Kasaba Medya
Kasaba Medya
 • Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
  Turgutlu’da Açılan “Çiftçi Tarla Okulu” İlk Eğitimi Tamamlandı
 • 3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
  3 ayda 3 yakınını kaybeden kadının dramı yürekleri sızlattı
 • Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
  Sokak ortasında silahla vuruldu: 1 yaralı
 • Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
  Sen Evde Kal Kitap Sana Gelsin” Projesinde Üç Bin Kitap Dağıtıldı
 • Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Genelgesi Yayınlandı
 • TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
  TEMİZLİK İŞLERİ BOŞ DURMUYOR
 • Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
  Turgutlu’da karda mahsur kalanlar kurtarıldı
 • Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
  Yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini arttırdı
 • Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
  Akut Başkanı Mahruki Turgutlu’da konferans verecek
 • Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
  Şehit Şenol Kurudereli, dualarla yad edildi
Kasaba Medya
Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer
Lafa gelince hz ömer işe gelince turist ömer

Gelelim geçen hafta hepimizi üzen,...

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

ÇİZMECİ AİLESİNİN ACI GÜNÜTurgutlu ilçesinin...

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ
İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİ

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA DESTEĞİMübarek...

KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI
KAYMAKAMLIKTAN BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI Turgutlu ilçemizde bir...

Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler
Minik Ayhan’lar 1 yaşına coşkulu girdiler

                Turgutlu’nun tanınmış ailelerin sevimli...

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI
VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

VAHİT DOĞRUCU ADAYLIĞINI AÇIKLADICumhuriyet Halk...

VALİMİZDEN Kandili Mesajı“
VALİMİZDEN Kandili Mesajı“

Miraç Kandili Mesajı“Miraç” Sevgili Peygamberimiz...

Mehmet Öztürk,KIZILAY A YENİDEN BAŞKAN
Mehmet Öztürk,KIZILAY A YENİDEN BAŞKAN

Türk Kızılay Turgutlu şubesine gönülden...

Vali Karadeniz, CBÜ TEKNOKENT’te İncelemelerde Bulundu
Vali Karadeniz, CBÜ TEKNOKENT’te İncelemelerde Bulundu

Vali Karadeniz, CBÜ TEKNOKENT’te İncelemelerde...

Ören Türkiye şampiyonu
Ören Türkiye şampiyonu

Mustafa Ören vücut geliştirmede Türkiye...

Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak
Havai fişek denetimleri sıkılaştırılacak

TURGUTLU İlçesi’nde Patlayıcı Maddeler Kurulu,...

Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak
Hava sıcaklıkları 40 dereceye ulaşacak

Meteorolojiden sıcaklık uyarısı Hava sıcaklıkları...

Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği
Turgutluspor’dan şampiyonluk yemeği

32 yıllık tarihinde ilk kez...

Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor
Sultanlar, Hazırlıklarını Aralıksız Sürdürüyor

Ülke genelinde etkili olan kar...

DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   
DÜNDEN BUGÜNE  MESUT TÜFENKOĞLU   

Bazı insanlar varki bulundukları yerlerde,...

Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)
Watch Movie Online Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming (2017) HD Director...

Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı
Kaymakam Turan, Genç Avukatı Yalnız bırakmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde...

DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 
DÜNDEN BUGÜNE ALİ ULVİ ÇİÇEK (GOL KRALI) 

1962 Yılında Turgutlu’da yeni mahallede...

Kasaba Medya
Turgutlu’ya Prestij Katıyoruz
Turgutlu’ya Prestij Katıyoruz
MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu’da mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Muhtarların isteklerini dinleyen Başkan Ergün, ilçeye yapılacak projeler ile Turgutlu’nun prestij kazanacağını belirterek, ilçeye arıtma tesisi, iki...
29 Mayıs 2015 15:00
Font1 Font2 Font3 Font4

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu’da mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Muhtarların isteklerini dinleyen Başkan Ergün, ilçeye yapılacak projeler ile Turgutlu’nun prestij kazanacağını belirterek, ilçeye arıtma tesisi, iki kavşak, yeraltı otoparkı kapalı pazaryeri ve meydan düzenlemesi, gençlik merkezi, Irlamaz rekreasyon alanı, Ovacık Gençlik Kampı, Eski Peynir Pazarı yenilemesi, eski Belediye Binası rekreasyon projelerini kazandıracaklarını açıkladı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu’da mahalle muhtarı ile bir araya gelip, sorularını yanıtladı. Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda muhtarların isteklerini ve taleplerini dinleyen Manisa Büyükşehir Başkanı Cengiz Ergün’e, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, MASKİ Genele Müdürü Yakup Koç, Genel Sekreter Yardımcıları Fuat Uzun, Yılmaz Gençoğlu, Aytaç Yalçınkaya, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları eşlik etti. TUTSO binası önünde karşılanan Başkan Ergün’e ilgi büyüktü. Başkan Ergün, muhtarlarla bir araya gelmeden önce TUTSO Başkanı Faruk Aydın’ı ziyaret etti.
‘Birlikte Güzel Hizmetlere İmza Atıyoruz’
Muhtarlarla konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Büyükşehir Belediyesi ile ekip halinde çalıştıklarını belirterek, “ Sizlerin temel ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetlere imza atmak temel amacımız. Yatırımların ilçemize gelmesi için Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içindeyiz. Birçok projeye imza attık. Bir kısmı temel atma aşamasına geldi. Çocuk kültür sanat merkezleri, ırlamaz, yeraltı otoparkı ve pazaryeri, düğün salonları, ilçe merkezine ulaşan yollarda asfaltlama çalışmaları gibi bir çok hizmete kavuşacaksınız. Her iki belediye olarak sahadaki boşluğu çok iyi kapatıyoruz. Geçmiş dönemden daha fazla hizmetle sizi buluşturacağız” dedi.
‘ Hizmet Boynumuzun Borcu’
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi’nin yapılanma sürecini anlatıp, Türkiye genelinde yapılanmasını en çabuk tamamlayan büyükşehir olduklarını dile getirdi. İlaçlama için 60 araç alındığını kaydeden Başkan Ergün, yeni 50 itfaiye alanı müjdesi verdi. Başkan Ergün, “ İl Özel idareleri kapandı. Artık büyükşehir ve ilçe belediyeleri hizmet yapacak. Görev tanımları noktasında sahada çok problem yaşanıyor. İlin genelinde daha çok görev tanımları noktasında bu büyükşehir alanına giriyor gibi söylemler oluyor. İlçe belediyelerine ait olan hizmetleri bile büyükşehrin işi diyorlar. İlçe merkezinin ve mahallelerin merkez yolları, kaldırımları ilçe belediyelerinin görevidir. Mahalleden ilçe merkezine ulaşan yollar ise büyükşehir hizmet alanındadır. Ova yolları da bizim uhdemizde değil. Hizmetleri en iyi şekilde sizlere ulaştırmak bizim boynumuzun borcudur” dedi.
Muhtarların Talepleri Cevapsız Kalmadı
Muhtarların asfaltla ilgili soruları üzerine açıklama yapan Başkan Ergün, “ Asfalt ihalemizi yaptık. Çok bozuk olan ana grup yollarının tespiti yapıldı. Bu süreç tamamlandı. Manisa’nın genelinde 1600 km stabilize, 200 km sıcak asfalt ihalesine çıktık. 120 milyonluk bir ihale. Büyükşehir olmadan önce İl Özel İdaresi bir yıl içinde 14 milyonluk yatırım yapmıştı. Biz sahada olmamız gerektiğini düşünerek, yürekler acısı o yolları rahatlatalım düşüncesi ile il genelinde asfaltlama hamlesi başlatıyoruz. 21 firmanın katıldığı ihaleyi 91 milyon liraya bitirdik. Ancak bir firmanın itirazı nedeniyle iş başlayamadı. Karar gelir gelmez asfalt çalışmaları başlayacak. 4 ay içinde bütün bu 1800 km köy yollarının asfaltlarını bitireceğiz. Bundan emin olun. Turgutlu’ da ise 7 milyon maliyetli 90 km asfalt çalışması yapacağız” diye konuştu. Muhtarların talep taleplerinin alındığını dile getiren Başkan Ergün, Turgutlu’ya 110 bin metrekare taş gönderileceğini açıkladı. Başkan Ergün, ayrıca mahallelere 120 durağın çok kısa sürede dağıtılacağını müjdeledi. Düğün salonları noktasında da hazırlık yaptıklarını belirten Başkan Ergün, Turgutlu’da bir düğün salonunun yapıldığını, ikincisinin de yapılacağını açıkladı.
Turgutlu’yu Heyecanlandıran Projeler
Turgutlulu muhtarların ilçeye yapılacak projelerle ilgili sorularını yanıtlayan Başkan Ergün, kavşaktan arıtma tesisine, yeraltı otoparkı, pazaryeri ve meydan düzenlemesinden gençlik merkezine kadar birçok müjde verdi. Başkan Ergün, “Mahallelerde köprü düşünülen yerler var. Turgutlu’da köprü yapılacak yerlerin tespitleri yapıldı. Öncelik sırasına göre hayata geçecek. Merkezde ise arıtma tesisi için müjde vermek istiyorum. Bir senedir Manisa’nın çoğunda arıtma yok. Mevcut arıtmalarda işletme giderlerinden dolayı çalıştırılmıyordu. 11 tesisi çalıştırmaya başladık. Ancak Manisa merkez, Turgutlu, Demirci, Gördes, Alaşehir, Sarıgöl, Selendi’de daha arıtma yok. Üç hafta önce Manisa merkez, Gördes ve Turgutlu’nun arıtma ihalesi yapıldı. Üç ihalenin toplamı 100 milyon liraya gerçekleştirildi. Turgutlu arıtması 1 yıllık süre içinde başlar diye düşünüyorum. Bunun müjdesini vermek istiyorum. Turgutlu merkezinde Büyükşehir bünyesinde bırakılan Irlamaz rekreasyon alanı var. Irlamaz’ın projeleri hazırlanıyor. Burayı Turgutlu halkının vakit geçireceği bir alan haline getireceğiz. Eski belediye binasının restorasyon işi bizim tarafımızdan yapılacak. Bunun kararları alındı. Şuanda ihalesini yapma noktasındayız. Turgutlu için önemli bir yatırımımız olan yaklaşık 7.5 milyonluk yeraltı otoparkı pazaryeri ve kent meydanı projesinin startını verdik. Turgutlu’ya hayırlı olsun. Bu projeyi yılbaşında bitiririz diye düşünüyorum. İnşaat çalışmaları başladı. Turgutlu için olmazsa olmaz bir önemi olan ölümlü kazalara neden olan kavşakların yapılmasına ilişkin kavşak çalışmaları başladı. Turgutlu’ya 2 kavşak yapılacak. Karayolları ile mutabakat sağlandı. Projelerde mutabakat sağlandı. Tekrar Karayolları onayı alındıktan sonra sıra uygulamaya geçecek. Bu yılın sonunda Turgutlu’ya iki tane muhteşem bir proje geliyor. Hiç sakınmıyoruz. Başkanımla yapılması gerekenin en iyisini yapma çabasındayız. 2016 yılında iki kavşağı Turgutlu’ya kazandıracağız. Burada 95 dönümlük alan olan Ovacık bize bırakılmış. Bakımsız halde olan bu alanda proje hazırladık. Bu projelerin hazırlığı bitti. Ovacık Gençlik Kampında ihaleye çıkmak için gün sayıyoruz. Bu projeler hemen yapılamıyor. Çünkü yer sorunları, ihale, bu seçin beklenmesi, görüşlerin alınması gibi birçok süreç var. Onun için sabırlı olmak durumundayız” dedi.
‘4 Sene Daha Nikahlıyız’
Muhtarların sorularını yanıtlayan Başkan Ergün, “Eski peynir pazarı yenileme projemiz var. Zemin altı otoparkı 130 araç, üzerinde meydan düzenlemesi olarak tasarlanmış. Zemin üstünde dükkanlar olacak. Turgutlu Gençlik Merkezini de yapacağız. Öğrencilerimizin çocuklarımızın MABEM, MASMEK kurslarından faydalanmasını sağlayacağız. 12 ilçemizde yerleri kiralandı. Kayıtlar alınmaya başlandı. 1 Eylülde 6 bin öğrenciye eğitim vereceğiz. Daha önümüzde 4 sene var. Nikahı beraber kıydık. Aynı evin içindeyiz, aynı yolda beraber yürüyeceğiz. Kırsal hizmetler noktasında da Sivrice mahallesinde damlama sulama projesi tamamlanmak üzere. Su kanalizasyon noktasında Manisa kötü durumda su depoları noktasında çalışma yapıyoruz. Turgutlu’da 6 mahallenin depoları yenilecek. 97 mahallenin su ve kanalizasyon altyapısın yapıyoruz. Turgutlu’da da 9 mahallenin sıfırdan altyapı çalışması yapacağız. Büyükşehir artık icraatları ile sahada” diye konuştu. Başkan Ergün’ün konuşmasının ardından, mahalle muhtarları tek tek söz alıp, isteklerini dile getirdi. Başkan Ergün, sorunlara hızlı şekilde çözüm bulacaklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman sahada olacağını söyledi.

 

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa