Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
REKLAM ARABASI GEZDİRMEK YASAKLANDI
REKLAM ARABASI GEZDİRMEK YASAKLANDI

Manisa ukamenin aldığı kararla reklam...

Turgutlu Teknoloji Fakültesi yönetimi gazetecilerle buluştu
Turgutlu Teknoloji Fakültesi yönetimi gazetecilerle buluştu

Turgutlu Teknoloji Fakültesi yönetimi gazetecilerle...

KAYMAKAM KAPANKAYA DÜĞÜNCÜLERİ SEVİNDİRDİ
KAYMAKAM KAPANKAYA DÜĞÜNCÜLERİ SEVİNDİRDİ

İlçemiz merkez ve kırsal mahalelerinde...

KAYMAKAM SELAMİ KAPANKAYA’NIN “MEVLİD KANDİLİ” MESAJI
KAYMAKAM SELAMİ KAPANKAYA’NIN “MEVLİD KANDİLİ” MESAJI

KAYMAKAM SELAMİ KAPANKAYA’NIN “MEVLİD KANDİLİ”...

İZGİ AJANSTAN KAYMAKAMA ZİYARET
İZGİ AJANSTAN KAYMAKAMA ZİYARET

Kaymakam Selami KAPANKAYA’ya Hayırlı Olsun...

Tüm-Bel-Sen! ZABITA HAFTASINI KUTLADI
Tüm-Bel-Sen! ZABITA HAFTASINI KUTLADI

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim...

Kaymakam Selami KAPANKAYA İlçemizde Göreve Başladı
Kaymakam Selami KAPANKAYA İlçemizde Göreve Başladı

Kaymakam Selami KAPANKAYA İlçemizde Göreve...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Turgutlu’nun kurtuluşunun 95’inci yılı kutlandı
Turgutlu’nun kurtuluşunun 95’inci yılı kutlandı
TURGUTLU İlçesİ’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yıldönümü, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen resmi törenle kutlandı. 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’ndaki Zara konseri nedeniyle platformun bir buçuk günde...
7 Eylül 2017 12:22
Font1 Font2 Font3 Font4

TURGUTLU İlçesİ’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yıldönümü, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen resmi törenle kutlandı.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’ndaki Zara konseri nedeniyle platformun bir buçuk günde kurulması sebebiyle okul bahçesinde düzenlenen törene Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Kemal Peşternik, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Selçuk Gökçe, Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Esendemir, İlçe Jandarma Komutanı Muhammet Evren, KKTC İzmir Başkonsolosu İpal Emin, eski milletvekilleri Hasan Ören, Ahmet Orhan, AK Parti İlçe Başkanı Mürşit Gedizli, CHP İlçe Başkanı Erk Kayabaş, MHP İlçe Başkanı Orhan Sayar, siyasiler, daire müdürleri, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin yaptı. Şirin yaptığı konuşmada: “Bugün Türk Milleti’nin şanlı tarihinde ilçemizin gurur günü 7 Eylül… Bugün bizleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi varlığı önünde bir araya getiren; milli duruş ve vatanperverliğimizle, aynı heyecan ve aynı gururla, düşman işgalinden kurtuluşumuzun 95. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu ve bir o kadar da gururunu yaşamaktayız. Vatanımız üzerinde çirkin hesaplar içerisinde olan düşmanların yenilginin acizliğiyle yakıp kül ettiği, acımasızca şehit ettiği hemşerilerimizin hissiyatlarıyla duygu dolu olduğumuz, ancak her zor sınavımızdan sonra olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti değerleriyle parlayan, Manisa’nın en gözde ilçelerinden biri olan, Ege’nin Anadolu’ya açılan kapısı Turgutlumuz’un düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümündeyiz. Ağır koşullarla imzalanmış Mondros Anlaşması ile silahları elinden alınan ordumuzun; yorgun, yoksul ve perişan halkımızın savaşa sürüklendiği acı günlerin en derin hatıralarının yaşandığı yerdir Turgutlu….

1919’un 26 Mayıs’ında Yunan işgalcilerince esaret altına alınan,  milletimizin evine, kültürüne, diline, dinine, canına kast edildiği topraklardayız bugün… Müreffeh bir kazayken 600 yıllık kültürel birikiminin tamamını Yunan öfkesinin ateşine kurban vermiş acı, keder ve fedakarlık üçgeninde kurtarılan bu topraklar ki düşmanın her türlü zalimliği ile karşı karşıya kalmıştır. Yanmış, yıkılmış, üzerinden duman tüten bu topraklar çok şükür ki Muzaffer Türk Ordumuz’la fedakar halkımızın dünyada eşi benzeri olmayan azim ve mücadelesiyle en nihayetinde düşman işgalinden kurtarılmıştır.

Zira Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yakılan kurtuluş meşalesinin aydınlığı ülkemizi sarmış; 19 Mayıs 1919 tarihinde bir deniz kenarından başlayan kutsal yolculuk, Turgutlumuz’u da içine alan coğrafya üzerinde ilerlemiş, tarihler 9 Eylül 1922’yi gösterirken yine bir deniz kenarı olan İzmir’de amacına ulaşmış olarak zaferle sona ermiştir. Benzerlerine ancak efsanelerde rastlanan şanlı Kurtuluş Savaşımız Türk Milleti’nin gücünü tüm dünyaya kanıtlamıştır. İşgalcilerin tüm mevzileri Türk Milleti’nin azmi ve haklı davası karşısında çökmüştür. Bu zafer ki, ülkemizin çatısını örmüş, katiyen eskimeyecek Türkiye Cumhuriyeti’nin şeref ve namusla perçinlenmiş kapılarını aralamıştır. Türk milleti kendi kaderine bizzat hakim olacağını, geleceğine bizzat kendisinin yön vereceğini canının kefaretiyle göstermiştir. Nitekim Çanakkale’den Dumlupınar’a kadar oluk oluk akan şehit kanları, katlanılan zahmetler, ödenen bedeller Türk vatanının etrafını manevi surla çevirmiştir…. Dosta güven düşmana korku salan bu birlikteliğimizin yüzyıllar boyu devam edeceğine dair inancımız dün olduğu gibi bugün de tamdır. Bu kutlu gün, Şanlı Türk Bayrağı altında yaşamaktan onur duyanlara, derdi vatan ve millet olanlara, bugün yine dara düşsek çoluğuyla çocuğuyla ekmeğiyle aşıyla topyekün cepheye koşacak,  Mehmet Akif Ersoy’un ‘Verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı” dizeleri rehberliğinde canını feda edebilecek güce sahip insanlarımıza kutlu olsun. Mücadelemiz Türkiye’nin istikbali mücadelesidir.Yolumuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş ve medeni Türkiye Cumhuriyeti’nin yoludur. Zaman, bir olma zamanıdır. Farklılıklarımız olsa da bu topraklar üstünde ezan dinmez, bayrak inmez düşüncesinin birleştirici ruhuyla birbirimize hoşgörüyle, kardeşçe sarılma zamanıdır. Yüce Allah; minarelerimizi ezansız, göğümüzü bayraksız bırakmasın.

Her karışı şehitler kanıyla sulanan, Müslümanlıkla yoğrulan bu yurdu imansız bırakmasın.
“Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez ! “ diyenleri, ’’Ne Mutlu Türküm Diyenleri”  vatansız bırakmasın. İşte bu inanç ve gururla, şehitlerimizin kanlarıyla, yoksullukla, çaresizlikle kazanılan bu bereketli toprakların her daim düşman hedefinde olduğunun bilinciyle, bizler için canını ortaya koyan şerefli Türk Ordusu ve Türk Polis Teşkilatı’nın değerli mensuplarını, Mehmetçiklerimizi unutturmayacak, onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğilmeye devam edeceğiz. Şanlı tarihimizden aldığımız Türk Bayrağımızı geleceğimize taşımaya and içtik. Aziz Türk Milleti’nin yazdığı 7 Eylül bu destanı hiçbir zaman unutmayan Turgutlulular’ın da bu anlamlı günü yüzyıllar boyunca her zamankinden daha da büyük bir gurur ile kutlamaya devam edeceğine;  Cumhuriyet’e ve Milli Mücadele değerlerine her zamankinden daha fazla sahip çıkacağına, gücüne güç katarak Türkiye Cumhuriyeti’nin bekaası için taş üstüne taş koyacağına dair inancımız tamdır.

95. şeref yıldönümümüzde bu vatan için, bu millet, bu bayrak için, canlarını feda eden, kanlarını akıtan tüm şehitlerimizi şükranla anıyorum. Bir kez daha; vatanımızı kurtaran, Cumhuriyetimizi kuran, bizlere çağdaşlık yolunu açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, Ulusal Kurtuluş Savaşımız’da omuz omuza mücadele veren Turgutlumuz’un binlerce isimsiz kahramanını, terör örgütüyle mücadelede ebediyete uğurladığımız kahraman askerlerimizi, güvenlik güçlerimizi ve sivil vatandaşlarımızı saygıyla, minnetle anıyor; Turgutlu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümünü kutluyorum.

Turgutlu’nun 7 Eylül Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında da Türk Halk Müziğinin güçlü sesi Zara Turgutlulularla buluşacak. Zara’nın bu akşam saat 21.00’da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda vereceği konserle kurtuluş günü etkinlikleri son bulacak.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa