Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
FARUK AYDIN HER ZAMAN Kİ GİBİ
FARUK AYDIN HER ZAMAN Kİ GİBİ

Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Murat...

GAZETECİ ANKARALI KADINLARIN SESİ OLDU
GAZETECİ ANKARALI KADINLARIN SESİ OLDU

Kamu-Der Manisa Başkanı, AK Partili...

İlçe Müftüsü Ömer ÇOBAN’dan Ziyaret
İlçe Müftüsü Ömer ÇOBAN’dan Ziyaret

Yeni Göreve Başlayan Turgutlu İlçe...

Futbolcularımız Sağlık Kontrolünden Geçti
Futbolcularımız Sağlık Kontrolünden Geçti

Turgutluspor’umuzda yeni sezon öncesi sağlık...

Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı
Hasan Ferdi Teknoleji Fakültesi kep attı

Fakültemiz 2021-2022 Eğitim- Öğretim yılı...

ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ
ESKİ MANİSA VALİSİ VEFAT ETTİ

TATİLDEYKEN DEVLETİN ARACINA BİNMEM DİYEN...

Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer
Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer

Gelelim geçen hafta hepimizi üzen,...

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜTurgutlu ilçesinin...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
“Birlikten Doğan Gücümüzle Güzel İşlere İmza Atıyoruz”
“Birlikten Doğan Gücümüzle Güzel İşlere İmza Atıyoruz”
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir ile birlikte yapımı tamamlanan ve kullanıma açılan Urganlı Köprüsü’nde incelemelerde bulundu. Kalıcı bir eser...
30 Temmuz 2017 11:55
Font1 Font2 Font3 Font4

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir ile birlikte yapımı tamamlanan ve kullanıma açılan Urganlı Köprüsü’nde incelemelerde bulundu. Kalıcı bir eser ortaya çıkardıklarını belirten Başkan Şirin “Amacımız günü kurtarmak değil, Turgutlu’muzda kalıcı eserler ortaya çıkarmak. Sorunlarımıza ivedilikle yaklaşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve ekibine Turgutlulu halkımız adına teşekkür ediyorum. Urganlı Mahallemiz’e ve bölge halkımıza hayırlı olsun” dedi.

TURGUTLU Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, Yol Bakım ve Onarım Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay, Turgutlu Koordinasyon Şube Müdürü İbrahim Kutar ile birlikte yapımı tamamlanan ve hizmete açılan Urganlı Köprüsü’nde incelemelerde bulundu. Turgutlu’ya kalıcı bir eser kazandırıldığının altını çizen Başkan Şirin, “Şuanda üzerinde bulunduğumuz köprü, özellikle Cambazlı ve Karkın köylerine de ulaşımı sağlayan bir hat üzerinde kullanıma açılmıştır. Elbette en önemli nokta, sil baştan yeni yapılan bu köprünün Urganlı kaplıcalarımızın bağlantısını sağlıyor olmasıdır. Burada bölgemize verdiği bu önemli destekten dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve ekibine teşekkür ediyorum. Turgutlu ile ilgili köprü sorunlarımızı dile getirdiğimizde 4 köprünün de yapımı konusunda başta Cengiz Başkanımız olmak üzere bütün Büyükşehir Belediyesi çalışanlarımızın ve burada emek harcayan arkadaşlarımızın gayreti ile Turgutlu’nun bu sıkıntılarını giderme konusunda hummalı çalışma başlatıldı. Tabii ki bu süreçte zaman zaman sıkıntılarımız oldu.  Vatandaşlarımız da sabırla bekledi. Kimi zaman yakındılar. Ama işte bugün gelip gördüğümüzde yapılan eserin artık çok uzun dönemde bölgemize hizmet edecek kalıcı bir eser olduğu görülüyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında yeni köprünün günü kurtaracak bir çalışma olmadığı, ilçemize kalıcı bir eser olduğu anlaşılacaktır” dedi.

“Geçmişten Gelen Tüm Sorunlarımız Kalıcı Çözüme Kavuşuyor”

Göreve geldikleri ilk günden bu yana 61 mahalleye sahip ilçenin yıllardır biriken ve acil çözüme kavuşması gereken sorunlarına ivedilikle yaklaştıklarını söyleyen Başkan Şirin, “Burada vatandaşlarımızın geçmişten gelen sorunlarını çözmüş olduk.  Yıllarca da belki bu işi yapana, sebep olana ve içinde olan herkesi hayır dualarıyla yaad edecekleri bir hizmet ile buluşturmuş olduğumuzu düşünüyorum.  Bizler de bugün kıymetli değerli Daire Başkanımız Fevzi Demir ile beraber buranın eksikleri varsa tamamlamak adına yerinde bir görelim dedik. Yolumuzun bugün şeritleri çekilecek, tabelaları koyulacak ve çalışmam tamamlanmış olacak. Ben hem bu çalışmalar ile ilgili Urganlı halkımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bu süreçte gösterdikleri hem sabır hem bize verdikleri destekten dolayı da teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemize tekrar tekrar teşekkürlerimizi iletiyorum. Zira sadece burası değil İzzettin Köprüsü ile beraber Turgutlu’ya giden hali hazırda bir 15-20 gün içerisinde sonlanacak 4 adet köprümüzün de bulunduğunu söylersek yapılan hizmetin ne anlama geldiğini zannediyorum vatandaşlarımız da daha iyi anlayacaklardır. Belki birçok ilçemizde köprüler ile ilgili yaşanan sıkıntılar varken biz 4 köprümüzün de işini ve vatandaşımızın sıkıntılarını bitirmiş olacağız” dedi.

“Birlikten Doğan Gücümüzle Güzel İşlere İmza Atıyoruz”

Konuşmasında Turgutlu Kavşak Projesi’ne de değinen Başkan Şirin, “Bu haftayı Fatih Prestij Caddesi, Urganlı Köprüsü, Kavşak Projemiz gibi ilçemiz adına yeni bir dönemin kapısını aralayan müjdeli haberlerimizle geçirdik. Şuanda gündemimizde olan Kavşak Projemiz’deki son adıma yaklaştık. İnşallah köprülerimiz ve yollarımızla Turgutlu’nun değişen çehresine ortak bir imza atmış olacağız. Bu noktada bugün bizlerle olan Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir ve Yol Bakım-Onarım Şube Müdürü Kurtuluş Kuruçay’a teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek konusunda bizleri hiç yalnız bırakmayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e bugüne kadar olan destekleri ve yanımızdaki duruşu için de Turgutlu halkı adına da bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Turgutlu’ya 70 Milyon Liralık Bir Yatırım Gerçekleştireceğiz”

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir ise, “Belediye Başkanımız Turgay Şirin’in bahsettiği üzere bugün güzel bir hizmeti daha vatandaşımızla buluşturduk. 2016 yılında Yol Şube Müdürü görevini yaptığım zamandan beri Turgutlu Belediye Başkanımız bu işin takipçisiydi. Turgutlu’da 4 adet köprünün çalışması noktasında bizleri her seferinde teşvik ettiler. Biz de teknik personel arkadaşlarımızın çalışması neticesi 4 köprünün projeleri hazırlayarak ihale safasını tamamlandık ve şuan itibari ile 3 köprümüz hizmete açıldı. İzzettin Mahallemiz’de bulunan köprümüzü de Allah nasip ederse 20 Ağustos gibi vatandaşımızın kullanıma açacağız. Başkanımın da ifade ettiği gibi Turgutlu için önemi olan sadece 4 köprümüz yok. Bunun yanı sıra çok önem arz eden kavşak projesinin de ihale süreci tamamlandı. Kamu İhale Kurumu’nda (KİK) bir itiraz söz konusuydu, itiraz şuan itibari ile KİK tarafından red edildi.  Ama kurulun bir açıklama kararı alması bekleniyor. Bu açıklama da 10 günlük süreç içinde tamamlanmış olacak. İnşallah oraya da başlamış olacağız. Tabii bunları rakamsal olarak da ifade etmek gerekirse KDV’yi de işin içine koyacak olursak yaklaşık kavşak projesinin maliyeti 60 milyon gibi önemli bir rakam. Köprülerin maliyeti de 5 milyon 806 bin liradadır. Turgutlumuza bu yıl itibari ile sadece köprü ve kavşak anlamında yaklaşık 70 milyon civarında bir yatırım gerçekleştireceğiz. Tabii yapılan hizmetler vatandaşımızın memnuniyeti için. Bu memnuniyeti gelip geçen vatandaşlarımızdan alıyoruz. Ben de köprümüzün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu konuda bizi her zaman destekleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e de teşekkür ediyorum. Çünkü konu yol ve köprü olduğu zaman her zaman için bizi teşvik etti ve önümüzü açtı.  Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanılsın inşallah” dedi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa