiz” dedi.

“Projeler Hız Kesmeyecek”

Turgutlu’da çok önemli iki yeni bir proje başlatacaklarını söyleyen MASKİ Genel Müdürü Coşkun ise, “Turgutlu hizmetler konusunda Manisa’dan bile önde gelen ilçelerimiz arasında yer alıyor. İlk etapta şehrin kanalizasyonlarını yenileme projesini ele alıyoruz. Komple alt yapısı ne durumdadır, bunun bir haritasını çıkartıp bütün Turgutlu’nun kanalizasyonları yenileme çalışmalarına başlayacağız. Tabi bu projede 7-8 aylık bir süreç etüt çalışması için gerekli. Daha sonra bizim düşüncemiz bölge bölge şehrin kanalizasyon hattını yenileme çalışmalarına başlamak. Ardından bu projenin akabinde içme suyu şebekelerini de yenileme çalışmalarını ele alacağız. Bu iki projenin çalışmaların ardı ardına başlayabiliriz ama zaman tabii gösterecek. İçme suyu projesinde analizler çok önemli. Arıtmalı mı yoksa arıtmasız mı olacak yapılacak olan analizlerden sonra belli olacak. Bu projeler Turgutlu için çok önemli ve çok büyük bir proje. Yapılacak olan çalışmalarımız Turgutlu’muza hayırlı olsun” dedi.

“Dereler Güvenli Hale Getiriliyor”

Makam ziyaretinin ardından Genel Müdür Coşkun, Başkan Şirin ve daire başkanları sahaya çıkarak okullar bölgesinde yürütülen dere ıslah çalışmalarını inceledi. Okulların ve öğrencilerin dere taşkınlarından zarar görmemesi amacıyla yapılan çalışmayla ilgili teknik bilgiler veren Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ahmet Ulvi Kaynak, “Yoğun yağışlarda bölgede meydana gelen dere taşkınları nedeniyle civardaki okullarımız ve öğrencilerimiz mağdur oluyordu. Bizler de bunun önüne geçmek amacıyla ıslah çalışmalarımızı başlattık. Ekiplerimiz burada betonarme U kesit ve menfez imalatı yapıyorlar. Ayrıca çocuklarımızın can güvenliği için bir de korkuluk uygulamamız olacak” dedi. Ardından Ergenekon Mahallesi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi yakınındaki derede yapılan 800 metre uzunluğundaki korkuluk çalışmalarını inceleyen heyet, Irlamaz Deresi’nde gerçekleştirilecek olan temizlik çalışması için ön incelemelerde bulundular.

“Hizmet İçin Sahadayız”

MASKİ’nin Turgutlu’ya hizmetlerinin süreceğinin altını çizen MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, “Manisamızın 17 ilçesinde olduğu gibi, Turgutlu ilçemizin de her türlü altyapı ihtiyacına cevap vermek için tüm ekiplerimizle sahadayız. Atıksu arıtma tesisi, içme suyu şebekesi ve kanalizasyon hatlarını daha sağlıklı hale getirirken, dere ıslah ve temizlik çalışmalarımızla da daha güvenli bir Turgutlu inşa ediyoruz. İlimizin en büyük ve gelişmiş ilçelerinden olan Turgutlumuza değer katmak için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa